Interesuje się ktoś okularami VR?

2
sie 25. 2019
Dzień dobry. Szukam sobie okularów VR wraz z kontrolerami. Jestem całkowicie zielony. Podpowiedziałby ktoś, które warto wziąć, czy mogą być używane (im taniej tym lepiej) i czy nie wyjdzie niedługo nowa wersja jakiegoś sprzętu?
Aktualizacje społecznościowe
Różne

Grupy

2 Komentarze
Avatar
Usunięty203433
Hej,
jest kilka opcji. Zakładając, że masz przyzwoitego peceta możesz kupić (licząc od najtańszych rozwiązań):

- używany lenovo explorer (koniecznie z kontrolerami w zestawie, bo nie da się ich później dokupić) lub takie same konstrukcje od innych producentów klepiących to pod nazwą "windows mixed reality".

- oculus Rift S (dość nowy sprzęt, więc szansa na znalezienie używki jest mała)

jeśli nie masz kompa, a masz PS4 (a najlepiej PRO):
- PSVR

jeśli nie masz żadnego z wymienionych:
- nowy oculus quest. W zestawie jest headset i dwa kontrolery. To urządzenie całkowicie niezależne od komputera. Nie potrzebuje zewnętrznych kamer do śledzenia, ani innych bzdetów. Zakładasz to na głowę i grasz. Jest to jednak sprzęt bazujący na ARM, więc pecetowych gierek na tym nie odpalisz (możesz za to po chwili kombinacji streamować gry ze swojego peceta).

Czego na dzień dzisiejszy nie polecam? Vive i Rift.
Pierwszy ma tragiczną rozdzielczość kątową, jeszcze gorsze kontrolery, jest dość niewygodny i wymaga rozstawiania lighthouse'ów w pokoju.
Drugi rozdzielczość kątową ma wprawdzie wyższą, a przy tym jest wygodniejszy i ma dużo lepsze kontrolery, ale do sensownego używania (śledzenie w 360°) wymaga rozstawienia po pokoju kamerek i ciągnięcia do nich kabli USB. Nie każdemu więc to pasuje.

Czym w ogóle nie warto się interesować? Zabytkowymi wersjami developerskimi oculus Rift DK1 i DK2 oraz Pimax 4k. Nie mają kontrolerów. Pierwszy i trzeci nie śledzą twojej pozycji w przestrzeni itd.

Ewentualnie drożyzna typu valve index (jakieś 5000 zł) "Niedługo" ma się pojawić htc cosmos, ale póki co niewiele o tym wiadomo. Poza tym, że ma kosztować "mniej, niż 800 dolarów"
Edytowane przez: "Usunięty203433" sie 25. 2019
Usunięty20343325/08/2019 16:19

Hej,jest kilka opcji. Zakładając, że masz przyzwoitego peceta możesz kupić …Hej,jest kilka opcji. Zakładając, że masz przyzwoitego peceta możesz kupić (licząc od najtańszych rozwiązań):- używany lenovo explorer (koniecznie z kontrolerami w zestawie, bo nie da się ich później dokupić) lub takie same konstrukcje od innych producentów klepiących to pod nazwą "windows mixed reality".- oculus Rift S (dość nowy sprzęt, więc szansa na znalezienie używki jest mała)jeśli nie masz kompa, a masz PS4 (a najlepiej PRO):- PSVRjeśli nie masz żadnego z wymienionych:- nowy oculus quest. W zestawie jest headset i dwa kontrolery. To urządzenie całkowicie niezależne od komputera. Nie potrzebuje zewnętrznych kamer do śledzenia, ani innych bzdetów. Zakładasz to na głowę i grasz. Jest to jednak sprzęt bazujący na ARM, więc pecetowych gierek na tym nie odpalisz (możesz za to po chwili kombinacji streamować gry ze swojego peceta).[Video] Czego na dzień dzisiejszy nie polecam? Vive i Rift. Pierwszy ma tragiczną rozdzielczość kątową, jeszcze gorsze kontrolery, jest dość niewygodny i wymaga rozstawiania lighthouse'ów w pokoju. Drugi rozdzielczość kątową ma wprawdzie wyższą, a przy tym jest wygodniejszy i ma dużo lepsze kontrolery, ale do sensownego używania (śledzenie w 360°) wymaga rozstawienia po pokoju kamerek i ciągnięcia do nich kabli USB. Nie każdemu więc to pasuje. Czym w ogóle nie warto się interesować? Zabytkowymi wersjami developerskimi oculus Rift DK1 i DK2 oraz Pimax 4k. Nie mają kontrolerów. Pierwszy i trzeci nie śledzą twojej pozycji w przestrzeni itd.Ewentualnie drożyzna typu valve index (jakieś 5000 zł) "Niedługo" ma się pojawić htc cosmos, ale póki co niewiele o tym wiadomo. Poza tym, że ma kosztować "mniej, niż 800 dolarów"


Ale się pan postarał! Serdecznie dziękuję
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje