Gdzie można obejrzeć jakieś monitory curved ultra wide (32:9) np. Samsung Odyssey G9?

cze 26. 2021
Jestem na etapie zastanawiania się nad nowym monitorem. W tej chwili mam 6-letni Dell U2913WM 21:9 2560x1080 60 Hz i bardzo cenię sobie dodatkową szerokość do dyspozycji (nie duszę się jak na 16:9) bez potrzeby posiadania 2 monitorów. Mam go podłączonego pod 2 laptopy (prywatny i służbowy) i przełączam się z menu między jednym i drugim, a laptopy leżą zamknięte na biurku. Problemem jest to, że monitora używam do wszystkiego: rozrywki, gier, pracy (programowanie), obróbka zdjęć, czasem do filmów, więc sądziłem, że pewnie trudno mi będzie znaleźć monitor, który byłby idealny do wszystkiego.

Ostatnio jednak znowu zacząłem oglądać co tam nowego zmieniło się w temacie monitorów przez tych kilka lat i widzę, że jest dużo nowych "bajerów": począwszy oczywiście od wyższej rozdzielczości, proporcje ultra-wide 32:9, curved o różnym stopniu zakrzywienia, HDR, wyższe częstotliwości odświeżania od 96 Hz nawet do 240 Hz. Na przykład taki Samsung Odyssey G9 - 5120x1440, curved 1000R, 1ms, 240 Hz, PBP, G-Sync, FreeSync. Na papierze wszystko świetnie, pytanie jak by mi się tego używało.

I tu pojawia się problem - w moim 100-tys. mieście nie ma sklepu, który posiadałby je na stanie, ba, nawet gdy na stronach najpopularniejszych elektromarketów sprawdzałem dostępność to nie było ich nigdzie w Polsce na ekspozycji. Druga sprawa jest taka, że będąc w MediaMarkt i Euro RTV AGD pytałem czy jest chociaż możliwość podłączenia do jakiegoś komputera jakiegokolwiek monitora ze zwiększoną częstotliwością odświeżania, żeby sprawdzić jak na takim się pracuje, bo słyszałem, że różnicę czuć nawet przy używaniu systemu czy Worda. Dowiedziałem się tylko, że nie mają możliwości podłączenia żadnych monitorów do komputera i tylko na wszystkich puszczają zapętlone wideo w 720p 24fps

Wiem, że teoretycznie mogę kupić sprzęt z dostawą do domu, a potem zwrócić w 14 dni, jak mi się nie spodoba, ale boję się, że przy tak dużym i ciężkim sprzęcie o coś zahaczę i pojawią się gdzieś jakieś ryski i zażądają z 1000 zł przy zwrocie jako rekompensatę utraty wartości sprzętu... Tym bardziej, że niektóre sklepy podobno mogą robić problemy przy zwrocie zakupu na firmę.

Czy macie jakieś propozycje lub porady? Jestem w stanie dojechać do innego miasta.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Dyskusje
1 Komentarz
Prześlij Komentarz