jak płacić na AMAZON DE - kara odsetkowa i polskie konta

17
gru 1. 2017
Witam!
Mam problem. Zamówiłem towar z Amazon De. Towar doszedł. Sklep nie był w stanie pobrać mi pieniędzy z konta wysłał maila z numerem konta i naliczył karę odsetkową i jakieś groźby.
Przypisałem przy formie płatności złotowe konto w mbanku (ekonto).
Proszę powiedzcie zwłaszcza klienci mbanku czy przypisanie konta złotowego sprawiło ten błąd czy należy przypisać konto walutowe i jakie podać tam dane. Może coś źle podałem. Jak Wy załatwiacie płatności na Amazonie? Wkurzyli mnie....
Pozdr i dzięki!
Aktualizacje społecznościowe
Amazon OkazjeAmazon promocjeRóżne
17 Komentarzy
@Ciapek Wybrałeś najgorszą dostępną formę płatności w sklepie, w najdroższej opcji, w najdroższym banku jeśli chodzi o płatności PLN->EURO w Polsce.

Polecenie zapłaty wiem, że nie działa czasem poprawnie, najlepiej napisz do nich że zapłacisz kartą i po kłopocie.
Edytowane przez: "Kaban" gru 1. 2017
nie mam kredytowych kart. Mam tylko Debit od MasteCarda, nigdy mi nie potrzebna była. Czyli najlepiej karta kredytowa?
Napisałem maila, wlasnie dostalem odpowiedz chyba od Polaka. Co prawda w dwoch jezykach.
Ze sprawdzą to i narazie nie płacić kary odsetkowej.
@Ciapek Nie mam też karty kredytowej, wszystko płacę karta płatniczą zwykłą.
Kabangru 1. 2017

@Ciapek Nie mam też karty kredytowej, wszystko płacę karta płatniczą zwyk …@Ciapek Nie mam też karty kredytowej, wszystko płacę karta płatniczą zwykłą.


Kaban dzięki za ogromną pomoc. Tam jest po prostu złe tłumaczenie. A podawałes numer karty czy konta? Czyli spiąłeś po prostu kartę płatniczą a nie konto bankowe? Ostatnia opcja na liście bodajże.
@Ciapek Numer karty, tak jak w każdym sklepie internetowym.
Wspierają debetówki, chociaż na liście form płatności wpisane są karty tylko kredytowe.
Polecenie zapłaty SEPA obsługuje tylko kilka banków w Polsce (i mBank się chyba do nich nie zalicza).
Edytowane przez: "mirus" gru 10. 2017
mirusgru 2. 2017

Wspierają debetówki, chociaż na liście form płatności wpisane są karty tylk …Wspierają debetówki, chociaż na liście form płatności wpisane są karty tylko kredytowe.Polecenie zapłaty SEPA obsługuje tylko kilka banków w Polsce (i mBank się chyba do nich nie zalicza).dzięki za konkret! JEsteście bardziej kompetentni niż wszystkie banki i Amazon razem wzięty
mirus02/12/2017 20:32

Wspierają debetówki, chociaż na liście form płatności wpisane są karty tylk …Wspierają debetówki, chociaż na liście form płatności wpisane są karty tylko kredytowe.Polecenie zapłaty SEPA obsługuje tylko kilka banków w Polsce (i mBank się chyba do nich nie zalicza).a jeszcze jedno. Płacąc kartą jaką wybieracie walute płatności? EUR czy PLN?
Ciapekgru 3. 2017

a jeszcze jedno. Płacąc kartą jaką wybieracie walute płatności? EUR czy PLN …a jeszcze jedno. Płacąc kartą jaką wybieracie walute płatności? EUR czy PLN?


Jeśli wybierzesz euro przy karcie w pln, to przewalutuje bank po swoim kursie i ze swoimi prowizjami. Zazwyczaj jest to lepsza opcja, bo kurs, ktorego używa amazon jest fatalny.
Wadą jest chyba podwójne przewalutowanie w przypadku zwrotu (dostaniesz mniej pln niż zapłaciłeś).
Optymalnym rozwiązaniem jest revolut - wirtualna karta z darmowym przewalutowaniem, ale jeśli musisz płacić "na już", to może się nie sprawdzić przez ich absurdalne blokady i limity dzienne.
Edytowane przez: "mirus" gru 3. 2017
JEst opcja w mbanku karty do konta walutowego. 36 zł za wydanie plus 36 zł rocznie. Na pewno się opłaca przy większej ilości transakcji. Wtedy tylko internetowy kantor i jedziemy bez żadnych walutowań i prowizji.
Ciapekgru 3. 2017

JEst opcja w mbanku karty do konta walutowego. 36 zł za wydanie plus 36 zł …JEst opcja w mbanku karty do konta walutowego. 36 zł za wydanie plus 36 zł rocznie. Na pewno się opłaca przy większej ilości transakcji. Wtedy tylko internetowy kantor i jedziemy bez żadnych walutowań i prowizji.


Revolut jest za darmo (karta wirtualna i chyba 9 zł za plastikową).
Z polskich banków chyba najlepszą ofertę kont walutowych ma alior (kantor).
@Ciapek muszę sprostować - mBank jednak jest na krótkiej liście polskich banków obsługujących PZ SEPA, ale nawet nie informują o tym na stronie (jest tylko forumowy wpis o tym, jak komuś też to nie zadziałało ). Przepraszam za błąd
Avatar
Usunięty23368
mirusgru 10. 2017

@Ciapek muszę sprostować - mBank jednak jest na krótkiej liście polskich ba …@Ciapek muszę sprostować - mBank jednak jest na krótkiej liście polskich banków obsługujących PZ SEPA, ale nawet nie informują o tym na stronie (jest tylko forumowy wpis o tym, jak komuś też to nie zadziałało ). Przepraszam za błądA jak się ma sprawa z kantorem alior banku i rachunkiem w euro tamże? Próbował ktoś taką konfiguracją zapłacić poleceniem zapłaty? Ktoś coś. Zamierzam tak zapłacić ale pierun go wie czy nie poblokują i czy przypadkiem guzik z tego wyjdzie. Pewnie trzeba mieć przynajmniej 1 euro na weryfikację.
Dostałam rachunek na amazon i mi zniknął i nie wiem teraz co mam robić gdzie przelać pieniądze
Powiedzcie mi proszę czy przy wyborze płatności z konta w mBanku (konto w €) pieniądze zejdą normalnie czy nie?
Od razu po dodaniu konta mi nie pobrało pieniędzy, zaś sklep ma zapis:
"Obciążenie rachunku następuje po wysłaniu zamówionych przedmiotów. W przypadku zamówień cyfrowych, obciążenie rachunku następuje po wysłaniu linku do pobierania."
Jędruśsty 7.

Powiedzcie mi proszę czy przy wyborze płatności z konta w mBanku (konto w € …Powiedzcie mi proszę czy przy wyborze płatności z konta w mBanku (konto w €) pieniądze zejdą normalnie czy nie?Od razu po dodaniu konta mi nie pobrało pieniędzy, zaś sklep ma zapis:"Obciążenie rachunku następuje po wysłaniu zamówionych przedmiotów. W przypadku zamówień cyfrowych, obciążenie rachunku następuje po wysłaniu linku do pobierania."


obciążają przy wysyłce, przecież napisali - czasem to zabiera trochę czasu, jak kompletują zamówienie
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje