Gorąca prośba o pomoc w wyborze monitora :(

0
lis 24. 2020
Cześć,

Wiem, że podobne dyskusje toczą się już pod każdą promką z monitorami, ale czuję się totalnie w kropce w wyborze monitora.

Szukam monitora 32/34 cale. Zaczynałem poszukiwania od iiyamy IPS 32 cale 16:9 wqhd (koło 1200zł). Postanowiłem posłuchać porad, że lepiej poszukać przy tym rozmiarze wyższej rozdzielczości. Znalazłem więc iiyamę 32 cale VA 4k. Ceny były koło 1800zł, a teraz... podrożały do blisko 1900zł. Zobaczyłem ostatnie promki na sklepie iiyamy, gdzie wyższe modele okazują się być w tej samej cenie co mój wyszukany (VA 4k). Zacząłem mieć rozterki.

Pracuję głównie biurowo, korzystam zawsze z wielu zakładek na raz. Raczej nie gram, ale od czasu do czasu oglądam zdjęcia i filmy. Mam dużo miejsca na biurku. Spodobał mi się więc 34 cale 21:9. Wtedy pojawił się problem: IPS czy VA i obawy, czy to będzie komfortowe dla oczu (skakanie od lewej do prawej). Doczytałem o co chodzi, ale nie ułatwiło to wyboru. IPS fajny dla graczy, ale ponoć VA będzie lepszy do korzystania z niego w nocy + lepsze kolory i czerń.

Znowu kolejne pytanie: zakrzywiony/płaski VA, czy może płaski IPS? Z tego co zrozumiałem VA ma gorsze kąty, więc tutaj zakrzywienie się przydaje, a przy IPS nie jest tak konieczne...

Mój max to 2000zł.

Moje wybory:

Póki co najbardziej widzi mi się ten (IPS 34cale):

iiyama-sklep.pl/776…tml

Później zastanawiam się, czy nie wystarczy do moich zadań ten (być może nie poczuję różnicy w stosunku do tego z linku wyżej, a wydaje się być podobny, tylko nie gamingowy):

iiyama-sklep.pl/734…tml

A może jak VA, to zakrzywiony?

iiyama-sklep.pl/803…tml

Lub ten, który planowałem na początku (32 cale VA 4k):

iiyama-sklep.pl/716…tml
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Prześlij Komentarz