Opublikowano 21 godzin temu

EUR wymiana

Potrzebuję wymienić około 50 tys euro na złotówki. Banki odpadają, kantory zwykle też i chyba najlepiej skorzystać z kantoru internetowego. Ma ktoś, jakieś doświadczenia ? Jaki wybrać ?
Aktualizacje społecznościowe

5 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika sivvek
  Popytaj może wśród znajomych. U mnie np na znanym portalu gęsto często ktoś pisze ze kupi € bo potrzebuje na zakup auta itp. Cenę ustalacie sami i tyle. Może na raz nikt nie weźmie ale paru takich wyjadaczy i 50k masz wymienione
 2. Awatar użytkownika eter
  Nie wiem jakie tam kursy w netowych kantorach ale ja mając aliora jako główny korzystam z niego - kursy na bieżąco aktualizowane praktycznie (i bez prowizji żadnych). Przy tej kwocie na 99,9% będzie bez znaczenia czy z banku czy z kantoru informacja do skarbówki wysłana.
 3. Awatar użytkownika tayjkt
  Z tego co zauważyłem to w kantorze często jest ta sama cena co aktualny kurs. Sprawdzałem kurs na kantorze alior banku i szedłem do kantoru ubogacony tą wiedzą i kurs był ten sam. Jedyna różnica to u mnie kantary zaokrąglają do dwóch miejsc po przecinku, a online jest zaokrąglenie do czterech miejsc, więc w moim przypadku przy jednym tysiącu euro to była różnica około dwóch złotych, a w moim przypadku oszczędność czasu około jednej godziny.
  Przy kwocie 50 tys euro będzie to za pewne różnica 200-400zł, więc warto zajść do kantoru i negocjować cenę i jeśli będzie kwota niższa niż aktualny kurs to iść do banku i wymienić.
  Najkorzystniej wyjdzie znaleźć osobę która chce kupić Euro ja wtedy sumuję kurs kupna i sprzedaży, dzielę na dwa i jedna i druga strona ma korzyść.
  Kurs na teraz w alior
  sprzedaż: 4,2624
  kupno: 4,2916
  więc jak byś sprzedał to byś dostał 213 120 zł
  a jak byś z kimś się wymienił to byś dostał: 213 850zł to jest jakieś 730zł różnicy tylko trzeba znaleźć osobę która chce kupić, ewentualnie kilka osób no i w tym czasie kurs może się zmienić
  Awatar użytkownika tayjkt
  I przypominam, że w ten weekend wybory do europarlamentu, więc w poniedziałek kurs może wystrzelić w zależności od wyników
Awatar użytkownika