Internet na kartę jako domowy - ma to sens?

59
wrz 7. 2019
Jak w tytule . Na Pepperze pojawiały się okazje na sporą ilość gigabajtów na rok, kojarzę chyba tylko od Orange. No właśnie, czy są jakieś alternatywy, a może ktoś już tutaj otworzył zbiorczy wątek dla tego typu ofert? Czy tylko Orange jest sens brać pod uwagę? I czy ktoś już korzystał z takiego internetu jako domowego i nie brakło mu jednak transferu? Wszelkie rady mile widziane .
Aktualizacje społecznościowe
59 Komentarzy
Korzystam od półtora roku z Red Bull Mobile. Aktualnie płacę 40zł/100GB na miesiąc, więc dużo bardziej opłaca się Orange tylko trzeba na raz wydać ~300zł. A to czy braknie Ci transferu czy nie zależy od tego ile go wykorzystujesz W T-Mobile masz bez limitu, ale ograniczają prędkość.
Przeważnie nie ma. Jak masz małe potrzeby, często zmieniasz lokalizację to może. Ale nawet T-mobile zaczął szarpać ten swój "Internet domowy" żeby odstraszyć nowych klientów. Jeśli nie masz wyjścia to może to być jakieś rozwiązanie, ale zawsze są spore limity, a nawet jak na papierze będzie ok, to operator wytnie ci transfer jak tylko będzie mu to pasowało i co mu zrobisz? Nawet na kablowym reklamacje zależą od dobrej woli dostawcy, a na mobilnym nie muszą ci dać nic poza absolutnym minimum.

W obecnej chwili większość sieci komórkowych jest bardzo przeciążonych i raczej nie widać szans na zmianę tego stanu. Oczywiście jeśli interesuje cię transfer w nocy, masz czystą linię na przekaźnik to zawsze jest to jakaś opcja do rozważenia, ale zależy co chcesz na tym robić.
- gry ? zapomnij - pewnie że się da, ale przy dynamicznych, więcej będzie z tego nerwów niż rozrywki - no chyba że jakieś turowe.
- VOD duże zużycie danych plus wrażliwość na jakość transferu w usługach które nie pozwalają na wcześniejsze ściągnięcie treści.
- Kursy online - jak wideo to w dzień pewnie zaczną klatkować, siedź potem nad tym po nocach i wkuwaj bo tylko wtedy nie szarpią i np. dzięki opcji nielimitowanego nocnego internetu możesz się nie przejmować transferem pomiędzy np.1 w nocy i 8 rano - no ale na plus wielu "wykładowców" jest online właśnie wtedy, głównie z powodu różnic w strefach czasowych.

No tak, zapomniałem o aktualizacjach. Głównie dlatego że staram się ich nie robić, a gdy już muszę to mam nocny maraton. Windows nawet w wersji Pro potrafi wystrzelić z aktualizacją kiedy tylko sam tak zdecyduje, nie napiszę Ci gdzie OS Microsoftu ma twoje limity transferu i ustawienia jego ograniczeń. Więc większość czasu spędzisz offline żeby system nie zaczął żłopać gigabajtów jak bąbelek naszej krwawicy. Windows Home to już klasa "nałogowy alkoholik w pełnym cugu" - nic go nie powstrzyma nawet zewnętrzne blokery i wycinanie na firewallu, MS co jakiś czas dłubie przy tym więc masz ciągłą zabawę. Linux? Tworzą go dzieciaki z uczelnianymi łączami i pracownicy korporacji, ten system NIE ISTNIEJE bez łącza internetowego poza naprawdę specyficznymi zastosowaniami.

Tak jestem użytkownikiem takiego "mobilnego internetu stacjonarnego" i jakbym miał szansę zmienić go na rozsądne połączenie kablowe, to bym to zrobił.
Edytowane przez: "N25" wrz 7. 2019
Hm, no nieźle, a poważnie się zastanawiałem nad uwolnieniem się od umów itp. Ale tak jak napisał shymeq7, najbardziej opłaca się w Orange, tyle że to z 300zł, a na możliwie nieudany test to sporo. Ale może i tak spróbuję, najwyżej będzie internet mobilny .

Co do prędkości itd., to jestem chyba w sprzyjających warunkach, bo na telefonie nigdy nie miałem problemu z YT w HD, a to raczej szczyt moich wymagań co do prędkości. Ale gry to faktycznie co innego, jest aż tak źle na mobilnym? Będę musiał puścić internet z telefonu do konsoli i zobaczę, czy da się meczyka sensownie rozegrać . Najgorzej jak przyjdzie ściągnąć jakaś grę i ze 30GB ot tak pójdzie... Sam nie wiem.
To jeśli dobrze rozumiem, jeśli chodzi o internet mobilny i stosunek ilość/cena, to raczej nie ma co szukać alternatywy dla Orange?
Ja używam takiego netu (na kartę jako domowy). Obecnie, jeśli chodzi o ilość danych/cena, Orange jest jedną z najlepszych opcji (dochodzi no limit rozmów i SMS).
Podstawą do korzystania z takiego netu, jest sprawdzenie transferów danych u wszystkich operatorów w obrębie Twojego miejsca zamieszkania w godzinach szczytu i poza nimi. Może się zdarzyć, że dana sieć (ich stacja bazowa- BTS) jest tak zapchana (np. w godzinach szczytu), że nie da się z niej racjonalnie korzystać i/lub jest do niej za daleko i/lub przeszkody (budynki, drzewa itp.) znacznie ograniczają transfer.
Warunki pogodowe też mogą go ograniczać (deszcz, śnieg, grad, burza).
Jeśli dany operator nadaje na kilku pasmach, często istnieje (ale nie zawsze) możliwość ich agregacji (zakup lub posiadanie odpowiedniego routera), a tym samym zwiększenia prędkości wysyłania/odbierania danych (przy agregacji spada ping). Dodatkowo mogą tu pomóc odpowiednio dobrane anteny zewnętrzne i kable.
Wiele informacji znajdziesz na forach/portalach dotyczących telefonii i telekomunikacji.
Ściąganie większych ilości danych tylko w nocy. Włączasz usługę nielimitowanego nocnego transferu, większość operatorów taką ma, i ustawiasz transfer po godzinie jej rozpoczęcia. Poczytaj regulamin i forum operatora. Czasem wymagają resetu routera aby prawidłowo naliczać transfer. Nie mam pojęcia to wygląda na konsoli, na steam po prostu nastawiasz pobieranie z ustawionym transferem np. od 01:00 - 08:00 i przeładowujesz steam. Wtedy pobieranie jest w kolejce, ale grzecznie czeka na wyznaczoną porę. Z tego co słyszałem, gry konsolowe robione są pod wolniejszą obsługę za pomocą pada więc może i lag oraz ewentualne luki w transferze nie będą miały takiego znaczenia jak przy PC. W moim wypadku dało się grać, ale osiągnięcie lepszych wyników było niemożliwe. Co oznacza że gdy gra jest nastawiona na szybki czas reakcji, i dużo akcji na raz, to możesz nie mieć szans przejść takiego etapu ze względu na rodzaj połączenia.
GalagaX07/09/2019 15:34

Hm, no nieźle, a poważnie się zastanawiałem nad uwolnieniem się od umów itp …Hm, no nieźle, a poważnie się zastanawiałem nad uwolnieniem się od umów itp. Ale tak jak napisał shymeq7, najbardziej opłaca się w Orange, tyle że to z 300zł, a na możliwie nieudany test to sporo. Ale może i tak spróbuję, najwyżej będzie internet mobilny .Co do prędkości itd., to jestem chyba w sprzyjających warunkach, bo na telefonie nigdy nie miałem problemu z YT w HD, a to raczej szczyt moich wymagań co do prędkości. Ale gry to faktycznie co innego, jest aż tak źle na mobilnym? Będę musiał puścić internet z telefonu do konsoli i zobaczę, czy da się meczyka sensownie rozegrać . Najgorzej jak przyjdzie ściągnąć jakaś grę i ze 30GB ot tak pójdzie... Sam nie wiem. To jeśli dobrze rozumiem, jeśli chodzi o internet mobilny i stosunek ilość/cena, to raczej nie ma co szukać alternatywy dla Orange?


Na testy kupujesz starter danego operatora z darmowym netem na start (np. za 5zł) i testujesz łącze lub przenosisz numer z którego już nie korzystasz, a operator oferuje paczkę danych.
Sikor07/09/2019 16:13

Na testy kupujesz starter danego operatora z darmowym netem na start (np. …Na testy kupujesz starter danego operatora z darmowym netem na start (np. za 5zł) i testujesz łącze lub przenosisz numer z którego już nie korzystasz, a operator oferuje paczkę danych.


No tak, chodziło mi o to, że jeśli jednak okaże się, że wykorzystam wszystko w 3 miesiące zamiast roku to będzie to taki "dłuższy test" , po którym i tak pozostanie podłączyć kabel. No i to jest najgorsze, ograniczyć się w pobieraniu, pewnie na dłuższą metę się tak faktycznie nie da, ew. jest bardzo irytujące.

