Głowica termostatyczna montowana pionowo eq-3 CC-RT-M-BLE

6
paź 12. 2020
Mam w domu głowice termostatyczne ustawione pionowo w górę. Znalazłem głowice eq-3 CC-RT-M-BLE która jest na zdjęciach wersją pionową. Ale nie znalazłem nigdzie informacji czy montuje ją się na wejściu ciepłej wody do grzejnika czy wyjściu zimnej z grzejnika. Ma ktoś może takie u siebie? Będzie pasować do naszych warunków?

eq-3.com/pro…tml
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
6 Komentarzy
Jak dla mnie to jest to normalna wersja, chyba nie ma specjalnej wersji pionowej. Wg mnie możesz ją stosować w miejsce obecnie używanych (nie ważne czy na wejściu czy wyjściu, ważne żeby było kompatybilne z zaworami).
Z tego co pamietam, z różnych szkoleń firm produkujących termostaty to głowic nie powinno się montować pionowo
Edytowane przez: "krzysiek.ok" paź 12.
detori12/10/2020 20:09

Jak dla mnie to jest to normalna wersja, chyba nie ma specjalnej wersji …Jak dla mnie to jest to normalna wersja, chyba nie ma specjalnej wersji pionowej. Wg mnie możesz ją stosować w miejsce obecnie używanych (nie ważne czy na wejściu czy wyjściu, ważne żeby było kompatybilne z zaworami).


pionowo pasowała by ta wersja bo wyświetlacz jest tak ustawiony że bedzie coś widać
5258321-RzxGP.jpga w tej normalnej wersji byłby już problem po ustawieniu w pionie coś z niego sczytać
5258321-GEb4M.jpgRóżnica jest widoczna ale nie chcę kupować w ciemno.
krzysiek.ok12/10/2020 21:12

Z tego co pamietam, z różnych szkoleń firm produkujących termostaty to gło …Z tego co pamietam, z różnych szkoleń firm produkujących termostaty to głowic nie powinno się montować pionowo


Wiem ale po pierwsze nie będę przerabiał zaworów a po drugie 10cm odstawania od grzejnika to jest sporo i łatwo dzieci moga zawadzić. Liczę że będzie się je dało wyregulować żeby dobrze działały nawet w pionie.
Ta glowica nie jest termostatyczna, przy tego typu glowicy nie ma to znaczenia żadnego. Zawor w grzejniku mozesz montowac dowolnie a glowica mierzy temperaturę otoczenia i reguluje silniczkiem (zakręca lub rozkręca) przeplyw.
Faktycznie wyglądają inaczej :D. Jeśli są dostępne to ja bym brał
czekam jeszcze na odpowiedź producenta i jak będzie pozytywna to kupuje

Jednak tą wersję brytyjską ciężko dostać i najtańsza jest za 140zł więc chyba padnie na te zwykłe.
Edytowane przez: "zunior88" paź 13.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst