Jan 12. 2023 (13 g, 41 min)
Drogie papryczki, kilka informacji na temat wgrywania języka polskiego.

Tak jak w moim poprzednim komentarzu, na infolinii powiedzą, że nie da się go wgrać, jeśli zegarek jest spoza polskiej dystrybucji.
W praktyce jest to możliwe, na kilka sposobów. Należy sprawdzić je po kolei i przechodzić do kolejnego kroku, jeśli poprzedni nie zadziała:

1. Zegarek będzie już posiadał wgrany język polski - po komentarzach widać, że niektórzy już tak mieli.

2. Na komputerze należy zainstalować Garmin Express i tam będzie do wgrania język polski (zakładka "Narzędzia i zawartość" -> "przyrządy" ->"aktualizacje opcjonalne" -> pliki języków.

3. Należy zainstalować aplikację Gramin'a WebUpdater i po odnalezieniu urządzenia przejść do "Dodatkowe aktualizacje" i wgrać plik "Text Polish" i dokonać aktualizacji. Język pojawi się automatycznie lub po odłączeniu urządzenia.

4. Ostatni sposób, który działa w 100%.
a) Należy w google wyszukać plik z językiem polskim (nie chcę wrzucać linku, łatwo go znaleźć na elektroda.pl). Będzie on miał domyślną nazwę "polish.ln4".
b) Zegarek podłączamy do komputera
c) Z poziomu eksploratora plików wchodzimy do "mój komputer" -> "Veny" -> "Primary" -> "GARMIN" -> "TEXT" i wklejamy plik.
d) Przedostatnim krokiem jest zmiana jego nazwy na jeden z już wgranych języków, np. "Italian", Poprzedni oryginalny plik Italian usuwamy lub zmieniamy jego nazwę na inną np. "Italian - stary plik".
e) Odłączamy zegarek od komputera. Wchodzimy w ustawienia i zmianę jeżyka. Wybieramy podmieniony jeżyk, czyli w tym przypadku Italian. Zegarek po sekundzie będzie posiadał wgrany jeżyk polski.

Dziękuję i pozdrawiam.
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Skomentuj

1 Komentarz

Avatar
  1. Avatar
    Super poradnik. Znalazłem plik polish.ln4 z 2019, nie sądzisz że będzie lepszym rozwiązaniem wgranie nowszego pliku ? Niestety na chwilę obecną nie znalazłem nic bardzie świeżego.