Grajek do kuchni

8
paź 29.
witajcie,

z góry przepraszam za enigmatyczny tytuł. Szukam pomysłu na sprzęt grający do kuchni, głównie myślałem o radiu iale obsługa spotify jest także interesującą.

Pomyślałem o asystencie, chyba najlepszy głośnik/dźwięk ma echo dot 3 . Tyle że nie wiem jak ten sprzęt radzi sobie z odtwarzaniem internetowych stacji radiowych (jedynka, trójką, rmf). Czy macie jakieś doświadczenia z tym badz podobnymi urządzeniami?

będę zobowiązany za wszelkie rady.

Pozdrawiam R.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
8 Komentarzy
Telefon + głośnik na bluetooth?
Kupiłem do kuchni radio internetowe i jestem bardzo zadowolony .Jest możliwość odtwarzania Spotify z smartfona przez bluta ,sterowanie i wyszukiwanie stacji za pomocą aplikacji .Ustawienie budzika z zaprogramowaną stacją radiową ,rewelacja ,pogoda itd .Już mam plan do sypialni takie samo .
cebula.pl29/10/2019 08:26

Kupiłem do kuchni radio internetowe i jestem bardzo zadowolony .Jest …Kupiłem do kuchni radio internetowe i jestem bardzo zadowolony .Jest możliwość odtwarzania Spotify z smartfona przez bluta ,sterowanie i wyszukiwanie stacji za pomocą aplikacji .Ustawienie budzika z zaprogramowaną stacją radiową ,rewelacja ,pogoda itd .Już mam plan do sypialni takie samo .


Model?
Podpinam się pod pytanie. Szukam urządzenia, które będzie działać bez sprzęgania ze smartfonem. Myślałem o UE Smart Radio ale w sieci do kupienia są tylko używki
cebula.pl29/10/2019 15:15

Takie , nie za drogie ale naprawdę fajna sprawa - …Takie , nie za drogie ale naprawdę fajna sprawa - https://www.mediaexpert.pl/radia/radio-gogen-ir167btb-czarny,id-839444


Wg. opisu całkiem ciekawe urządzenie. Czy można na tym za pośrednictwem WiFi słuchać radia internetowego (bez smartfona)?
0rion29/10/2019 20:31

Wg. opisu całkiem ciekawe urządzenie. Czy można na tym za pośrednictwem WiF …Wg. opisu całkiem ciekawe urządzenie. Czy można na tym za pośrednictwem WiFi słuchać radia internetowego (bez smartfona)?


Sam sobie odpowiem - można. Radio internetowe korzysta z platformy mediaU - w linku można sprawdzić jakie stacje radiowe są dostępne. Dostępne jest także radio FM z RDS, przy czym radiem internetowym można sterować z aplikacji "AirMusic Control". Nie umożliwia odbioru cyfrowego radia, nic o użytkowaniu tego sprzętu nie wiadomo; na stronie produktu nie ma nawet udostępnionej instrukcji obsługi. "Producent" tego sprzętu, a w zasadzie właściciel marki robi "mydło i powidło" - od telewizorów, poprzez wideorejestratory, aż do powerbanków i ładowarek.
Ostatecznie kierując się opiniami użytkowników i wiarygodnością producenta kupiłem Majority Sidney. Na amazon.de kosztowało mnie mniej więcej tyle co ten Gogen. Na plus jest tuner DAB+, dedykowana aplikacja producenta oraz solidniejsze wykonanie. Aby korzystać ze Spotify potrzeba zewnętrznego urządzenia (smartfon, tablet) i konta Premium. Niestety nie są to produkty na chipsecie Frontier Silicon, więc jeśli ktoś chciałby wykorzystać takie radyjko jako element sytemu automatyki domowej to będzie miał nieco pod górkę.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje