Ebike

2
wrz 26. 2019
witam. Składał ktoś z was? skąd najlepiej zamówić, bo ceny zestawów do konwersji są drogie, co najlepiej wybrać?
Aktualizacje społecznościowe
Różne
2 Komentarze
Jeśli chcesz składać to kopalnia wiedzy jest tutaj:
forum.arbiter.pl/ind…php
oraz
pojazdyelektryczne.org/

Jeśli nie chce Ci się czytać to dość przystępnie i w miarę rzetelnie przedstawia temat TABA:
youtube.com/cha…VJA

Sam popełniłem coś takiego. Jeśli nie masz samozaparcia i wiedzy i umiejętności to nie polecam. Radzę wybrać zestaw lub wogóle rower elektryczny gotowy.

Ale do rzeczy:
Podstawowa kwestia - do czego ten rower i jaki zasięg?

Zgodnie z prawem moc ciągła silnika powinna być do 250W i silnik ma tylko wspomagać jazdę (trzeba samemu pedałować).
Taki zestaw pozwala na dość komfortowe odpychanie się w mieście i na łatwych dróżkach. W góry, wymagający teren, itp. oraz gdy chciałbyś jeździć tylko na manetce - moim zdaniem potrzeba czegoś więcej, co już nie koniecznie jest zgodne z prawem.

Silniki mogą być w piastę (tylnią/przednią), mocowane do suportu (przy pedałach), inne nietypowe wariacje. Silniki w piastę mogą być przekładniowe i bezprzekładniowe (bezpośrednie). Baterie to jest już wogóle temat na książkę...

Mój projekt wykraczał trochę poza "przepisy" choć ma ogranicznik który umożliwia zejście z parametrami do normatywnych.
W przybliżeniu na szybko: silnik 1,2kW - ok 1000 zł, bateria 48V 720Wh - ok 1000-1500 zł, sterownik, manetki, czujniki, kable, itp. ok 500zł, montaż - praca własna. Dolicz do tego jeszcze rower, który po przeróbce może już nie dać się w pełni cofnąć do stanu fabrycznego (np. rozpiłowane mocowanie osi silnika).

Przy zejściu z parametrami do normatywnych można zejść z ceną wszystkich elementów o ok. połowę.

Więc - moim zdaniem - jeśli nie znasz tematu to proponuję dobrać sobie rower - gotowca lub kupić łatwy do założenia zestaw. Ceny rowerów mogą sięgnąć kilkunastu tysięcy złotych - zarówno tych firmowych jak i wykonanych na zamówienie "kolekcjonerskich"

Jakby coś - służę radą w tym temacie.
Dzięki bardzo za obszerną odpowiedź, trochę na ten temat czytałem. Najlepiej pasowałby mi zestaw gotowy, żeby tylko go zamontować we własnym zakresie. Ewentualnie dokupienie oddzielne baterii.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje