paź 24. 2022
Hej,
zastanawiam się nad zakupem ekspresu do kawy. To co mnie interesuje:
- Łatwość mycia części ekspresu (w tym mechanizmu spieniającego mleko)
- Duży wybór kaw plus personalizacje
- Wytrzymałość
- Możliwość zrobienia kawy zarówno z kawy mielonej, jak i ziaren mile widziana
Nie podaje ceny maksymalnej z jasnego powodu - nie mam pojęcia czym różnią się ekspresy za 10k od tego za 2k. Jeżeli jest bardzo duży powód, mogę zapłacić do 4k. Obstawiam jednak że droższe ekspresy do kawy niekoniecznie są warte swojej ceny.

Byłbym również wdzięczny za ewentualne rady na co zwracać uwagę przy kupnie ekspresu.

(Szukałem w innych postach, nie znalazłem w miarę aktualnego postu z tak sformułowanym pytaniem)

Z góry dzięki za odpowiedzi
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Skomentuj

3 Komentarze

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Niewiele sie zmienilo w porownaniu do tamtych tematów z dyskusji nawet sprzed roku (wyszla nowa seria Nivona, reszta raczej bez zmian).
 2. Avatar
  jura ale 4k to za mało
 3. Avatar
  W sklepie niech Ci pokażą, jak się dokładnie czyści dany model, łącznie z wyciąganiem bloku zaparzającego, ociekacza itp. Miałem (nie)przyjemność czyścić ostatnio ekspres Siemens Eq.500 Classic i dla mnie totalną porażką jest sposób jego czyszczenia. Np aby wyjąć ociekacz, trzeba otworzyć przednie drzwiczki ekspresu (nie da się go wysunąć bo w ociekaczu stoi pojemnik na fusy), wg mnie tragiczny model mycia "mlecznika" gdzie nie da się podpiąć pod rurkę zasysającą roztworu do usuwania tłuszczu mlecznego i włączyć programu mycia.

  Zwróć uwagę na to czy istnieje możliwość "zaciągania" mleka z butelki czy kartonu (te dedykowane pojemniki wg mnie nie do końca się sprawdzają) bo wtedy nie bujasz się z przelewaniem mleka do pojemnika tylko wyciągasz butlę czy karton z lodówki, wkładasz wężyk i jedziesz.

  Sam blok zaparzający oglądnij czy jest łatwy do mycia, ma jak najmniej zakamarków itd. bo resztki kawy jakie osiadają potrafią szybko zmienić smak kawy i szybko rozwija się na nich życie (wilgoć, ciepło itd).

  Ważne też byś pamiętał o regularnym czyszczeniu ekspresu - odkamienianie i usuwanie tłuszczu kawowego tak 1x na miesiąc nie patrząc na info od ekspresu i każdorazowo po zrobieniu kawy z mlekiem (i wyłączaniu ekspresu) bo mleko szybko zasyfia.

  Co do ofert poszukaj sobie tutaj, bo jest kilka
  pepper.pl/pro…416


  Zobacz co Ci pasuje, oglądnij w sklepie i kup :-)
Avatar