Internet mobilny jako stacjonarny – który wybrać?

AvatarUsunięty1238496
lip 31.
Cześć wszystkim,

we wrześniu kończy się moja kilkunastoletnia umowa na Internet, którą niedawno wypowiedziałem. Mieszkam w małej miejscowości, w której jeden dostawca stacjonarny ma monopol i od lat nie ma żadnych perspektyw na pojawienie się innych firm, o światłowodach itp. można więc zapomnieć. Ciągłe przerwy w dostawie usługi (dostawca ma takie informacje w rejestrach, ale "nic nie może z tym zrobić") oraz żałosna wręcz prędkość jak na rok 2019 (realne osiągi pobierania na poziomie 2-3 Mb/s) nie pozwoliły mi przedłużyć tej umowy.

W związku z tym jestem w sytuacji, gdzie jedynym rozwiązaniem jest Internet na kartę. W smartfonie korzystam z karty pomarańczowej sieci i prędkości LTE są bardzo zadowalające (pobieranie od 30-45 Mb/s). Wczoraj byłem w fioletowej sieci i pani poinformowała mnie, że moja lokalizacja nie obejmuje zasięgu 4G/LTE, więc chyba to odpada. Sprawdzę jeszcze pozostałych operatorów.

Jaki Wy macie Internet mobilny? Nie ukrywam, że chodzi mi o pokaźną liczbę GB. Jedynym gigabajtożernym urządzeniem w moim domu jest Xbox One, który pobiera gry i aktualizacje (kto ma, ten wie, że to potężne – jak na limity mobilnego Internetu – wartości; gra może zajmować 100 GB, aktualizacja kilka GB). Jest coś bez limitu danych, na co warto zwrócić uwagę? Albo chociaż z nocnym transferem?

Z góry dzięki!
Aktualizacje społecznościowe
Różne
6 Komentarzy
niestety polecić mogę tylko Francuzów z Orange ale wiadomo, najważniejszy dla Ciebie będzie zasięg a później cena.
W Deutsche Telekom, sieci T mają ponoć tanio i dobrze ale pewnie ich już szturmowałaś.
miało być szturmowałeś:P
Wybierz ten, który najlepiej działa tam gdzie będziesz go używać. Cena to rzecz drugorzędna, bo łatwo wkopać się w umowę na coś co nie działa.
Avatar
Usunięty123849
Zasięg jest bardzo ważny. Pamiętam jak dziewicza sieć rozdawała przeprosinowe 10 GB + 1GB za przerwy w usłudze, więc wyjąłem swoje numery z szuflady, aktywowałem bonusy i włożyłem kartę do telefonu, by zrobić hotspot i pobrać jakąś grę na Xboxie One. Yhm. Było wolniej od Internetu domowego...
z playem daj sobie spokoj. najlepiej wziac cos i potestowac bez umowy, na karte az sie znajdzie dobrze dzialajacy.
W T-Mobile masz bez limitu. A z tych z limitami to na ten moment Orange Free bezkonkurencyjny.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje