iPhone oszustwa sms

16
gru 1. 2021
Witajcie, czy te linki rozsyłane w SMS mogą zainfekować iPhona czy to tylko atakują Androida?
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie

16 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Mowca
  Mowca
  Usunięty53586101/12/2021 11:53

  Safari też wszystko blokuje 100% wirusów jest tylko na androida


  Nie pisz głupot jak się nie znasz. Żaden system nie jest w 100% bezpieczny.
 2. Awatar użytkownika Usunięty535861
  Anonymous User
  starski01/12/2021 11:52

  Moja żona dostała link że paczka do odebrania, klinkela ale Safari strony n …Moja żona dostała link że paczka do odebrania, klinkela ale Safari strony nie otworzyło. Stąd moje pytanie czy w taki sposób żadnego trojana nie wpuścił


  Safari też wszystko blokuje 100% wirusów jest tylko na androida
 3. Awatar użytkownika Mowca
  Mowca
  starski01/12/2021 14:50

  A wracając do tematu - jaka jest szansa przejęcia danych z telefonu przez h …A wracając do tematu - jaka jest szansa przejęcia danych z telefonu przez hackera?


  Szansa jest zawsze, ale też zal6ey jakiego typu jest to strona.
 4. Awatar użytkownika MaMiX
  MaMiX
  asimply01/12/2021 17:49

  @MaMiX Trudno oczekiwać merytoryczności od kogoś kogo stać jedynie na "bz …@MaMiX Trudno oczekiwać merytoryczności od kogoś kogo stać jedynie na "bzdury" i "mam w dupie". Jeżeli masz włączone zabezpieczenia i szyfrowanie przejęcie czegokolwiek przez osoby nieuprawnione graniczy z niemożliwością. To ludzie podają na tacy dane do swoich "sejfów" klikając gdzie popadnie, a zwłaszcza mając rootowane słuchawki. Tzw. włamy to mit. B


  Trudno oczekiwać merytoryczności od osoby, która prowokuje dyskusję licząc, że ktoś okaże się fanbojem przeciwnej firmy, ale gdy to się nie sprawdza to zaczyna się ad personam i wyzywanie używanego przez kogoś słownictwa.

  Myślisz, że polscy językoznawcy używają wykwintnego języka, aby rozmawiać z przeciętnym człowiekiem?

  "graniczy z niemożliwością" =/= "żadna"

  Powodzenia z paranoją, bawieniem się w truecrypt, veracrypt, utrudnianiem sobie życia itp., tylko po to, aby zmniejszyć szanse.


  Usunięty53586101/12/2021 17:53

  Tylko że Apple dba za użytkowników i wszystko przepuszcza przez swoje se …Tylko że Apple dba za użytkowników i wszystko przepuszcza przez swoje serwery, dlatego jakiemu kolwiel hakerowi szkoda czasu na tworzenie wirusa na ich systemy.Dlatego każdy woli tworzyć wirusy na androida i windowsa bo mają więcej łuk i łatwiej jest zainfekować ich produkty.Więc na Apple nie.ma trojanów nie że są niemożliwe do zdobycia, po prostu szkoda czasu na to żeby zainfekować kilka urządzeń zamiast setki milionów jak na androidzie.I wypraszamy sobie bo znam się na tym. Sprzęt Apple używam od 20 lat


  Szkoda słów i czasu, jak chcesz to się dalej oszukuj. Już mam wywalone w tę dalszą dyskusję, bo praktycznie gdziekolwiek ktoś wspomni produkt apple to robisz kółko adoracji, jednocześnie pisząc masę bzdur. Nawet jeśli ktoś ci zwróci uwagę to najwyżej zamilkniesz, by X dyskusji później znowu się obudzić. (Edytowano)
 5. Awatar użytkownika Usunięty535861
  Anonymous User
  Na iPhone nie przyjdzie nic takiego, bo każdą wiadomość przechodzi przez serwery Apple i jest filtrowana
 6. Awatar użytkownika MaMiX
  MaMiX
  Mowca01/12/2021 14:22

  Nie pisz głupot jak się nie znasz. Żaden system nie jest w 100% bezpieczny.


  Jeśli mnie pamięć nie myli to typ jest fanbojem apple i kiedyś pod dyskusją odnośnie maili wyjechał, że apple pay czy coś jest "najlepsze"/"najbezpieczniejsze", bo wszystko "przechodzi najpierw przez ich serwery" bla bla i że nawet policja nie byłaby niby w stanie namierzyć transakcji bla bla bla, czyli podobnie jak tutaj.

  Z kartami to wiadomo, że nie ma takiej opcji, bo najpewniej byłoby to nie zgodne z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

  Co do sms to nie kumam niby w jaki sposób smsy miałyby przechodzić przez serwery apple, a tym bardziej skąd mieliby wiedzieć, który link jest szkodliwy a który nie. A raczej odwiedzanie linków przez apple przeczyłoby prywatności użytkownika, nie mówiąc już o linkach jednorazowych...

  Edit: Swoją drogą nie podoba mi się to, że w dyskusjach jest coraz więcej fanbojów apple komentujących bezsensownie.
  Nawet chwilę temu jakiś typ pod dyskusją czy opłaca się kupić danego laptopa do grania wyjechał z "dołożyłbym do macbook air" (facepalm) (Edytowano)
 7. Awatar użytkownika Usunięty297944
  Anonymous User
  Usunięty53586101/12/2021 11:46

  Na iPhone nie przyjdzie nic takiego, bo każdą wiadomość przechodzi przez se …Na iPhone nie przyjdzie nic takiego, bo każdą wiadomość przechodzi przez serwery Apple i jest filtrowana


  Nie jest to prawdą
 8. Awatar użytkownika MaMiX
  MaMiX
  asimply01/12/2021 17:00

  A Ty zbawiciel świata? Apple Pay przez długi czas deklasowało np. Go …A Ty zbawiciel świata? Apple Pay przez długi czas deklasowało np. Google Pay. Pewne zmiany wprowadzili ci drudzy wzorując się właśnie na tych pierwszych. Żadna, jeśli sam mu nie podasz danych na tacy. Nawet te słynne "włamy" na iCloud'a to były bajki. Nikt nigdzie nie włamał się tylko przejął dane autoryzacyjne przez podesłanie dziwnych linków ludziom..


  Ale czego ty nie rozumiesz? Nie obchodzi mnie czy google czy apple pay jest lepsze, bo mam to w dupie i raczej to sprawa indywidualna co kto wybierze. Tylko chodzi o to, że piszą komentarze wyssane z palca i nie na temat:
  - ktoś się pyta o maila a ten wyjeżdża z apple pay
  - ktoś się pyta o laptopa do grania to inny wyjeżdża z macboockiem air...

  asimply01/12/2021 17:00

  Żadna, jeśli sam mu nie podasz danych na tacy. Nawet te słynne "włamy" na i …Żadna, jeśli sam mu nie podasz danych na tacy. Nawet te słynne "włamy" na iCloud'a to były bajki. Nikt nigdzie nie włamał się tylko przejął dane autoryzacyjne przez podesłanie dziwnych linków ludziom..


  Ale bzdury.

  starski01/12/2021 14:50

  A wracając do tematu - jaka jest szansa przejęcia danych z telefonu przez h …A wracając do tematu - jaka jest szansa przejęcia danych z telefonu przez hackera?


  Beznadziejne pytanie, bo szansa jest zawsze. Moim zdaniem zbytnio się przejmujesz czymś, na co nie najpewniej nie będziesz miał wpływu, o ile nie nabierasz się na "wygrałeś 1000zł" itp.
  Bo jeśli ktoś będzie chciał się włamać i będzie się znał na rzeczy to włamie się bez twojej pomocy i wiedzy.

  Swoją drogą skoro przychodzą wam takie smsy to może pora zmienić numer i nie podawać go byle gdzie?


  PS. Ironicznie i analogicznie do bezsensownych argumentów @Adam_Piotrowskiaa
  Idąc jego tropem mógłbym stwierdzić, że windows, opera, androidy, xiaomi i a2mobile są najbezpieczniejsze, bo od X lat nie przyszedł mi ani jeden spam sms, a IOS/apple musi być niebezpieczny skoro wam przychodzą takie smsy i musicie zadawać takie pytania. (Edytowano)
 9. Awatar użytkownika Usunięty535861
  Anonymous User
  asimply01/12/2021 17:49

  @MaMiX Trudno oczekiwać merytoryczności od kogoś kogo stać jedynie na "bz …@MaMiX Trudno oczekiwać merytoryczności od kogoś kogo stać jedynie na "bzdury" i "mam w dupie". Jeżeli masz włączone zabezpieczenia i szyfrowanie przejęcie czegokolwiek przez osoby nieuprawnione graniczy z niemożliwością. To ludzie podają na tacy dane do swoich "sejfów" klikając gdzie popadnie, a zwłaszcza mając rootowane słuchawki. Tzw. włamy to mit. B


  Tylko że Apple dba za użytkowników i wszystko przepuszcza przez swoje serwery, dlatego jakiemu kolwiel hakerowi szkoda czasu na tworzenie wirusa na ich systemy.

  Dlatego każdy woli tworzyć wirusy na androida i windowsa bo mają więcej łuk i łatwiej jest zainfekować ich produkty.

  Więc na Apple nie.ma trojanów nie że są niemożliwe do zdobycia, po prostu szkoda czasu na to żeby zainfekować kilka urządzeń zamiast setki milionów jak na androidzie.

  I wypraszamy sobie bo znam się na tym. Sprzęt Apple używam od 20 lat
 10. Awatar użytkownika starski
  starski Autor
  Moja żona dostała link że paczka do odebrania, klinkela ale Safari strony nie otworzyło. Stąd moje pytanie czy w taki sposób żadnego trojana nie wpuścił
 11. Awatar użytkownika starski
  starski Autor
  A wracając do tematu - jaka jest szansa przejęcia danych z telefonu przez hackera?
 12. Awatar użytkownika asimply
  asimply
  MaMiX01/12/2021 14:40

  Jeśli mnie pamięć nie myli to typ jest fanbojem apple i kiedyś pod dys …Jeśli mnie pamięć nie myli to typ jest fanbojem apple i kiedyś pod dyskusją odnośnie maili wyjechał, że apple pay czy coś jest "najlepsze"/"najbezpieczniejsze", bo wszystko "przechodzi najpierw przez ich serwery" bla bla i że nawet policja nie byłaby niby w stanie namierzyć transakcji bla bla bla, czyli podobnie jak tutaj.Z kartami to wiadomo, że nie ma takiej opcji, bo najpewniej byłoby to nie zgodne z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.Co do sms to nie kumam niby w jaki sposób smsy miałyby przechodzić przez serwery apple, a tym bardziej skąd mieliby wiedzieć, który link jest szkodliwy a który nie. A raczej odwiedzanie linków przez apple przeczyłoby prywatności użytkownika, nie mówiąc już o linkach jednorazowych...Edit: Swoją drogą nie podoba mi się to, że w dyskusjach jest coraz więcej fanbojów apple komentujących bezsensownie.Nawet chwilę temu jakiś typ pod dyskusją czy opłaca się kupić danego laptopa do grania wyjechał z "dołożyłbym do macbook air" (facepalm)  A Ty zbawiciel świata? Apple Pay przez długi czas deklasowało np. Google Pay. Pewne zmiany wprowadzili ci drudzy wzorując się właśnie na tych pierwszych.


  Mowca01/12/2021 15:05

  Szansa jest zawsze, ale też zal6ey jakiego typu jest to strona.  Żadna, jeśli sam mu nie podasz danych na tacy. Nawet te słynne "włamy" na iCloud'a to były bajki. Nikt nigdzie nie włamał się tylko przejął dane autoryzacyjne przez podesłanie dziwnych linków ludziom.. (Edytowano)
 13. Awatar użytkownika wadam
  wadam
  Ios to nie android. Tu jest spokoj
 14. Awatar użytkownika Usunięty535861
  Anonymous User
  Usunięty29794401/12/2021 14:46

  Nie jest to prawdą


  Fakt nr 1 na iPhone też można zrobić wirus.

  Fakt nr 2 jest to niezwykle ciężkie i nieopłacalne dlatego praktycznie 100% trojanów jest na Androida.
 15. Awatar użytkownika asimply
  asimply
  @MaMiX
  Trudno oczekiwać merytoryczności od kogoś kogo stać jedynie na "bzdury" i "mam w dupie". Jeżeli masz włączone zabezpieczenia i szyfrowanie przejęcie czegokolwiek przez osoby nieuprawnione graniczy z niemożliwością. To ludzie podają na tacy dane do swoich "sejfów" klikając gdzie popadnie, a zwłaszcza mając rootowane słuchawki. Tzw. włamy to mit. B
 16. Awatar użytkownika Usunięty535861
  Anonymous User
  MaMiX01/12/2021 18:22

  Trudno oczekiwać merytoryczności od osoby, która prowokuje dyskusję lic …Trudno oczekiwać merytoryczności od osoby, która prowokuje dyskusję licząc, że ktoś okaże się fanbojem przeciwnej firmy, ale gdy to się nie sprawdza to zaczyna się ad personam i wyzywanie używanego przez kogoś słownictwa.Myślisz, że polscy językoznawcy używają wykwintnego języka, aby rozmawiać z przeciętnym człowiekiem?"graniczy z niemożliwością" =/= "żadna"Powodzenia z paranoją, bawieniem się w truecrypt, veracrypt, utrudnianiem sobie życia itp., tylko po to, aby zmniejszyć szanse.Szkoda słów i czasu, jak chcesz to się dalej oszukuj. Już mam wywalone w tę dalszą dyskusję, bo praktycznie gdziekolwiek ktoś wspomni produkt apple to robisz kółko adoracji, jednocześnie pisząc masę bzdur. Nawet jeśli ktoś ci zwróci uwagę to najwyżej zamilkniesz, by X dyskusji później znowu się obudzić.


  Taka prawda, wiem że ciebie to boli:)

  Zresztą na iPhone każda aplikacja ma automatycznie zabranie wszystkie uprawnienia przez system.

  Dodatkowo aplikacja mail ukrywa IP.

  A przeglądanie prywatne icloud blokuje wszystkie trackery i ukrywa adres IP przez VPN aby nawet dostawca internetu nie mógł zobaczyc co dana osoba ogląda w internecie. (Edytowano)
Awatar użytkownika