Gwarancja Amazon

lut 23. 2018
Cześć,

Podpowie ktoś jak działa gwarancja amazon (dokładnie chodzi mi o włoski Amazon, ale pewnie inne też mają identyczną)? Nigdy tam nie kupowałem, a dość mocno zastanawiam się nad monitorem z pepperowej okazji.

-Gwarancja realizowana jest u sprzedawcy czy w Amazon?
-Jak długo trwa okres gwarancji?
-Czy płacę za wysyłkę czy wysyłają kuriera / "znaczki" na paczkę?
-Czy zakup obejmuje rękojmia?
-Wiedzę, iż mogę przedłużyć gwarancję o2 lub 3 lata - czy obejmuje ona terytorium polski?

-czy zakupiony w tym przypadku monitor mogę w razie usterki reklamować bezpośrednio u LG w Polsce z gwarancją 2 lata (widzę, iż akurat jest serwis we Wrocławiu)?


Z góry dziękuję za pomoc !
Aktualizacje społecznościowe

5 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Voltix
  1. u sprzedawcy
  2. minimum rok (2 lata daje prawo w Unii)
  3. na terenie niemiec oni pokrywaja odeslanie w razie jak cos bedzie nie tak, ale nie wiem jak z terenu Polski.
  4. nie wiem
  5. musisz odeslac do amazona w kraju gdzie zakupiles.
  6. Tak, kupujac nowa masz rok gwarancji u producenta i wiekszosc (jak nie wszystkie) firm oferuje taka gwarancje na cala europe. (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika drathir
  Autor
  Dziękuję za odpowiedź!

  Orientujesz się czy sprzedawcy potrafią się wymigiwać jak u nas na allegro, czy raczej zgłaszam i bez problemu przyjmują sprzęt na gwarancję (odsyłam do amazonu czy do sprzedawcy)?

  Ad2./ad 4 - widzę, że 2 lata to rękojmia na terenie unii (LINK)

  "Zgodnie z przepisami UE sprzedawca musi udzielić co najmniej dwuletniej gwarancji prawnej (tzw. rękojmia) na wypadek, gdyby zakupiony towar okazał się wadliwy bądź nie wyglądał lub nie działał tak, jak przedstawiono w opisie. Jednak w niektórych państwach przepisy krajowe wymagają udzielenia dłuższej gwarancji."

  ad5. (-Wiedzę, iż mogę przedłużyć gwarancję o2 lub 3 lata - czy obejmuje ona terytorium polski?)
  Rozumiem, że przedłużając gwarancję o 3 lata łącznie mam 1 rok gwarancji/2 lata rękojmii + 3 lata gwarancji amazona (nie sprzedawcy) pod warunkiem, że odeślę do odpowiedniego zakupowi kraju?

  AD6. Czy da się tą gwarancję zrealizować u producenta w okresie 2ch lat (czy strikte jest to rok)?

  Miałeś może styczność z oddawaniem sprzętu na gwarancję z zagranicznego amazona? Jak to wygląda?
 3. Awatar użytkownika Voltix
  Nigdy nie mialem problemu z uwzglednieniem gwarancji na amazon. Zawsze mialem na etykiecie adres amazon, ale to moze dlatego, ze sprzedaca mial wykupione miejsce u nich na magazynie.

  ad5 Tak, musisz odeslac do amazona (jak kupiles na niemieckim to do niemieckiego oddzialu amazon, a jak na angielskim to do angielskiego itd.)

  ad6 u producenta masz minimum na rok (musisz sprawdzic w specyfikacjach przedmiotu np. na stronie producenta, bo czasem oferuja nawet po 5 lat).

  Jak zakupowalem cos na włoskim amazon, to musialem pokryc koszt odeslania (juz nie pamietam ile to bylo). Niestety nie wiem jak jest z niemieckim. (Edytowano)
 4. Awatar użytkownika vihuxexiso
  Voltix25/02/2018 21:10

  Nigdy nie mialem problemu z uwzglednieniem gwarancji na amazon. Zawsze …Nigdy nie mialem problemu z uwzglednieniem gwarancji na amazon. Zawsze mialem na etykiecie adres amazon, ale to moze dlatego, ze sprzedaca mial wykupione miejsce u nich na magazynie.ad5 Tak, musisz odeslac do amazona (jak kupiles na niemieckim to do niemieckiego oddzialu amazon, a jak na angielskim to do angielskiego itd.)ad6 u producenta masz minimum na rok (musisz sprawdzic w specyfikacjach przedmiotu np. na stronie producenta, bo czasem oferuja nawet po 5 lat).Jak zakupowalem cos na włoskim amazon, to musialem pokryc koszt odeslania (juz nie pamietam ile to bylo). Niestety nie wiem jak jest z niemieckim.


  Wiesz jak się skontaktować z włoskim amazon? Bo mam problem.
Awatar użytkownika