"Egzorcyzmy polskie" na you tube i artykuł wywiad z autorem

sty 22. 2023
Przeczytany wczoraj artykuł na wirtualnej Polsce o egzorcystach w Polsce ( nie wiadomo tak naprawdę ilu ich jest) skłonił mnie to zapoznania się z dokumentalnym filmem opublikowanym na you tubie. Jestem wstrzasnięta choć w filmie mamy tylko ułamek tego co się dzieje.. historia dwóch dziewczyn przetrzymywanych na plebani przez dwa lata, które molestowano i znęcano się nad nimi, jesli to kogoś interesuje to zapraszam do przeczytania i obejrzenia.
wiadomosci.wp.pl/pie…52a
Film:
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Skomentuj

14 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Mieszkam 40km od miejscowości Wąwolnica. Miejsce znane jest z tego, że jest tam sanktuarium oraz są lub były (nie wiem czy ten egzorcysta jeszcze żyje) egzorcyzmy. Osobiście nie byłem na takiej mszy św, ale chyba raz w miesiącu w czwartek odbywały się publicznie egzorcyzmy. Słyszałem i czytałem, że wiele ludzi chodzi zobaczyć takie egzorcyzmy i myślę oraz wierzę, że to prawda, a nie jakaś fikcja, itp. Są liczne cuda za wstawiennictwem Matki Bożej, oraz są na żywo egzorcyzmy, gdzie widać i słychać jak to się dzieje - człowiek zostaje uwolniony i zmienia się, itp.

  Tylko nieliczni księża mogą to robić, osoba musi być "czysta", bez przywiązania do grzechu, itp.

  Polecam obejrzeć film Czyściec 2020, oparty na faktach.

  PS: nie obejrzałem tego video, ale sądzę, że zły mógł opanować egzorcystę. Pamiętajmy, że zły szczególnie atakuje księży, mają wiele pokus, są narażeni na ataki złego. Bez księży nie ma spowiedzi, komunii św, oraz innych sakramentów. Trzeba się modlić o wytrwałość dla nich.
  Avatar
  Kwestie religii i wiary.

  @Siajomi

  Mam kolegę po egzorcyzmach.
  Na krótki czas pomogło, ale to siedzi w głowie. Bez szpitala i farmakologii nie dałoby rady żyć dalej.

  Teraz część rzeczy tłumaczy to opętaniem, ale sam przyznał, że leki dopiero, naprawdę pomogły.
 2. Avatar
  Anonymous User
  Ja mam codziennie egzorcyzmy jak dziecku wifi wyłączam
  Avatar
  Autor
  O znam to
 3. Avatar
  Przecież egzorcysta i egzorcyzmy to największy wał i bajki. Jak inteligentna osoba po studiach moze wierzyć w te brednie
  Brawo, zamiast do lekarzy dalej chodźcie do tych czubków którzy jeszcze pod obecnymi rządami mają parasol ochronny i są praktycznie bezkarni.
  Rzekome opętania powinno się leczyć w odpowiednich placówkach zdrowia psychicznego a nie u klechy
  Avatar
  Autor
  Ja się z Tobą zgadzam, dlaczego ludzi obrażasz? Też nie podoba mi się, że taki parasol ochronny mają sukienkowi i są bezkarni. Ja się dziwię, że w takim średniowieczu żyjemy gdzie ludzie wierzą, że święcony olej kujawski ich ochroni przed diabłem itd. Ten film podważa całe te egzorcyzmy. Przerazajace, że współcześni rodzice prowadzą swoje nawet 2letnie dzieci na te obrzędy... (Edytowano)
 4. Avatar
  Dzięki. Nie widziałem tego filmu wcześniej.
  Avatar
  Autor
  Ja też przed chwilą obejrzałam.. tego księdza z konfesjonału odwołano i nie egzorcyzmuje już wg artykułu.. (Edytowano)
 5. Avatar
  Miałem nieprzyjemność poznać kiedyś księdza egzorcystę ze Śląska. Gość niezrównoważony psychicznie z napadami agresji.byl no nauczycielem religii po kilku słownych konfrontacjach z nim przestałem uczęszczać na religię i do kościoła
  Avatar
  Autor
  Nie dziwię Ci się.Obejrzałeś film? Jak widać jest ich więcej. Tylko jeden ksiądz na filmie podważa całe te egzorcyzmy czary mary i sprawę kierowałby do prokuratury. Prokuraturę mamy jaką mamy....
  Pozdrawiam Cię też że Śląska. (Edytowano)
 6. Avatar
  Heh, nie ma to jak Zły atakujący egzorcystów i sam sens egzorcyzmów uwalniających ludzi od jego wpływu, bezczelność iście diabelska.
  Avatar
  Nie rozumiem, a co w tym dziwnego. Przecież wiadomo, że "zły" atakuje szczególnie te osoby, które mu przeszkadzają (np. ludzi którzy nawracają, udzielają św. sakramentów, itp.). Zdaje sobie sprawę, że bez nich ma pełne pole do popisu. Po części wykonałoby się to do czego dąży - do życia bez Boga i aby każdy człek był mu poddany. Zły jest bardzo sprytny, nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.
Avatar