HBO Max na Chromecast 4 HD buforuje treści co jakiś czas

sie 3. 2023 (21 g, 49 min)
Hej,
Kupiłem Chromecast 4.0 HD z niedawnej wstawki. Wszystko byłoby super, gdyby nie buforująca się co kilkanaście-kilkadziesiąt minut aplikacja HBO Max (ikona wczytywania: animowane trzy kropki na środku ekranu). Jest to irytujące podczas oglądania, bo choć przerwy na buforowanie nie trwają długo, to jednak klimat siada.

 • Czy ktoś posiada Chromecast 4 HD i może potwierdzić czy taki problem też występuje? Chciałbym zweryfikować czy to wina Chromecasta czy aplikacji HBO Max.
 • Czy ktoś posiada Chromecast 4 4k i może zweryfikować czy na nim taki problem też występuje? Może to kwestia odrobinę słabszej specyfikacji w HD vs 4k.

Co ciekawe nie mam tego problemu z innymi aplikacjami streamującymi, np. Amazon Prime, YouTube czy Apple TV na Chromecaście. HBO Max działa dobrze tylko na PC i konsoli, gdzie neta mam po kablu i jest to znacznie lepsza specyfikacja niż Chromecast.

Czytałem artykuł pomocy na stronie hbomax.com, ale są tam takie standardowe rzeczy i nic z tego nie pomaga. Z komentarzy w sklepie Google Play do aplikacji HBO wynika, że podobny problem występuje ogólnie na Android TV / Smart TV, więc nie wiem czego to wina i czy jest sens ewentualnie rozważać zamianę na Chromecast 4k.Aktualizacja

Dzięki wszystkim za komentarze! Naprowadziło mnie to na eksperymentowanie z ustawieniami na routerze Wi-Fi oraz przetestowania po kablu. Wygląda na to, że wina leży po stronie sieci, ponieważ podłączenie kablem rozwiązuje problem. Ok jest też, gdy sieci 2,4 GHz i 5 GHz mają osobne nazwy, a Chromecast łączy się tylko z 2,4 GHz. Prawdopodobnie niestabilność połączenia gorzej wpływa na HBO Max niż na inne aplikacje, co nie zmienia faktu, że stabilność połączenia to jest główny problem.
Aktualizacje społecznościowe

25 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika 2tea2room2
  2tea2room2
  Odpisałem Ci tam w głównej ofercie, a teraz tutaj. Jak masz ochotę upewnić się czy to nasz router jest taki głupi, to możesz przejść na 2.4 GHz w ustawieniach i pooglądać coś przez min. 30 min bez przewijania.
  http://192.168.0.1/
  Awatar użytkownika Baekdo
  Baekdo Autor
  Dzięki wielkie za ten pomysł! Rzeczywiście wyłączenie dwuzakresowego Wi-Fi i przełączenie tylko na 2.4 GHz chyba rozwiązało problem (chyba, bo dopiero kilka godz. testów i dopiero więcej dni pokaże ostatecznie).

  Będę jeszcze eksperymentował z ustawieniami sieci, aby jakoś to zoptymalizować i być może udostępnić 5 GHz pod inną nazwą, ale na teraz gdy router emituje tylko sieć 2,4 GHz i Chromecast się z nią połączy to jest ok.

  Dodatkowo oglądałem trochę po podłączeniu kablem i też było ok, więc tym bardziej widać, że to problem ze stabilnością sieci. Ahh ten Connect Box od UPC…

  Zostawiam link do oryginalnego komentarza, gdyby ktoś szukał w przyszłości:
  pepper.pl/com…259 (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika yenfnbqee
  yenfnbqee
  W którejś ze wstawek ktoś pisał, że nowy Chromcast HD ma te same bebechy, co Chromcast 4k.

  Jeśli tak jest, to nie wiem, czy zmiana urządzenia pomoże.

  Sprawdzałeś ustawienia odtwarzania w HBOMax? może po prostu masz wyższe, niż w innych apkach. Może po prostu net nie wyrabia z pobraniem i zbuforowaniem danych w 4k. To jednak jest spora różnica. Może postaraj się poprawić sygnał dochodzący z routera poprzez lepsze ustawienie. Sporo ludzi nie wie, że to ma wpływ na jakość sygnału po wifi i narzeka, a potem się okazuje, że router schowany gdzieś za kredensem ze srebrną zastawą stołową U mnie jest pełna widoczność sprzętów, ze dwa i pół metra w prostej linii.

  Ja mam Chromcasta 4k, bo jak kupowałem to HD miał słabszą specyfikację, ale i tak na YT, Netflixie ustawiałem max FHD. HBOMax nie używam.
  Awatar użytkownika dariusz.karbowiak
  dariusz.karbowiak
  4k ma 2 GB ramu i lepszym procek. HD 1.5 GB Ramu
 3. Awatar użytkownika erutere
  erutere
  Treści HBO serwuje z Holandii z cdn edgecast, a nie lokalnie z PL/IX'ów w PL.Jak twój isp ma słaby peering do źródła to masz bufor. (Edytowano)
 4. Awatar użytkownika nika87
  nika87
  Nie pomogę, bo mam chromecast 2 i 3. U mnie było ok z HBO, a spróbuj pobrać odcinek w aplikacji i dopiero go odtworzyć i przesłać na chromecast.
  Szukasz może do rodzinki prime? (Edytowano)
  Awatar użytkownika Baekdo
  Baekdo Autor
  Nie ma możliwości pobrania bezpośrednio w aplikacji HBO Max na Chromecaście 4. Chromecast 4 działa inaczej niż poprzednie, czyli nie wysyła się obrazu np. z telefonu, a odtwarza bezpośrednio na urządzeniu (Chromecast 4 ma Google TV / Android TV i z tego poziomu jest tylko streaming bez możliwości pobierania).

  Szukasz może do rodzinki prime?
  Nie szukam
 5. Awatar użytkownika dariusz.karbowiak
  dariusz.karbowiak
  Kupiłem też z poprzedniej wstawki Chromecast 4.0 HD o jeszcze na żadnej aplikacji nie zauważyłem jakichkolwiek problemów.

  Jedynie na moim poprzednim Xiaomi mi stick HD miałem problem przy C+.
  Brakowało mu pamięci i trzeba było czasami otwierać od nowa apke
  Awatar użytkownika Baekdo
  Baekdo Autor
  U mnie również brak problemów poza HBO Max. Tutaj wyjątkowo są, a to moja gówna aplikacja, na której najwięcej oglądam i już od pierwszego użycia trafiłem na buforowanie po ok. 20 minutach oglądania.
 6. Awatar użytkownika karolowy
  karolowy
  14748049-7ypyH.jpg
 7. Awatar użytkownika Tylko_Na_Karte
  Tylko_Na_Karte
  A czy nie jest winą szybkość łącza?
  Awatar użytkownika Baekdo
  Baekdo Autor
  W teorii net jest znacznie szybszy niż wymagania HBO (HBO zaleca minimum 5 Mbps, a mam ok. 150 Mbps). Być może są spadki wydajności Wi-Fi i w ich trakcie jest buforowanie, ale tego nie wiem (w innych apkach nie miałem tego problemu).
 8. Awatar użytkownika karolowy
  karolowy
  Zainstaluj aide 64 , będziesz widział którą wersję posiadasz.
  Wyczyść pamięć podręczna urządzenia 3 krotnie, Uruchom ponownie a nie przejdź do uśpienia! Możesz przeinstalować HBO .
  Zmień zasilanie razem z kablem , miałem taki przypadek oznaka - kafelki wypełniały się powoli treścią.
  14748473-gUNhV.jpgNadawanie uprawnień dla określonego urządzenia bez podawania dawnych.
  Pewnie w aplikacji jest lista uprawnionych gdzie można zabrać uprawnienia , większość dostawców stosuje ten systemu (Edytowano)
Awatar użytkownika