wrz 27. 2022
581237-VfsAx.jpgOd 30 września rusza nowa sieć telefoniczna.

Zapowiadają wszystko za darmo.

Działają na plusie.

m.facebook.com/fon…pp/
Aktualizacje społecznościowe
Skomentuj

20 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Firma ma rok. Tu już robi się ciekawie:
  krs.infoveriti.pl/Fon…tml
  A jak klikniesz na nazwiska, to jeszcze ciekawiej.

  Ich strona to też ful opcja profesjonal - licznik po angielsku, linki ze stopki nie działają.

  Spółka 2-osobowa z kapitałem 5 000 zł chce być operatorem telefonicznym i jeszcze obiecuje wszystko za darmo? Pierwsze, co mi do głowy przychodzi, to zbieranie danych osobowych.

  Ps. Nie znam się, ale musiałem się wypowiedzieć, bo to dla mnie kuriozum. (Edytowano)
  Avatar
  Autor
  Jest już apka na google Play, i jest jak mówisz.

  Jak to możliwe? Twój abonament płaci reklamodawca, wyświetlając banery promocyjne na ekranie smartfona. Reklama czy rachunek? Dzięki Fonii możesz pozbyć się przynajmniej jednej z tych rzeczy!
  (Edytowano)
 2. Avatar
  "Jeśli nie płacisz za produkt, to ty jesteś produktem".  Strona jest tak prosta, że można ją zrobić w moment, a i tak nic tam nie działa. A przecież za dwa dni "huczny" start.

  Z regulaminu
  "Niedozwolone jest przekładanie Karty SIM do innego urządzenia mobilnego, które nie służy do wykonywania połączeń głosowych, transmisji danych oraz które uniemożliwia wyświetlanie reklam".

  Czyli spam i jeszcze raz spam. Apka pewnie też sporo uprawnień i zbiera pełno informacji o użytkowniku. Pewnie też jak mają współpracę z innymi firmami, to dane sprzedają tym firmom trzecim- znowu spam.

  A i ten net bez limitu, to nie zdziwiłbym się jakby był jakiś lejek.

  Ogólnie jeśli oferują usługę wartą kilkadziesiąt zł za darmo, to muszą sporo zarobić na swoim użytkowniku w jakiś sposób.

  I fakt, zarząd nie przekonuje mnie do siebie.
  Pewnie po kilku miesiącach firma się zawinie, bo się to im nie zepnie. (Edytowano)
 3. Avatar
  Za darmo mówisz...
  10938416-anPN9.jpg
  Avatar
  Samuel L. Jackson w roli Valentine'a w filmie Kingsman. Po krótce: gość oferuje darmową, globalną sieć komórkową, powstała aby

  [Uwaga spoiler]

  ludzkość powybijała się na wzajem.
 4. Avatar
  Ok, na czym chcą zarabiać?

  W dodatku kłamią.
  "Już za 5 dni startuje Fonia - pierwszy w Polsce operator mobilny bez opłat. "
  Będą dopiero trzeci, chociaż faktycznie na ten moment jedyni. Ale to nie jest to samo.
  Avatar
  Autor
  W regulaminie jest coś o aplikacji, że musi być cały czas aktywna.
  Więc pewnie zaleją reklamami.
 5. Avatar
  Aktywacja 49zł.
  Dziękuje, dobranoc.
  Avatar
  Plus pewnie w apce trojan
 6. Avatar
  Strzelam że ta "darmowość" będzie jako przynęta na start a potem warunki zmienią na mniej korzystne i dupa xD. Bo przypomina że ich oferta działa jak prepaid. Z dnia na dzien mogą Ci wszystko zmienić a Ty albo akceptujesz to albo "wypad". W regulaminie nie doszukałem się żadnej informacji o gwarantowanym okresie gdzie warunków będą nie zmienione na gorsze. Plus do tego nie ma info o tym ze gdyby warunki sie pogorszyły to zwrócą Ci opłatę aktywacyjna. Więc wygląda na scam, narazie radzę wszystkim czekać jak to sie rozwinie.
 7. Avatar
  ciekawe ile sie na rynku utrzyma nowa "darmowa" siec
 8. Avatar
  Mam ich kartę od tygodnia .Nie podpisywałem żadnych kwitów, kartę na stronie DHL przekierowałem do Żabki i tam odebrałem. Połączenia działają (w 3G)internet też (LTE) . Reklamy są, ale nienachalne (wyskakują po połączeniu i czasami po odblokowaniu ekranu) Reklamy są bezgłośne..Na telefonie głównie działa stream , Radio Nowy Świat lub Spotify i działa poprawnie. Karta kosztowała 49 zł (nowy numer) i jeśli podziała 2 miesiące to jestem na zero. Każdy kolejny miesiąc to czysty zysk.
  Avatar
  Można prosić o zmierzenie prędkości internetu np. Stroną Speedtest? Ile GB internetu użył Pan przez ten miesiąc(jest w ustawieniach) i czy byłbspadek prędkości?
 9. Avatar
  Teoretycznie na plus ale troche strach korzystać. 50% udziałów w tej firmie ma Avi Magid – wiceprezes i członek zarządu Selectivv: Posiadamy największy w Europie Środkowo-Wschodniej zbiór danych o użytkownikach mobile. Obejmuje on łącznie 82 mln osób, z czego 14 mln w Polsce. Baza powstała na podstawie gromadzonych od dwóch lat danych z 200 tys. aplikacji mobilnych oraz 15 mln mobilnych stron WWW.
Avatar