Opublikowano 19 listopada 2023

Ekspres do kawy

Witam planuję kupić pierwszy ekspres do użytku prywatnego kwota maksymalna 3000 złotych co polecacie?
Aktualizacje społecznościowe

7 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika shumway
  Sam jak szukałem to wybierałem pomiędzy Siemens, Nivona i Melitta. I w zależności co było akurat na promocji to kupiłem (wybrałem Melitta ci touch)
  Odrzuciłem delonghi(w rodzinie mam) bo chciałem spienianie mleka rurką a nie przez pojemnik. Co prawda w ekspresie co kupiłem mam ten pojemnik ale nie korzystam z tego. Rurka do szklanki i nie trzeba myć i się nie psuje mleko w pojemniku.
  Odrzuciłem philips lattego i krupsa bo podobno się psują często ( jak są kanały w internecie z naprawami ekspresów to często są te firmy właśnie)
  Awatar użytkownika Przemus
  Dzięki za opinię. Czy rozważałeś też inne modele Melitty, np. np. LatteSelect F63/0-201 ?

  Proszę o informację jak sprawuje się ekspres CI Touch, czy konserwacja urządzenia nie nastręcza problemów i czy stosuje się Pan do zaleceń producenta w tym zakresie czy też niekoniecznie?
  Nie mam możliwości ustawienia ekspresu inaczej niż przy ścianie z prawej strony blatu. W związku z tym muszę ustawić pojemnik z mlekiem po lewej stronie ekspresu. Czy istnieje możliwość podłączenia wężyka doprowadzającego mleko na drugą stronę wylewki (odwracając moduł dysz)? Podobno seria Barista ma taką możliwość.
  Z góry dziękuję za odpowiedź.
 2. Awatar użytkownika zloty_2000
  A takie pytanie - wiecie już gdzie chcecie postawić ekspres? Warto najpierw określić miejsce gdzie on ma stać a potem sprawdzić czy się zmieści dany model, zobaczyć jak się nalewa wody, dosypuje kasy i czyści bo np u mnie muszę mieć taki sprzęt, który ma ładowane wszystko od przodu (woda, pojemnik na fusy) a pojemnik na kawę jest max wysunięty do przodu.