Inpost naliczanie dodatkowych opłat przy wysyłce Allegro Smart !!!! Też ktoś tak miał ?:)

17
wrz 6. 2020
Też ktoś tak miał ?:)


Opłata za nieprawidłowo zadeklarowany gabaryt, zmiana z gabarytu C na A
- 3.68 zł
To już nie pierwszy raz , kiedyś wpierali ,że coś za dużego puściłem Od tej pory wszystko dokładniej mierze i wrzucam z automatu w gabaryt C.

Rozumiem z za dużego gabaryty dostać,ale z za małego.. W głowach tam się poprzewracało ... Jak z Allegro Inpost każdy gabaryt w tej samej cenie ... Chyba w końcu do Uokiku za te ich zagrania napiszę ..
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Najlepsze komentarze
Ale że deklarujesz gabaryt C, a mieści się w A i za to karę naliczają?
Prawidłowo, w takim wypadku niepotrzebnie zajmujesz dużą skrytkę w paczkomacie, których jest najmniej.
17 Komentarzy
Ale że deklarujesz gabaryt C, a mieści się w A i za to karę naliczają?
Prawidłowo, w takim wypadku niepotrzebnie zajmujesz dużą skrytkę w paczkomacie, których jest najmniej.
polczlowiekpolcebula06/09/2020 21:42

Ale że deklarujesz gabaryt C, a mieści się w A i za to karę nal …Ale że deklarujesz gabaryt C, a mieści się w A i za to karę naliczają?Prawidłowo, w takim wypadku niepotrzebnie zajmujesz dużą skrytkę w paczkomacie, których jest najmniej.


W drugą stronę też tak było. Mimo pomiarów naliczają,że miała być B zamiast A.. Po tym naliczeniu wszystko ląduje w C !!! Dodatkowo w Allegro Inpost jest jedna opłata za rozmiar A,B,C. Jak ma być tak dalej to szkoda płacić za smart !!!!!!
Zabrali dostawy w sobotę !! Teraz kolejne extra opłaty ;p Lepiej już coś puszczać u nich bez smart Tam chociaż jest ptaszek do zaznaczenia dostawy w weekend
Edytowane przez: "voodoo69" wrz 6.
polczlowiekpolcebula06/09/2020 21:42

Ale że deklarujesz gabaryt C, a mieści się w A i za to karę nal …Ale że deklarujesz gabaryt C, a mieści się w A i za to karę naliczają?Prawidłowo, w takim wypadku niepotrzebnie zajmujesz dużą skrytkę w paczkomacie, których jest najmniej.+1
polczlowiekpolcebula06/09/2020 21:42

Ale że deklarujesz gabaryt C, a mieści się w A i za to karę nal …Ale że deklarujesz gabaryt C, a mieści się w A i za to karę naliczają?Prawidłowo, w takim wypadku niepotrzebnie zajmujesz dużą skrytkę w paczkomacie, których jest najmniej.


W którym punkcie regulaminu masz taką dopłatę ?

inpost.pl/cen…iki


5039873.jpg
Allegro Paczkomaty24/7 InPostUsługaCena nettoOpisAllegro Paczkomaty24/7 InPost

7,31 zł

Maksymalne wymiary: 410 x 380 x 640 mm (gabaryt C), waga do 25 kg


UbezpieczenieCena nettoOpis
DopłatyCena nettoOpisOdbiór przez kuriera 1 paczki

5,00 złOdbiór przez kuriera 2 paczek

4,50 złOdbiór przez kuriera 3 paczek

4,00 złOdbiór przez kuriera 4 paczek

3,50 złOdbiór przez kuriera 5 paczek

0,00 zł

Opłata wliczona w cenę usługi.

Przekroczenie wagi powyżej 25 kg i wymiarów

10,00 zł

Opłata jest naliczana za każdy rozpoczęty kilogram.

Opłata za traktowanie przesyłki jako ponadgabarytowej

15,00 zł

Opłata za doręczenie Przesyłki „ponadgabarytowej”, o której mowa w § 4 ust. 8 Regulaminu, będzie równa opłacie netto za Przesyłkę w gabarycie „C”, przy czym w przypadku doręczenia lub zwrotu Przesyłki „ponadgabarytowej”, której wymiary lub waga przekraczają wymiary oraz wagę wskazane w § 4 ust. 8 Regulaminu, to jest 800x500x500 mm lub 30 kilogramów, będzie naliczana dodatkowa opłata w wysokości 200,00 zł netto (246 zł brutto).Jest tylko dopłata za ponadgabaryt za przekroczenie C !!!!!!

Extra coś pobierać musi się znaleźć w regulaminie a tego brak Samowolka !!!
Edytowane przez: "voodoo69" wrz 6.
voodoo6906/09/2020 22:24

W którym punkcie regulaminu masz taką dopłatę ?(...)Jest tylko dopłata za p …W którym punkcie regulaminu masz taką dopłatę ?(...)Jest tylko dopłata za ponadgabaryt za przekroczenie C !!!!!!Extra coś pobierać musi się znaleźć w regulaminie a tego brak Samowolka !!!


§ 9 Regulamin świadczenia usługi „Allegro Paczkomaty24/7 InPost” świadczonej przez InPost Sp. z o.o.
2. Do spraw nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie stosuje się postanowienia zawarte w aktualnym Regulaminie Głównym, jak również powszechnie obowiązujące przepisy prawa, w szczególności ustawy Prawo Pocztowe oraz ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz.U. 1964 nr 16 poz. 93, z późn. zm.)

§ 4 Regulamin świadczenia usługi „Paczkomaty 24/7” przez InPost Sp. z o.o.
8. W przypadku, w którym Nadawca, w ramach kategorii wielkości Przesyłek dopuszczalnych zgodnie z tabelą wskazaną w ust. 1 powyżej (kategorie A, B, C), przekazał Operatorowi Przesyłkę w kategorii o innych wymiarach, niż wymiary dla kategorii zadeklarowanej przez Nadawcę dla tej Przesyłki w MP lub w ramach InPost Szybkie Nadania, Operator naliczy Nadawcy opłatę dodatkową z tytułu weryfikacji paczki przy zmianie gabarytu, której wysokość określa Cennik.
polczlowiekpolcebula06/09/2020 22:49

§ 9 Regulamin świadczenia usługi „Allegro Paczkomaty24/7 InPost” świadc …§ 9 Regulamin świadczenia usługi „Allegro Paczkomaty24/7 InPost” świadczonej przez InPost Sp. z o.o. 2. Do spraw nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie stosuje się postanowienia zawarte w aktualnym Regulaminie Głównym, jak również powszechnie obowiązujące przepisy prawa, w szczególności ustawy Prawo Pocztowe oraz ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz.U. 1964 nr 16 poz. 93, z późn. zm.) § 4 Regulamin świadczenia usługi „Paczkomaty 24/7” przez InPost Sp. z o.o. 8. W przypadku, w którym Nadawca, w ramach kategorii wielkości Przesyłek dopuszczalnych zgodnie z tabelą wskazaną w ust. 1 powyżej (kategorie A, B, C), przekazał Operatorowi Przesyłkę w kategorii o innych wymiarach, niż wymiary dla kategorii zadeklarowanej przez Nadawcę dla tej Przesyłki w MP lub w ramach InPost Szybkie Nadania, Operator naliczy Nadawcy opłatę dodatkową z tytułu weryfikacji paczki przy zmianie gabarytu, której wysokość określa Cennik.


No i gdzie jest ta cena?:)
I jest mowa o powyżej gabarytu a nie poniżej Więcej jak C nie wysłałem

Naliczają coś czego nie mają podparte regulaminem ani cennikiem ...
Edytowane przez: "voodoo69" wrz 6.
Chyba od czasu kiedy Allegro Cafe było mocno oblegane obserwuje płacz sprzedawców Allegro. A to już dobre 10 lat jak nie ma Allegro Cafe.
Ludzie, po co sprzedajecie na Allegro, jak was ładują w ...
Tacy mega inteligentni sprzedawcy a nie policzyli,że już przy sprzedaży na 10k miesięcznie oddajecie im rocznie minimum 12-13k pln. A to tylko mowa o sprzedaży 10k pln / miesiąc.

Zamiast rozwijać swój sklep ( spokojnie za tą kasę można rocznie utrzymać sklep swój i jeszcze zostanie na mozolne, ale skuteczne pozycjonowanie ) siedzicie tam niektórzy już 2 dekady i co chwilę w coraz większej ilości mediów płaczecie.

Naliczyli coś co nie powinni, to zrób wezwanie przedsądowe, nie pomoże to sąd. Koszty żadne ( 30 zł ), a nauczysz giganta nie pogrywać ze sprzedawcą.
voodoo6906/09/2020 22:55

No i gdzie jest ta cena?:) I jest mowa o powyżej gabarytu a nie poniżej ; …No i gdzie jest ta cena?:) I jest mowa o powyżej gabarytu a nie poniżej Więcej jak C nie wysłałem Naliczają coś czego nie mają podparte regulaminem ani cennikiem ...


"przekazał Operatorowi Przesyłkę w kategorii o innych wymiarach, niż wymiary dla kategorii zadeklarowanej przez Nadawcę"

I w cenniku taka dopłata również jest wyszczególniona:
5040029-C8ZA9.jpg
Gdzie masz mowę w regulaminie o powyżej gabarytu?
voodoo6906/09/2020 22:55

No i gdzie jest ta cena?:) I jest mowa o powyżej gabarytu a nie poniżej ; …No i gdzie jest ta cena?:) I jest mowa o powyżej gabarytu a nie poniżej Więcej jak C nie wysłałem Naliczają coś czego nie mają podparte regulaminem ani cennikiem ...


Nie ma mowy o powyżej gabarytu tylko o ust. 1 powyżej...

Krzysiek_7606/09/2020 22:54

Chyba od czasu kiedy Allegro Cafe było mocno oblegane obserwuje płacz s …Chyba od czasu kiedy Allegro Cafe było mocno oblegane obserwuje płacz sprzedawców Allegro. A to już dobre 10 lat jak nie ma Allegro Cafe.Ludzie, po co sprzedajecie na Allegro, jak was ładują w ...Tacy mega inteligentni sprzedawcy a nie policzyli,że już przy sprzedaży na 10k miesięcznie oddajecie im rocznie minimum 12-13k pln. A to tylko mowa o sprzedaży 10k pln / miesiąc.Zamiast rozwijać swój sklep ( spokojnie za tą kasę można rocznie utrzymać sklep swój i jeszcze zostanie na mozolne, ale skuteczne pozycjonowanie ) siedzicie tam niektórzy już 2 dekady i co chwilę w coraz większej ilości mediów płaczecie.Naliczyli coś co nie powinni, to zrób wezwanie przedsądowe, nie pomoże to sąd. Koszty żadne ( 30 zł ), a nauczysz giganta nie pogrywać ze sprzedawcą.


Nie każdy sprzedający na Allegro ma sklep z obrotem 10k+, jak chcesz sprzedać coś prywatnie o wartości powyżej >40 zł to przesyłka Smart zawsze pozwoli ci trochę więcej dostać i zawsze jest jakaś ochrona od allegro.
bar100406/09/2020 23:15

Nie każdy sprzedający na Allegro ma sklep z obrotem 10k+, jak chcesz s …Nie każdy sprzedający na Allegro ma sklep z obrotem 10k+, jak chcesz sprzedać coś prywatnie o wartości powyżej >40 zł to przesyłka Smart zawsze pozwoli ci trochę więcej dostać i zawsze jest jakaś ochrona od allegro.


Ale ja nie pisałem o prywatnej sprzedaży. Przeczytaj co pisałem.
Krzysiek_7606/09/2020 22:54

Chyba od czasu kiedy Allegro Cafe było mocno oblegane obserwuje płacz s …Chyba od czasu kiedy Allegro Cafe było mocno oblegane obserwuje płacz sprzedawców Allegro. A to już dobre 10 lat jak nie ma Allegro Cafe.Ludzie, po co sprzedajecie na Allegro, jak was ładują w ...Tacy mega inteligentni sprzedawcy a nie policzyli,że już przy sprzedaży na 10k miesięcznie oddajecie im rocznie minimum 12-13k pln. A to tylko mowa o sprzedaży 10k pln / miesiąc.Zamiast rozwijać swój sklep ( spokojnie za tą kasę można rocznie utrzymać sklep swój i jeszcze zostanie na mozolne, ale skuteczne pozycjonowanie ) siedzicie tam niektórzy już 2 dekady i co chwilę w coraz większej ilości mediów płaczecie.Naliczyli coś co nie powinni, to zrób wezwanie przedsądowe, nie pomoże to sąd. Koszty żadne ( 30 zł ), a nauczysz giganta nie pogrywać ze sprzedawcą.UOKiK właśnie wsiadł na nich.
asimply07/09/2020 08:18

UOKiK właśnie wsiadł na nich.


Nie pierwszy i nie ostatni raz. Niestety bez rezultatów.
Przeczytaj regulamin i zmiana gabarytu, rónwnież w dół (ale tylko o 2 rozmiary) jest płatny i jest zapisany w regulaminie.
Przeczytaj dokładnie + zapoznaj się z instrukcjami pakowania i nadawania to unikniesz problemów w InPost czy jakimkolwiek innym kurierze ;-)
michal.nycz07/09/2020 10:33

Przeczytaj regulamin i zmiana gabarytu, rónwnież w dół (ale tylko o 2 roz …Przeczytaj regulamin i zmiana gabarytu, rónwnież w dół (ale tylko o 2 rozmiary) jest płatny i jest zapisany w regulaminie.Przeczytaj dokładnie + zapoznaj się z instrukcjami pakowania i nadawania to unikniesz problemów w InPost czy jakimkolwiek innym kurierze ;-)


Miałem tak samo z InPostem @voodoo69 , możesz jedynie im zapłacić :-/
Wysłałem im nawet twarde dowody a oni i tak zasłaniali się rejestrem gdzie było to fizycznie nie możliwe (redukcja z C na A)...
LisPromocji07/09/2020 11:13

Miałem tak samo z InPostem @voodoo69 , możesz jedynie im zapłacić :-/ …Miałem tak samo z InPostem @voodoo69 , możesz jedynie im zapłacić :-/Wysłałem im nawet twarde dowody a oni i tak zasłaniali się rejestrem gdzie było to fizycznie nie możliwe (redukcja z C na A)...


Takim sposobem xd to bardziej opłaca się wysyłać omijając allegro InPost. I tak nie ja płacę za przesyłkę. Zwykłym InPostem nie naliczyli nigdy. A wysyłam tak samo :).
Krzysiek_7607/09/2020 10:21

Nie pierwszy i nie ostatni raz. Niestety bez rezultatów.Wiem. I to dziwi, bo to praktycznie monopolista w Polsce, który robi co chce. Tylko patrzeć jak wprowadzą haracz rzędu 20%. Ale prawdopodobnie tym razem poszło o naliczanie prowizji również od kosztów wysyłki.
voodoo6907/09/2020 12:39

Takim sposobem xd to bardziej opłaca się wysyłać omijając allegro InPost. I …Takim sposobem xd to bardziej opłaca się wysyłać omijając allegro InPost. I tak nie ja płacę za przesyłkę. Zwykłym InPostem nie naliczyli nigdy. A wysyłam tak samo :).


tzn.? Teraz wysyłając SMART ma się nie pieniądze a darmo konkretną wysyłkę/wysyłki i moim zdaniem najuczciwiej choć oczywiście cebula pieniężna kusiła rzeszę

asimply07/09/2020 13:22

Wiem. I to dziwi, bo to praktycznie monopolista w Polsce, który robi co …Wiem. I to dziwi, bo to praktycznie monopolista w Polsce, który robi co chce. Tylko patrzeć jak wprowadzą haracz rzędu 20%. Ale prawdopodobnie tym razem poszło o naliczanie prowizji również od kosztów wysyłki.


wydaje mi się że niebawem, maksymalnie do 2 lat wprowadzą SMARTA na innej zasadzie lub cenę podniosą.
Tabu Inflacja do tego zmusza.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst