Opublikowano 21 godzin temu

i3-12100 kupić teraz czy jeszcze poczekać?

Kończę składanie budżetowego PC i mam w tej chwili możliwość kupić do niego CPU i3-12100 za około 470zł. Chcę tego CPU bez "f" czyli ze zintegrowaną kartą graficzną ponieważ dedykowaną dokupię(lub nie) dopiero za jakiś dłuższy czas. Czy 470 za ten procesor to dobra cena? Są może jakieś przesłanki, że stanieje w najbliższym czasie i może warto poczekać?
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

8 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Xorro
  Kup sobie f jak człowiek i używaną kartę z allegro za 5 dych.
 2. Awatar użytkownika Krzychu127
  Albo kupić jakąś używkę grafikę. Lub lepiej iść w ryzena 5600G i dość dobrą integrą.
 3. Awatar użytkownika Kaworski
  Autor
  Kup sobie f jak człowiek i używaną kartę z allegro za 5 dych.

  Tak jak wspomniałem dedykowana karta będzie później lub wcale. Będę chciał korzystać z integry w bardzo małej obudowie.

  Albo kupić jakąś używkę grafikę. Lub lepiej iść w ryzena 5600G i dość dobrą integrą.

  Mam już płytę z LGA1700 i zmiana nie wchodzi w grę.

  Dziękuję za rady. Mam świadomość, że mój wybór podzespołów może nie być optymalny. Nie szukam w tej chwili porad co do doboru podzespołów a jedynie chciałbym wiedzieć czy w tej cenie, którą podałem, ten CPU warto kupić w tej chwili czy może bywa taniej? Jest szansa na jakieś obniżki(premiera nowszej generacji albo coś)?
 4. Awatar użytkownika kotlecior
  Jeśli tak to sprzedaj tą płytę którą już masz i idź w Ryzena 5600G/5700G lub nawet 8600G jeśli masz już pamięci DDR5. Bo i3 to na prawdę beznadziejny wybór.
 5. Awatar użytkownika Treasure
  Ten i3 od dłuższego czasu jest za 499-519zł więc Twoja cena nie jest zła ale też nie jest to jakaś ogromna różnica. trudno mi powiedzieć czy w najbliższym czasie może jeszcze bardziej stanieć czy zniknie i zrobi miejsce 13100 i 14100.

  Jeśli tak to sprzedaj tą płytę którą już masz i idź w Ryzena 5600G/5700G lub nawet 8600G jeśli masz już pamięci DDR5. Bo i3 to na prawdę beznadziejny wybór

  Zakładam dobre intencje ale nie wiesz do czego On chce używać tego kompa, nie wiesz za ile kupił pozostałe części i doradzasz żeby zmienił całą swoją koncepcje.
 6. Awatar użytkownika PepperowyEkspert
  Jak budżet to amd
Awatar użytkownika