Dziwna transakcja z chin. Bank zablokował kartę

6
maj 14.
Dziś chciano pobrać mi z karty trochę grosza, na szczęście się nie udało. Miał ktoś podobny przypadek?

Data: 14-05-2018
Kwota: -1 257,80 CNY
Karta: MASTERCARD PAYBACK Omni nr 2028
Miejsce: FHT*LANHAITUN 000

Oczywiście nic nie kupowałem
Aktualizacje społecznościowe
6 Komentarzy
Ja bym dokładnie przeskanował cały dysk w poszukiwaniu jakichś malwarów ...
Albo od razu format jak nie masz zbyt wielu danych.
Ja tam czasem seeduje torrenty, kilka lat temu zauważyłem że tzw leechy z Izreala, Chin , Afganistanu, niektóre z Rosji są podjerzane - niby ściągają plik, ale po 25 minutach dalej pokazują że sciągnęły 0.0%.
Dałem całkowitą blokadę na Chiny i Afganistan do firewalla ( na google znajdziesz jak to zrobić)

Od tego czasu zobaczyłem że nawet jak nie seeduje ( np po właczeniu następnego dnia) i przejrze logi to zawsze są jakieś
pakiety zablokowane z Chin. Sklepy chińskie mają serwery poza Chinami bo nigdy nie widziałem by były zblokowane.
Ja bym radził każdemu to zrobić, dodatkowo Izreal dodać może nawet ( Z Afganistanu nigdy nie widziałem żadnych podejrzanych przychodzących tak ot sobie)
Edytowane przez: "Miros" maj 15.
No właśnie mam na laptopie malwerebites i dobrego antywirusa, torrentow nie używam ani żadnych p2p, staram się ogólnie wszystko legalnie kupować. Bardziej podejrzewam że płacąc parę razy w chinach tą kartą jacyś hakerzy moje dane ukradli bezpośrednio z serwera sklepu.... Bo nie wiem jak to sobie tłumaczyć już...
Rafa_-83801.99186maj 15.

No właśnie mam na laptopie malwerebites i dobrego antywirusa, torrentow n …No właśnie mam na laptopie malwerebites i dobrego antywirusa, torrentow nie używam ani żadnych p2p, staram się ogólnie wszystko legalnie kupować. Bardziej podejrzewam że płacąc parę razy w chinach tą kartą jacyś hakerzy moje dane ukradli bezpośrednio z serwera sklepu.... Bo nie wiem jak to sobie tłumaczyć już...


Nie ma co się zastanawiać, pewno sposobów na kradnięcie mają mnóstwo, sklepy też nie przyznają się że jakiś haker kradł dane(albo może pracownik sobie dorabiał :D)
Używaj wirtualnego Revoluta do kolejnych okazji, przed płaceniem przelej na Revoluta kasiore, przelew z karty na revoluta jest natychmiastowy ( chyba minimum to 100 zeta doładownia na Revoluta)
Tak mi się przypomniało jest stronka która sprawdza czy twoje konto( nie chodzi o bankowe a o konto takie w serwisie internetowym , lub jakiś sklep) takim w powiązane z twoim emailem był gdzieś wrzucony w jakichś wgetpaste'ach.
W takim wypadku raczej nic nie wyskoczy
haveibeenpwned.com/

Tu wiki opisuje tą stronkę
en.wikipedia.org/wik…ned

Można zrobić subscribe i jeśli Twój email gdzieś wypłynie to zostaniesz powiadomiony.
Edytowane przez: "Miros" maj 16.
Dzięki. Sprawdzę sobie też
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Najlepsze dyskusje

    Najlepsi sprzedawcy