Gearbest reklamacja

9
paź 17. 2017
Cześć

Czy ktoś z Was przerabiał już proces reklamacji na GB?
Przyszły mi uszkodzone słuchawki, niby grają, ale w jednej ewidentnie nie gra jeden sterownik niskotonowy, przez co dźwięk jest przesunięty w kierunku sprawnej słuchawki.

Słuchawki kosztowały 55 zł, a od GB dostałem 3 propozycje (wlaściwie to jakby dwie)
1. Zwrot 7$ na konto lub jako punkty na przyszłość.
2. Resend the same item with a partial payment. We kindly ask you to pay 8USD for the reshipping and handling fee.

Ta druga propozycja to jakieś nieporozumienie chyba, bo z tego co rozumiem to mam im odesłać słuchawki, a nastepnie znów zapłacić za to samo zamówienie 30 zł i czekać kolejny raz.

Myślicie, że da się tu coś z nimi powalczyć czy lepiej brać zwrot jakiś i olać temat ?
Aktualizacje społecznościowe
9 Komentarzy
Mi spuchła bateria w LeTv i wybrałem zwrot 20$ do wykorzystania na stronie Gearbest. Bateria kosztowała 10$ i samodzielnie ją wymieniłem. Raczej nie uśmiechało mi się wysyłać telefonu do Chińczyków

Z tego co mi wiadomo można powalczyć o zwrot na konto ale nie wiem z kim i co pisać.
Edytowane przez: "nocny_napoleon" paź 17. 2017
nocny_napoleonpaź 17. 2017

Mi spuchła bateria w LeTv i wybrałem zwrot 20$ do wykorzystania na stronie …Mi spuchła bateria w LeTv i wybrałem zwrot 20$ do wykorzystania na stronie Gearbest. Bateria kosztowała 10$ i samodzielnie ją wymieniłem. Raczej nie uśmiechało mi się wysyłać telefonu do Chińczyków Z tego co mi wiadomo można powalczyć o zwrot na konto ale nie wiem z kim i co pisać.


To trochę inny przypadek. Gdybym mógł jedną słuchawkę kupić nawet za ten cały zwrot to bym się nie zastanawiał, jednak tu jestem 7$ w plecy przy zwrocie kasy. Widzę, że chyba pozostaje się pogodzić ze stratą w tym przypadku.
Ta druga propozycja to wysłanie drugiego sprzętu w koszcie 8 dolarów za wysyłkę i obsługę. Nie ma nic o odesłaniu starego w tym cytacie co umieściłeś.
A mógłbyś mi powiedzieć jak sie z nimi skontakowales? bo ja chyba z 5 maili wysłałem i cisza :/
WiktorW17/10/2017 13:21

A mógłbyś mi powiedzieć jak sie z nimi skontakowales? bo ja chyba z 5 mai …A mógłbyś mi powiedzieć jak sie z nimi skontakowales? bo ja chyba z 5 maili wysłałem i cisza :/

Na liscie zamowien jest opcja service after buy czy jakos tak. Nie zauwzylem, ze odpowiedzieli od razu praktycznie.

Napisałem, że wybieram opcję 3 z dopłatą i niech przyślą nowe. Dam znać jak coś się ruszy w temacie.
Edytowane przez: "e-Rick" paź 17. 2017
Na angielskim odpowiedniku tej strony jest przedstawiciej GB. Warto tam poplakac jak sie ma z nimi problem i zazwyczaj dostaje sie pomoc ;D
MariuSzzzz17/10/2017 19:07

Na liscie zamowien jest opcja service after buy czy jakos tak. Nie …Na liscie zamowien jest opcja service after buy czy jakos tak. Nie zauwzylem, ze odpowiedzieli od razu praktycznie.Napisałem, że wybieram opcję 3 z dopłatą i niech przyślą nowe. Dam znać jak coś się ruszy w temacie.


Błąd. Albo wysyłają ponownie (a ty zatrzymujesz popsute) albo całkowity zwrot pieniędzy na konto (nie portfel) Tyczy się to zapłaty przez paypal bo jeżeli cię oleją to masz PP który po przedstawieniu dowodów bierze stronę kupującego. Po ostatnich aferach z nie dostarczeniem do mnie towaru, oszukiwaniem i robieniem ze mnie głupka (sprzeczne odpowiedzi, wycofywanie się z obietnic) jestem nastawiony ANTY na ten sklep i postępuje tak samo wobec nich. DZIAŁA. Ale potrzeba do tego cierpliwości i trzeba mieć mocne nerwy bo potrafią wku*wić. Wiedzieli już w 1 połowie sierpnia o tym, bo na gametrack zapowiadali "problemy". Mają minus jak pas startowy.
tylkoDeal25/10/2017 23:30

Błąd. Albo wysyłają ponownie (a ty zatrzymujesz popsute) albo całkowity zwr …Błąd. Albo wysyłają ponownie (a ty zatrzymujesz popsute) albo całkowity zwrot pieniędzy na konto (nie portfel) Tyczy się to zapłaty przez paypal bo jeżeli cię oleją to masz PP który po przedstawieniu dowodów bierze stronę kupującego. Po ostatnich aferach z nie dostarczeniem do mnie towaru, oszukiwaniem i robieniem ze mnie głupka (sprzeczne odpowiedzi, wycofywanie się z obietnic) jestem nastawiony ANTY na ten sklep i postępuje tak samo wobec nich. DZIAŁA. Ale potrzeba do tego cierpliwości i trzeba mieć mocne nerwy bo potrafią wku*wić. Wiedzieli już w 1 połowie sierpnia o tym, bo na gametrack zapowiadali "problemy". Mają minus jak pas startowy.

​hej założyłem zwrot na PP .. (nie przyszło mia parę zamówień i parę nie zgodnych z zakupem)... jak to teraz wygląda od strony pp? Czekać na odpowiedź gb czy pp zwraca kasę od razu? Jaki czas to zajmie ? dzieki
wwwpaź 28. 2017

​hej założyłem zwrot na PP .. (nie przyszło mia parę zamówień i parę nie zg …​hej założyłem zwrot na PP .. (nie przyszło mia parę zamówień i parę nie zgodnych z zakupem)... jak to teraz wygląda od strony pp? Czekać na odpowiedź gb czy pp zwraca kasę od razu? Jaki czas to zajmie ? dzieki


Nie wiem, bo mi spór na paypal chyba się nie aktywował (problem z zasiegiem).
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst