Garmin vivoactive 3 - polski język

30
cze 24. 2019
W związku z tym, że jest bardzo dużo pytań w okazjach z Garmin vivoactive 3 zamawianych z amazone de czy it o polski język, którego nie mają, poniżej napisałem instrukcję, jak można dodać obsługę zegarka w polskim języku.


1.Podłączyć zegarek do komputera

2.Pojawi nam się dodatkowy dysk „Garmin vivoactive 3”

3.Kopiujemy plik f:\GARMIN\GarminDevice.xml na dysk komputera

4.Odpinamy zegarek od komputera

5.Edytujemy ten skopiowany plik NA KOMPUTERZE (polecam program Notepad++ notepad-plus-plus.org/)

6.Szukamy w edytowanym pliku ostatniego pliku języka u mnie jest to „brazilia.ln3” wpis wygląda tak:

<UpdateFile><PartNumber>006-D7105-19</PartNumber><Version><Major>1</Major><Minor>30</Minor></Version><Path>GARMIN/TEXT</Path><FileName>brazilia.ln3</FileName></UpdateFile>

Po tym dodajemy sekcje z polskim plikiem języka:

<UpdateFile><PartNumber>006-D7105-13</PartNumber><Version><Major>1</Major><Minor>20</Minor></Version><Path>GARMIN/TEXT</Path><FileName>polish.ln3</FileName></UpdateFile>

7.Zapisujemy plik i przegrywamy go na czysty pendrive do katalogu GARMIN (zakładamy na pendrive katalog GARMIN i tam wrzucam plik GarminDevice.xml)

8.Odpinamy pendrive od kompuetra

9.Podpinamy zegarek

10.Ściągamy i instalujemy program garmin.com/pl-…ss/

11.Po zainstalowaniu uruchamiamy program dodajemy urządzenie logujemy się klikamy dalej itd.

12.Zamykamy program (uwaga może być w pasku wtedy prawym na nim i klikamy zakończ)

13.Odpinamy zegarek

14.Podpinamy pendrive

15.Uruchamiamy program Garmin express klikamy w urządzenie vivoactive 3 (zależy jak nazwaliśmy zegarek)

16.Klikamy „narzędzia i zawartość” następnie zakładka przyrządy i rozwijamy pliki języków pojawi nam się „Polski” zaznaczamy ptaszkiem i klikamy instaluj

17.Po zainstalowaniu zamykamy program, przechodzimy do pendrive i tam pojawia się nam nowy katalog i plik f:\GARMIN\TEXT\polish.ln3

18.Kopiujemy plik z katalogiem TEXT na dysk komputera

19.Odpinamy pendrive

20.Podłączamy zegarek pojawi się nam jako pendrive (trzeba zawsze sprawdzać czy w pasku nie jest w tle odpalony program Garmin Express – strzałka w prawym dolnym ekranie – jeśli jest zawsze go zamykamy – prawym na ikonie i zakończ)

21.Przegrywamy plik polish.ln3 do katalogu TEXT na zegarku f:\GARMIN\TEXT\polish.ln3

22.Po przegraniu klikamy prawym na pliku polish.ln3 właściwości i na dole zaznaczamy „tylko do odczytu” prntscr.com/o5z4ep – Dodatkowe: tutaj bardzo przydaje się np. total commander przez niego wchodzimy na dysk zegarka do katalogu z plikiem polish.ln3 ustawiamy się na pliku i z menu wybieramy Pliki>Zmień atrybuty i wtedy w nowym oknie zaznaczymy tylko do odczytu (reszta nie aktywne ma być)

23.Odpinamy zegarek i w zegarku ustawimy polski język.

Jeśli ktoś posiada vivoactive 3 (zwykły) i nie chce mu się przechodzić całej procedury, to ściąga ten plik: www100.zippyshare.com/v/3…tml

i zaczyna od punktu 21

Tak wygląda katalog na zegarku po przegraniu pliku z polskim językiem:

prntscr.com/o5z8ax

i tu w total commander:

prntscr.com/o5z8r8 - widać że jest zaznaczony atrybut tylko do odczytu – co jest ważne żeby po podpięciu zegarka i uruchomieniu aplikacji garmin express nie skasował nam tego pliku języka.

Tu ta sama instrukcja w PDFie: www61.zippyshare.com/v/L…tml
Aktualizacje społecznościowe
Różne
30 Komentarzy
Na vivoactive 3 music z amazon.de na najnowszym sofcie nie mogę oznaczyć pliku językowego jako tylko do odczytu (ta opcja jest wyszarzona we właściwościach pliku próbowałem też w total commanderze - bez skutku). Próbowałem też oznaczyć jako tylko do odczytu przed wgraniem pliku - oznacza, ale po przeniesieniu pliku na zegarek zdejmuje tą flagę. Wszystkie poprzednie kroki działają jak złoto.

Pozdrawiam
Edytowane przez: "Cebulari" cze 26. 2019
Cebulari26/06/2019 14:07

Na vivoactive 3 music z amazon.de na najnowszym sofcie nie mogę oznaczyć p …Na vivoactive 3 music z amazon.de na najnowszym sofcie nie mogę oznaczyć pliku językowego jako tylko do odczytu (ta opcja jest wyszarzona we właściwościach pliku próbowałem też w total commanderze - bez skutku). Próbowałem też oznaczyć jako tylko do odczytu przed wgraniem pliku - oznacza, ale po przeniesieniu pliku na zegarek zdejmuje tą flagę. Wszystkie poprzednie kroki działają jak złoto.Pozdrawiam


jedynym rozwiązaniem, żeby wgrać PL to zmienić nazwę pliku z językiem polskim np. na norwegia.ln3 bądź german.ln3 i wrzucenie do katalogu text. Dopóki nie będziemy synchrinizować przez PC z porgramem Garmina, język polski będzie działać. Oczywiście wtedy w ustawieniach wybieramy norweski bądź jakiś inny język na jaki podmieniliśmy plik.
Nie wiem, co robię nie tak :(. Niestety w swoim vivoactive 3 music nadal nie mam języka polskiego. Wydaje mi się, że robię krok po kroku i kłopot pojawia się w pkt 16. Mi nie pojawia się język polski, a jedynie informacja o braku zawartości do wyświetlenia. Wyłączam Garmin express i o dziwo na pendrivie pojawia się w katalogu plik "polish". Wgrywam go do katalogu TEXT zegarka i tutaj problem bo zegarek nie widzi tego pliku, a wchodząc kolejny raz przez kompa to już tego pliku nie ma. Nie pomaga też podmianka z nazwą języka. Ktoś pomoże ?
Wszystko działa jak powinno super poradnik dzięki
OstryyyM21/07/2019 19:30

Wszystko działa jak powinno super poradnik dzięki


Posiadasz wersję music?
Rekinolo19/07/2019 23:41

Nie wiem, co robię nie tak :(. Niestety w swoim vivoactive 3 music nadal …Nie wiem, co robię nie tak :(. Niestety w swoim vivoactive 3 music nadal nie mam języka polskiego. Wydaje mi się, że robię krok po kroku i kłopot pojawia się w pkt 16. Mi nie pojawia się język polski, a jedynie informacja o braku zawartości do wyświetlenia. Wyłączam Garmin express i o dziwo na pendrivie pojawia się w katalogu plik "polish". Wgrywam go do katalogu TEXT zegarka i tutaj problem bo zegarek nie widzi tego pliku, a wchodząc kolejny raz przez kompa to już tego pliku nie ma. Nie pomaga też podmianka z nazwą języka. Ktoś pomoże ?


uploadfiles.io/ueb…vr7 tu masz pilik do wersji music zobacz z tym czy działa - plik nie mój z wykop.pl z jakieś starszej wersji oprogramowania się to nie powinien być problem bo tłumaczenie nie zmienia się.
szakalq21/07/2019 21:07

https://uploadfiles.io/uebypvr7 tu masz pilik do wersji music zobacz z tym …https://uploadfiles.io/uebypvr7 tu masz pilik do wersji music zobacz z tym czy działa - plik nie mój z wykop.pl z jakieś starszej wersji oprogramowania się to nie powinien być problem bo tłumaczenie nie zmienia się.


Dziękuję. Niestety okres hostowania tego pliku wygasł
szakalq22/07/2019 21:56

To jest nowy plik: https://chomikuj.pl/kranu/polish,6867752622.ln3 też nie …To jest nowy plik: https://chomikuj.pl/kranu/polish,6867752622.ln3 też nie mój od kolegi @lunga z wykop.pl


@szakalq Świetny poradnik. Wielkie dzięki.
szakalq22/07/2019 21:56

To jest nowy plik: https://chomikuj.pl/kranu/polish,6867752622.ln3 też nie …To jest nowy plik: https://chomikuj.pl/kranu/polish,6867752622.ln3 też nie mój od kolegi @lunga z wykop.pl


@szakalq bardzo Ci dziękuję, jak również koledze @lunga z wykop.pl. Plik umieściłem w folderze: vívoactive 3 --> Music-->Primary-->GARMIN-->TEXT. Niestety zegarek nie widział polish. Wyrzuciłem z folderu plik norwegia i wpisałem pod tą nazwą nasz polski i zaczęło działać. Bardzo dziękuję.
Język polski działa na "norwegia". Pojawił się niestety problem z danymi w Garmin Connect. Otóż tylko sen i tętno jest z dnia dzisiejszego, natomiast kroki, ilość pięter nie została zresetowana i liczy mi dalej ... Zastanawiam się, czy jest to związane ze zmianami w ustawieniach języka ?
Wskazania są już ok, czyli wszystko gra
siema, maly problem, gdy klikam w total commander tylko do odczytu to pojawia sie blad "blad nadawania atrybutu:atrybuty plikow: arhs(1x)
jak wchodze przez "wlasciwosci" rowniez nie moge zaznaczyc tylko do doczytu
Przepraszam że w tym miejscu, ale szkoda zakładać nowej dyskusji a problem zbliżony i pewnikiem zacznie się powtarzać u innych. Podobna historia tyle że z Vivoactive 4. Potrzebowałbym plik polish.ln4 do Vivoactive 4. Opisany wyżej sposób niestety nie działa w nowszym modelu. Raczej robię wszystko dobrze, bo jak miałem iałem Vivoactive 3, to miałem to przećwiczone i gadało bez problemu. A w tym nowym nie mam jak pobrać pliku z językiem.
Może jakaś dobra dusza poratuje i prześle stosowny plik z folderu TXT, ze swojego zegarka.
Cześć, mam dokładnie ten sam problem tylko z Venu.
Niestety, po zgłębieniu tematu stwierdziłem, że nic z tego nie wyjdzie. Sztuczka z Vivoactive 3 nie zadziała na dłuższą metę, gdyż w nowych zegarkach nie da się zaznaczyć opcji na pliku, "tylko do odczytu". Plik jest nadpisywany już przy okazji bardzo małych aktualizacji. Vivoactive 3 z Amazona bez PL też miałem, więc temat miałem opracowany. Ale tu kiszka. Byłem zmuszony zwrócić zegarek i kupić gdzie indziej.
Ja na swoim va3 kupionym w maju bez polskiego języka zrobiłem tak jak opisałem i do tej pory działa, kilka aktualizacji już było i nadal działa. W nowych zegarkach coś musieli zmienić. Może spróbować podmienić zawartość pliku innego języka np. norweski na zawartość pliku z polskim językiem i wtedy wybierać ten inny język, może nie będzie nadpisywał.
Edytowane przez: "szakalq" gru 16. 2019
Cześć, ma ktoś pomysł jak spolszczyć Garmin Venu? Strukturalnie ponoć to to samo co va3 tyle, że z amoledem. Czy ten sposób też przejdzie na Venu czy może on nie ma polskiego? Kupiłem w Austrii i nie mam fabrycznie polskiego i nie widać go w aplikacjach pecetowych po podpięciu zegarka
Strukturalnie to nie va3 tylko va4, czyli jest ten sam problem z brakiem możliwości ustawienia "read only". W va3 dało się ustawić taką flagę i plik się nie kasował samoczynnie po aktualizacjach, va4, va4s i venu mają nowy system plików. Wystarczy drobna aktualizacja albo wręcz synchronizacja danych i "obcy" plik, znaczy nie systemowy idzie w niebyt. Tak samo sztuczka z podmianą nazwy z innego języka, wraca wersja fabryczna.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst