Faktura z cafago.com

4
wrz 23. 2020
Cześć, orientuje się ktoś czy za zakupy na cafago można otrzymać fakturę aby wliczyć towar w koszty, czy tak jak na aliexpress, podobno można ale i tak nikt nie da?
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
4 Komentarze
Nie, nie da się. W Chinach nie ma polskiego podatku VAT. Należy taki towar zgłosić do oclenia, zapłacić VAT, mieć nr EORI, certyfikaty na produkcie i z takim dokumentem od UC można udać się do księgowej do wliczenia w koszty uzyskania przychodu.
Cebulion23/09/2020 19:49

Nie, nie da się. W Chinach nie ma polskiego podatku VAT. Należy taki towar …Nie, nie da się. W Chinach nie ma polskiego podatku VAT. Należy taki towar zgłosić do oclenia, zapłacić VAT, mieć nr EORI, certyfikaty na produkcie i z takim dokumentem od UC można udać się do księgowej do wliczenia w koszty uzyskania przychodu.


A jeżeli towar był wysłany z uni Europejskiej to jak wtedy wygląda sprawa z wciągnięciem tego w koszty? Można na podstawie przelewu, czyli płatności?
tomek.rafalski23/09/2020 19:52

A jeżeli towar był wysłany z uni Europejskiej to jak wtedy wygląda sprawa z …A jeżeli towar był wysłany z uni Europejskiej to jak wtedy wygląda sprawa z wciągnięciem tego w koszty? Można na podstawie przelewu, czyli płatności?


Tak, jeśli sprzedawca ma europejski NIP i wystawi fakturę. Nie, jeśli ma tylko magazyn z towarem, który przeszedł odprawę w trybie DDP (quasi przemyt) czyli np. jak w przypadku 99% sprzedawców Aliexpress z wysyłką z Europy.
Cebulion23/09/2020 19:55

Tak, jeśli sprzedawca ma europejski NIP i wystawi fakturę. Nie, jeśli ma ty …Tak, jeśli sprzedawca ma europejski NIP i wystawi fakturę. Nie, jeśli ma tylko magazyn z towarem, który przeszedł odprawę w trybie DDP (quasi przemyt) czyli np. jak w przypadku 99% sprzedawców Aliexpress z wysyłką z Europy.


Dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst