Gimbal

4
gru 18. 2017
Ktoś poleci dobry gimbal kompatybilny z telefonem (jakosc do ceny) ? Oczywiście cena w granicach rozsądku.
Aktualizacje społecznościowe
4 Komentarze
Uprzedzam, że nie miałem, ale widzę, że ruchu w komentarzach nie ma, to może chociaż z takiej podpowiedzi skorzystasz w poszukiwaniach.

Kumpel szukał ostatnio gimbala do telefonu. Pomagałem mu i robiłem research, bo sam mam gimbla, ale do lustrzanki, więc coś tam już kumałem. Z parugodzinnych porównywań i obejrzanych testów na YT, wyszło mi Feiyu SPG c. W Polsce ok. 500 zł. W Zapalsach/Aliexpresach ze 350 zł, no ale wiadomo - nie każdy ufa i lubi. Ewentualnie porównaj sobie z:


- Feiyu-Tech G5
- Zhiyun Gimbal Smooth-Q
- FeiyuTech Vimble C

DJI Osmo to już inna półka cenowa.

Sporo Feiyu Techa - oni robią tego dużo i w tej półce cenowej trafisz głównie na nich. Sam mam Gimbala do DSLR tej firmy. Feiyu SPG c jest do tego mojego bardzo podobny, jeśli chodzi o tryby pracy i generalną budowę. Efekt stabilizacji widziałem na YT - bardzo zadowalający. Zbiera dobre oceny.

Wiem, że za wiele nie pomogłem, ale proponuję wyjść od tego SPG i porównywać go kolejno z pozostałymi konkurentami. Jeśli nic go nie przebije pod kątem Twoich potrzeb, to bym brał, tym bardziej, że jak na gimbala jest tani, a firma wiarygodna.

PS Kumpel w końcu się rozmyślił, ale znalazł naprawdę dobrą cenę tego modelu w klepie, którego nie mogę podlinkować, bo został zbanowany. Teraz kosztuje tam 450 zł. Może może mnie pamięć myli, ale dałbym głowę, że jak tam zaglądałem miesiąc temu, to kosztował poniżej 400 zł. Nie wiem, może zdrożały ostatnio? Może teraz gdzieś indziej znajdziesz taniej.


Powodzenia!
Raptusgru 19. 2017

Uprzedzam, że nie miałem, ale widzę, że ruchu w komentarzach nie ma, to moż …Uprzedzam, że nie miałem, ale widzę, że ruchu w komentarzach nie ma, to może chociaż z takiej podpowiedzi skorzystasz w poszukiwaniach.Kumpel szukał ostatnio gimbala do telefonu. Pomagałem mu i robiłem research, bo sam mam gimbla, ale do lustrzanki, więc coś tam już kumałem. Z parugodzinnych porównywań i obejrzanych testów na YT, wyszło mi Feiyu SPG c. W Polsce ok. 500 zł. W Zapalsach/Aliexpresach ze 350 zł, no ale wiadomo - nie każdy ufa i lubi. Ewentualnie porównaj sobie z:- Feiyu-Tech G5- Zhiyun Gimbal Smooth-Q- FeiyuTech Vimble CDJI Osmo to już inna półka cenowa.Sporo Feiyu Techa - oni robią tego dużo i w tej półce cenowej trafisz głównie na nich. Sam mam Gimbala do DSLR tej firmy. Feiyu SPG c jest do tego mojego bardzo podobny, jeśli chodzi o tryby pracy i generalną budowę. Efekt stabilizacji widziałem na YT - bardzo zadowalający. Zbiera dobre oceny.Wiem, że za wiele nie pomogłem, ale proponuję wyjść od tego SPG i porównywać go kolejno z pozostałymi konkurentami. Jeśli nic go nie przebije pod kątem Twoich potrzeb, to bym brał, tym bardziej, że jak na gimbala jest tani, a firma wiarygodna. PS Kumpel w końcu się rozmyślił, ale znalazł naprawdę dobrą cenę tego modelu w klepie, którego nie mogę podlinkować, bo został zbanowany. Teraz kosztuje tam 450 zł. Może może mnie pamięć myli, ale dałbym głowę, że jak tam zaglądałem miesiąc temu, to kosztował poniżej 400 zł. Nie wiem, może zdrożały ostatnio? Może teraz gdzieś indziej znajdziesz taniej.Powodzenia!


Dziękuję za tak obszerną odpowiedź nie spodziewalem się. Napewno sprawdzę Twoje propozycje. Czytalem ostatnio właśnie recenzje o smooth q . A teraz dzieki Tobie bede mogl bynajmniej w czymś wybierać hehe

Jeszcze raz wielkie dzięki.
@Raptus
Możesz podać jakiego gimbala masz do DSLR, zastanawiam się nad czymś do D600.
markowgru 20. 2017

@Raptus Możesz podać jakiego gimbala masz do DSLR, zastanawiam się nad cz …@Raptus Możesz podać jakiego gimbala masz do DSLR, zastanawiam się nad czymś do D600.


Feiyu Tech Lite. Ewentualnie możesz szukać wersji bez "lite". Ma w zestawie dwie dodatkowe rączki, które mogą być przydatne przy dłuższej pracy. Tylko bierz wtedy takiego, który ma w nazwie "V2". To druga wersja tego gimbala, która oprócz większego udźwigu (który może przydać się przy D600 i kilku doczepionych szpejach), ma też kilka usprawnień.

Uważaj, bo ja prawie się naciąłem i kupiłbym zwykłą wersję, którą ktoś puszczał jako "V2". Sprawdź dokładnie oznaczenia na gimbalu dla pewności.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje