Jak drukarka która nie ssie?

1
wrz 14. 2020
Dużo drukuję/skanuję (1000+ stron/mies) i chciałem wydajne urządzenie all in one do domu, laser, mono, drukowanie i skanowanie do PC i telefonu. Czy są jakieś opcje, które nie są strzałem w kolano?

Canon - (kupiłem za 1500), ładny, ale soft sprzed dekady, sterownik nie działa na 2/3 kompów i nie da się skanować. Aplikacja na komórkę wywala się po włączeniu. Najgorszy zakup roku.

HP - LaserJet / Pagewide - byłem zadowolony z softu i ogólnie, póki w 13 miesiącu nie zerwał się pas transmisyjny. Oprócz tego zrobili mi akcję update'u drukarki i zapas zamienników za 2000zł przestał działać, czeka mnie downgrade softu na własną odpowiedzialność. A już przegrali o to proces w 2015, znów grają nieczysto. Jak naprawdę muszę to kupię i wyłączę aktualizacje, ale mam o tej firmie najgorsze zdanie.

Samsung - super drukarka i wszystko działało od kopa, ale w 2015 sprzedali się HP, aplikacje bez updateów od właśnie około 2015 i już kuleją pod Windows 10. Wolałbym coś przyszłościowego.

Co zostaje? Lexmark? Epson? Brother? Jak patrzę na ich apki na play store to żałość. Czy któryś z nich jest choć w miarę OK drukarką?

Czemu w 2020 te drukarki ssą tak samo bardzo jak w 2010? Czy muszę czekać aż Xiaomi wypuści dobrego laserka All in One?
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
1 Komentarz
Mam Brother DCP-B7520DW od listopada zeszłego roku. Jest gites ale w porównaniu do Twoich potrzeb jeśli chodzi o liczbę wydrukowanych stron na miesiąc to u mnie ta drukarka to na pewno przerost formy nad treścią Ja póki co drukuję nią jakieś 10 stron na miesiąc Ale pomijając to, to wybrałem ją gdyż: mam jeszcze brothera atramentowego od bodajże ~2007 roku (też all in one) i do tej pory działa bezproblemowo (a trochę na niej zostało wydrukowane przez ten czas), więc zaufałem firmie po raz kolejny. Druga rzecz to chciałem bezproblemowo drukować po WiFi i to działa zarówno na Windows 10 jak i na os X. Dodatkowo działa też bez problemu drukowanie przez airprint, więc to też miły dodatek. Kolejna rzecz to chyba z tego co się orientowałem nie ma problemu z używaniem zastępczych tonerów i bębnów, więc to też na plus. Ostatnia rzecz na jakiej mi zależało to automatyczny druk dwustronny. Ot, to tyle. Ja jestem bardzo zadowolony ale tak jak napisałem na początku póki co za dużo roboty u mnie ta drukarka nie miała
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst