Opublikowano 23 listopada 2023

HDD do backupu domowego

Cześć! Poszukuję dwóch dysków HDD do stworzenia kieszeni w RAID 1, by dość bezpiecznie przechowywać dane typu zdjęcia i filmy. Dyski będą podłączone do routera lub nawet nie, więc kwestia intensywnego używania w NAS odpada. Myślę o pojemności 4-6 TB. Czy polecicie coś? Może warto się wstrzymać do czasu po świętach?
Aktualizacje społecznościowe

4 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika tayjkt
  po świętach mogą być wyprzedaże, ale po nowym roku na pewno będzie podwyżka cen wszystkiego.
  Co do dysków to dobrze jest kupić z dwóch różnych źródeł. Wtedy jak są różne PN to jest małe prawdopodobieństwo, że padną dwa na raz. Szukaj dysków typowo do zastosowań NAS-owych. Mają trochę inną konstrukcję i są budowane z myślą o działaniu przez kilka lat. Ostatnio jeden NAS do mnie trafił z dyskami WD RED i oba były padnięte więc proponuję innej firmy spróbować dyski.
 2. Awatar użytkownika Szturmowiec75
  Cześć, ja miałem do swojego NASa 2 dyski WD RED , jeden padł w niecałe 2 lata , drugi nie dożył 3lat - z tego co doczytałem to u jednych dyski WD pracują dłużej , u niektórych krócej - teraz mam 2 dyski Seagate Ironwolf - gdzie kupiłem nieważne , ale zalecam doczytanie warunków gwarancji - aby w przypadku uszkodzenia dysków w ramach reklamacji / rękojmi , nie było opcji wymiany na inny dysk "odświeżony" tylko na nówkę sztukę. Co do cen , to chyba najlepiej na BW , bo ceny na święta mogą być wyższe
 3. Awatar użytkownika -WilQ-
  Na codzień u klientów instaluję wd red plus i ironwolf pro (7200 obrotów, jest dość głośny). Dla bardziej wymagających wd red pro, dobra kultura pracy i znacznie dłuższa żywotność (Edytowano)
 4. Awatar użytkownika artura2
  Oczywiście tylko wspomnę, beckup czyli nie ssd, wolniejsze są pewniejsze.
Awatar użytkownika