Faktura VAT z mediamarkt.de, saturn.de, store.google.com, ebay.de

lis 28. 2020
Przymierzam się do zakupu Pixela 5, co najchętniej uczyniłbym na amazon.de, lecz niestety Niemcy nie zadbali o zaopatrzenie się w ten model, dlatego swój wzrok skierowałem w stronę niemieckiego MediaMarkt, Saturna, Google Store i eBay. Z brakiem dostawy do Polski jeszcze jakoś bym sobie poradził, ale chciałem zapytać, czy macie jakieś doświadczenia w kwestii pozyskiwania faktur VAT (jestem zarejestrowany do VAT-UE) za zakupy w tych sklepach?
Aktualizacje społecznościowe

9 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika tryhp3
  dkodr15/12/2020 10:44

  Znudziło mi się czekanie aż Amazon w końcu się zatowaruje, a zakup z wymi …Znudziło mi się czekanie aż Amazon w końcu się zatowaruje, a zakup z wymienionych przeze mnie w tytule miejsc wydał mi się finalnie zbyt kłopotliwy. Zamówiłem więc z clove.co.uk i czekam na wysyłkę. Policzyli mi netto (mają na stronie możliwość podania VAT ID), ale nie mam pojęcia w jakiej formie przyślą rachunek/fakturę. Stwierdziłem, że zaryzykuję, bo przynajmniej mają wysyłkę do Polski i z tym nie musiałem kombinować.


  I jak z FV?
 2. Awatar użytkownika GrzesiekGondek
  Dołączam się do pytania
 3. Awatar użytkownika sicio
  Ja skusiłem się na 4a 5G z mediamarkt.de. Kupiony bezpośrednio w DE, rachunek z 16% VAT, sprzedawca mówił, że podobno nie wystawiają z 0% VAT... Księgowy poinformował mnie, że trzeba będzie złożyć druk VAT-REF i zwrócą tylko odciągnie się w czasie(była jeszcze mowa o kwocie VAT u mnie to ok 55euro, a księgowy mówił o jakimś minimum 50euro)...
 4. Awatar użytkownika dkodr
  Autor
  Znudziło mi się czekanie aż Amazon w końcu się zatowaruje, a zakup z wymienionych przeze mnie w tytule miejsc wydał mi się finalnie zbyt kłopotliwy. Zamówiłem więc z clove.co.uk i czekam na wysyłkę. Policzyli mi netto (mają na stronie możliwość podania VAT ID), ale nie mam pojęcia w jakiej formie przyślą rachunek/fakturę. Stwierdziłem, że zaryzykuję, bo przynajmniej mają wysyłkę do Polski i z tym nie musiałem kombinować. (Edytowano)
 5. Awatar użytkownika Micha.Stankiewicz
  Z chęcią też bym się dowiedział, jak to ogarnąć..
 6. Awatar użytkownika dkodr
  Autor
  Nie wszystko poszło tak, jak bym chciał. Można na stronie podać NIP i odliczą VAT od wartości zakupu, ale – czego nie wiedziałem – wprowadzony tam NIP nie znajdzie się na fakturze. Support twierdzi, że po fakcie nie są w stanie już nic zrobić i radzi, żeby w przyszłości wprowadzać go jako drugi wiersz "billing address" (nie adres dostawy na ich stronie, tylko adres rozliczeniowy w zewnętrznym serwisie obsługującym płatności), więc sugerują taki delikatny wytrych. Ostatecznie jakoś to rozliczę, ale nie do końca po bożemu.
 7. Awatar użytkownika Lulu
  sicio15/12/2020 09:27

  Ja skusiłem się na 4a 5G z mediamarkt.de. Kupiony bezpośrednio w DE, ra …Ja skusiłem się na 4a 5G z mediamarkt.de. Kupiony bezpośrednio w DE, rachunek z 16% VAT, sprzedawca mówił, że podobno nie wystawiają z 0% VAT... Księgowy poinformował mnie, że trzeba będzie złożyć druk VAT-REF i zwrócą tylko odciągnie się w czasie(była jeszcze mowa o kwocie VAT u mnie to ok 55euro, a księgowy mówił o jakimś minimum 50euro)...


  A jak z przesyłką? Zamawiasz z fakturą z Niemiec a potem wysyłka mailboxde?
 8. Awatar użytkownika lockheed
  Odświeżam temat, bo nadal brak odpowiedzi.
 9. Awatar użytkownika skwiko
  Orientujecie się jak sprawa wygląda obecnie? Dostarczą przesyłkę do Polski? Jakieś 5 lat temu zamówiłem z Saturn.de i przyszło, ale ciekaw jestem jak to wygląda teraz? No i czy nie ma problemu z odliczeniem Vatu, jak wezmę na działalność?
Awatar użytkownika