Opublikowano 1 marca 2024

Dziwna praca zasilacza od laptopa

Zasilacz mi dość wyraźnie daje znać o sobie jest to odgłos tak jakby skwierczenia / spawania tak bym to określił. Czy mam się szykować do zmiany zasilacza czy po prostu z biegiem czasu mogą wystąpić takie anomalie związane ze zużyciem i jest to dość normalne i używać dalej ?
Aktualizacje społecznościowe

7 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika EzioAuditore_da_Firenze
  Chłopie zainwestuj zawczasu w gaśnice.
 2. Awatar użytkownika Usunięty232720
  Jak to jest taki nowy, co ma puszkę i potem jeden kabel do laptopa (jak w telefonach), to pada.
  Jak to jest taki stary, łączony z puszką w połowie i odczepianym kablem "koniczynką", to pewnie to gniazdo powoduje ten problem. Jak masz drugi kabel z koniczynką, to podmień. Możesz nawet chwilowo zamienić się ze znajomym - godzina powinna starczyć. Jak nadal będzie ten dźwięk, to zasilacz do wymiany.
  Awatar użytkownika 0_o
  Autor
  Laptop zakupiony w 2022 roku, zasilacz z jednej strony zakończony cienkim wtykiem, zaś z drugiej jak to napisałeś koniczynka do gniazdka.

  Laptop używany stacjonarne, więc ciężko tu napisać o ciągłym rozłączaniu i ponownym łączeniu zasilacza. (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika user1310
  Upewnij sie ze dobrze wtyki wszystkie siedza. Po prostu je na poczatek podociskaj porzadnie. Takie skwierczenie moze wywolac brak dobrego kontaktu. U mnie przykladowo podobny efekt wystepuje w rozgaleziaczu do gniazdka, jak sie poluzuje. Jak nic nie pomaga to moze faktycznie cos w srodku sie odlutowalo, np. po jakims upadku.
 4. Awatar użytkownika Usunięty822204
  Cewki w zasilaczu.
  Zasilacz do wymiany.
 5. Awatar użytkownika 0_o
  Autor
  Dziwna sprawa, teraz podłączone i jest w miarę normalnie. Oczywiście ładuje się bateria...
 6. Awatar użytkownika LucaS_82
  Pewnie wyrobiły się styki w kablu typu koniczyna. Częsty przypadek zwłaszcza jak ktoś często rozłączał. Niektórzy Jeszce mają taką przypadłość że wyciągając wtyczkę zamiast ciągnąć na wprost machają nią na boki a potem styki porozginane.
  Kup nowy kabel. Najlepiej podejść do sklepu z samym zasilaczem. Te kable niby są standardowe a jak próbujesz różnych to jeden siedzi ciasno a inny luźno lata.
  Ps
  Cewki piszczą
Awatar użytkownika