Dzięki za rady w każdym razie. Może spróbuję, może nie . A tak jeszcze na temat, co to za karty z internetem sprzedawane na Allegro, np. ta: allegro.pl/ofe…115? Skąd oni to mają, że opłaca się im to sprzedawać i czy to legalne/pewne? Sporo osób z tego co widzę to kupuje, ktoś tutaj miał z czymś takim do czynienia?
Jak lubisz tanio to a2mobile 15 GB i lejek 0,5 Mb/s za 9,90 zł jak lepszy lejek to Play Solo L za 30 zł 15 GB i lejek 1 Mb/s do normalnego korzystania wystarczy.
Edytowane przez: "aero" wrz 7. 2019
GalagaX07/09/2019 16:29

No tak, chodziło mi o to, że jeśli jednak okaże się, że wykorzystam wszys …No tak, chodziło mi o to, że jeśli jednak okaże się, że wykorzystam wszystko w 3 miesiące zamiast roku to będzie to taki "dłuższy test" , po którym i tak pozostanie podłączyć kabel. No i to jest najgorsze, ograniczyć się w pobieraniu, pewnie na dłuższą metę się tak faktycznie nie da, ew. jest bardzo irytujące.Dzięki za rady w każdym razie. Może spróbuję, może nie . A tak jeszcze na temat, co to za karty z internetem sprzedawane na Allegro, np. ta: https://allegro.pl/oferta/starter-internet-orange-free-1000gb-rok-5-miesiecy-8193926115? Skąd oni to mają, że opłaca się im to sprzedawać i czy to legalne/pewne? Sporo osób z tego co widzę to kupuje, ktoś tutaj miał z czymś takim do czynienia?Jeśli masz możliwość podłączenia kabla z sensowną prędkością i za dobrą cenę to nie zastanawiaj się. U mnie max. na kablu to Neostrada 10mb/s za 50zł, więc mobilny jak najbardziej opłaca się.

Kup starter, zainstaluj licznik pobierania danych i będziesz wiedział ile zużywasz neta w ciągu dnia/tygodnia/miesiąca i czy opłaca się w tym przypadku net mobilny.
aero07/09/2019 17:39

Jak lubisz tanio to a2mobile 15 GB i lejek 0,5 Mb/s za 9,90 zł jak lepszy …Jak lubisz tanio to a2mobile 15 GB i lejek 0,5 Mb/s za 9,90 zł jak lepszy lejek to Play Solo L za 30 zł 15 GB i lejek 1 Mb/s do normalnego korzystania wystarczy.


mordeczko kochana, a lepszy według Ciebie jest lejek od playa czy od a2mobile? obecnie testuje ten od a2mobile i jest spoko na youtubie 480/720, ale czasami ma problemy z facebookiem i innymi aplikacjami. Jak wygląda ten Play?
assponton09/09/2019 20:15

mordeczko kochana, a lepszy według Ciebie jest lejek od playa czy od …mordeczko kochana, a lepszy według Ciebie jest lejek od playa czy od a2mobile? obecnie testuje ten od a2mobile i jest spoko na youtubie 480/720, ale czasami ma problemy z facebookiem i innymi aplikacjami. Jak wygląda ten Play?


Nie testowałem jeszcze Playa, ale wiadomo że lepszy, bo HD 720p pójdzie już stabilnie.
Edytowane przez: "aero" wrz 9. 2019
aero09/09/2019 21:02

Nie testowałem jeszcze Playa, ale wiadomo że lepszy, bo HD 720p pójdzie ju …Nie testowałem jeszcze Playa, ale wiadomo że lepszy, bo HD 720p pójdzie już.


Tylko, czy to prawda, bo aero niby też ma 1mb/s(AERO MA JEDNAK 512/KBS). 720 raz chodzi raz nie, gorzej z obleganymi serwisami typu facebook. Na stronie speedtest wykres bardzo chwiejnie. Od 1,2 do 0,3mb także, gdzieś po środku jest prędkość. Także nie wiadomo chyba, zależy jak oni tam kurek nam odkręcają jak Ruscy ja jebut
Edytowane przez: "assponton" wrz 11. 2019
assponton09/09/2019 21:03

Tylko, czy to prawda, bo aero niby też ma 1mb/s. 720 raz chodzi raz nie, …Tylko, czy to prawda, bo aero niby też ma 1mb/s. 720 raz chodzi raz nie, gorzej z obleganymi serwisami typu facebook. Na stronie speedtest wykres bardzo chwiejnie. Od 1,2 do 0,3mb także, gdzieś po środku jest prędkość. Także nie wiadomo chyba, zależy jak oni tam kurek nam odkręcają jak Ruscy ja jebut


Wszystko zależy od przeciążenia nadajnika, urządzenia i lokalizacji.
aero09/09/2019 22:06

Wszystko zależy od przeciążenia nadajnika, urządzenia i lokalizacji.


dzięki za odpowiedż i jednak miałeś racje, lejek zmniejszył się po 4 dniach użytkowania do 512 kbs Słabe jest to rozwiązanie ogólnie też z tego powodu, że po prostu transfer gdzieś czasami się guubi i mam wrażenie, że działa na jednej karcie, trochę na drugiej i czasami nie wiesz czemu laguje. przydałby się router na dwie karty z internetem mobilny, wtedy by było prawie normalnie
Avatar
Usunięty165660
assponton11/09/2019 17:28

Komentarz usunięty


Kup starter innej sieci, zarejestruj, przenieś do play.
Nie zmieniaj taryfy, aktywuj bonus za przejście i dopiero po wykorzystaniu bonusu doładuj i włącz SOLO L.
Edytowane przez: "Usunięty165660" wrz 11. 2019
Usunięty16566011/09/2019 17:32

Kup starter innej sieci, zarejestruj, przenieś do play.Nie zmieniaj …Kup starter innej sieci, zarejestruj, przenieś do play.Nie zmieniaj taryfy, aktywuj bonus za przejście i dopiero po wykorzystaniu bonusu doładuj i włącz SOLO L.


Ok, to mam starter a2mobile który testowałem, mam wpisać smsem kod oferty z tej karty czy jak to zrobić lepiej? \Chciałbym już dzisiaj mieć neta od playa. Jaki jest bonus za przejście? bo w sumie mało mnie to rajcuje, że dostanę 5gb, jeżeli zniżkę na solo l zamiast 30 zł miałbym zapłacić mniej, to spoko. EH MARZE ŻEBY LEJEK 1MB SPELNIAL WYMAGANIA
Edytowane przez: "assponton" wrz 11. 2019
assponton11/09/2019 17:24

dzięki za odpowiedż i jednak miałeś racje, lejek zmniejszył się po 4 dniac …dzięki za odpowiedż i jednak miałeś racje, lejek zmniejszył się po 4 dniach użytkowania do 512 kbs Słabe jest to rozwiązanie ogólnie też z tego powodu, że po prostu transfer gdzieś czasami się guubi i mam wrażenie, że działa na jednej karcie, trochę na drugiej i czasami nie wiesz czemu laguje. przydałby się router na dwie karty z internetem mobilny, wtedy by było prawie normalnie


Też myślałem o tym rozwiązaniu, by połączyć dwa lejki w jedno połączenie internetowe, ale chyba nikt jeszcze tego nie wymyślił.
assponton11/09/2019 17:39

Ok, to mam starter a2mobile który testowałem, mam wpisać smsem kod oferty z …Ok, to mam starter a2mobile który testowałem, mam wpisać smsem kod oferty z tej karty czy jak to zrobić lepiej? \Chciałbym już dzisiaj mieć neta od playa. Jaki jest bonus za przejście? bo w sumie mało mnie to rajcuje, że dostanę 5gb, jeżeli zniżkę na solo l zamiast 30 zł miałbym zapłacić mniej, to spoko. EH MARZE ŻEBY LEJEK 1MB SPELNIAL WYMAGANIAMusisz iść do salonu Play i przenieść numer do oferty Play na Kartę (nie innej) i oczywiście zarejestrować. Bonus to 20GB i 200zł na 60 dni. szczegóły w regulaminie:
play.pl/res…pdf

Konsultanci zaproponują Ci pewnie abonament i możliwe, że kilka innych rzeczy. Możesz również usłyszeć, że nie mają obecnie starterów dla tej oferty.
Sikor11/09/2019 18:54

Musisz iść do salonu Play i przenieść numer do oferty Play na Kartę (nie in …Musisz iść do salonu Play i przenieść numer do oferty Play na Kartę (nie innej) i oczywiście zarejestrować. Bonus to 20GB i 200zł na 60 dni. szczegóły w regulaminie:https://www.play.pl/resources/pdf/2018/Regulamin-Oferty-Promocyjnej-Przenies-numer-do-Play-na-karte_10012018.pdfKonsultanci zaproponują Ci pewnie abonament i możliwe, że kilka innych rzeczy. Możesz również usłyszeć, że nie mają obecnie starterów dla tej oferty.


kupiłem właśnie starter za 5 zł i będę zaraz próbował aktywować tylko nie wiem, msze najpierw podladowac konto playa za 30zl?
assponton11/09/2019 20:21

kupiłem właśnie starter za 5 zł i będę zaraz próbował aktywować tylko nie w …kupiłem właśnie starter za 5 zł i będę zaraz próbował aktywować tylko nie wiem, msze najpierw podladowac konto playa za 30zl?Nie wiem jaki starter kupiłeś. Sprawdź i napisz.

I jeszcze jedno. Aktywowałeś ten starter?
Edytowane przez: "Sikor" wrz 11. 2019
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst