Opublikowano 18 lipca 2022

gwarancja amazon pl

cześć chciał bym odkupić urządzenie (telefon) zakupione na amazon pl. Jak wyglada sytuacja jak nie jestem pierwotnym właścicielem ? dowód zakupu w formie elektronicznej faktury otrzymam.
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

10 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Usunięty620286
  Jaki to telefon jak masz fakturze to zgłaszasz naprawę do serwisu danej marki a nie do amazon, amazon oddaje tylko kase
  Awatar użytkownika Usunięty620286

  Odpowiedź do

  Niestety nie na Amazonie jest tak ze do konta przypisany jest zakup w przypadku zwrotu pieniędzy tez tej osobie zwracają
 2. Awatar użytkownika Nathan_Drake
  Sprawa wiele razy wyjaśniana w innych dyskusjach - o zwrot na Amazon może poprosić tylko ta osoba, która złożyła zamówienie na Amazon.
  Ty jako nabywca możesz ew. zgłosić do producenta wniosek o naprawy itp.
 3. Awatar użytkownika 1234sdg131
  Możesz skorzystać z gwarancji uderzając do producenta sprzętu, tracisz rękojmę Amazonu, która jest z pewnością lepsza od gwarancji.
 4. Awatar użytkownika wishtest001
  Czy to jest zgodne z prawem? Możesz odsprzedać przedmiot, a przedmiot ma gwarancję. Dlaczego Amazon tak utrudnia? Każdy sklep przyjmuje towar z dowodem zakupu i nie pyta kto go kupił. Mam za daleko do rzecznika praw konsumenta żeby podjechać i dopytać jak to jest prawnie w Polsce.
  Awatar użytkownika yenfnbqee
  Jest infolinia konsumencka, wystarczy zadzwonić.

  Na stronie UOKiKu.
 5. Awatar użytkownika ps_jam4
  Z tego co czytałem to prawnie jest tak, że rękojmia z automatu nie przechodzi na nowego właściciela - są jakieś wyroki sądu najwyższego. W tym samym artykule napisane było że spisanie umowy między sprzedającym a kupującym o przeniesienie prawa do rękojmi powinno załatwiać sprawę pod kątem prawnym.
  Tyle że prawo swoje, a życie swoje - pytanie na ile taka umowa satysfakcjonuje dany sklep i na ile kupujący ma chęci na ewentualną szarpaninę, gdyby jednak sklep nie chciał uznać praw nowego nabywcy
Awatar użytkownika