Niestety, ta dyskusja już wygasła
Zakończono

Dysk SSD do starego laptopa

11
mar 5. 2020
Witam, poszukuje jakiegoś SSD 240. Chce trochę przyspieszyć rodzicom laptopa który służy głównie do internetu, jakie dysku polecacie?
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
11 Komentarzy
Fajnie podać jaki to laptop Crucial BX500 będzie ok
Ja kupiłem Goodram cx400. Działa jak złoto. Najpierw kupiłem do swojego laptopa, a później do lapa rodzicow.
Każdy stary lapek co by się nie wsadziło będzie śmigał ładnie
Acer Aspire 5315, wiec bardzo stary
Tak jak @Filip_Frel pisał, co byś nie wrzucił będzie śmigał. Ile RAMu? jaki system chcesz postawić??
Przyśpieszy, ale nie spodziewaj się cudów jeśli to staroć bez pełnego SATA 6Gbps
Ja kupiłem ostatnio Crucial BX500 i jestem zadowolony, ale czego byś nie wziął to i tak znacznie przyspieszy działanie laptopa
asimply05/03/2020 22:21

Przyśpieszy, ale nie spodziewaj się cudów jeśli to staroć bez pełnego SATA …Przyśpieszy, ale nie spodziewaj się cudów jeśli to staroć bez pełnego SATA 6Gbps


Przyspieszy !!! .... i własnie spodziewaj się cudu !!!
Kup najtańszy SSD i oczy otworzysz ze zdumienia. Ile jest tam ramu - bo często jest blokerem fajnego działania lapka.
Przerobiłem w ten sposób chyba z 6 lapków swoich i znajomym.
damian.kowalskitkM06/03/2020 14:19

Przyspieszy !!! .... i własnie spodziewaj się cudu !!!Kup najtańszy SSD i …Przyspieszy !!! .... i własnie spodziewaj się cudu !!!Kup najtańszy SSD i oczy otworzysz ze zdumienia. Ile jest tam ramu - bo często jest blokerem fajnego działania lapka.Przerobiłem w ten sposób chyba z 6 lapków swoich i znajomym.Nie. Jeżeli masz tylko SATAII to będzie lepiej, zwłaszcza przy starcie systemu, ale w porównaniu do SATAIII to przepaść.
asimply06/03/2020 14:42

Nie. Jeżeli masz tylko SATAII to będzie lepiej, zwłaszcza przy starcie sy …Nie. Jeżeli masz tylko SATAII to będzie lepiej, zwłaszcza przy starcie systemu, ale w porównaniu do SATAIII to przepaść.Marnie sie tłumaczysz. Przy jakimkolwiek SATA wymiana talerzowca na SSD daje kolosalne efekty ! Robiłeś to kiedyś czy tylko czytasz dane z ulotki ?
damian.kowalskitkM06/03/2020 19:51

Marnie sie tłumaczysz. Przy jakimkolwiek SATA wymiana talerzowca na SSD …Marnie sie tłumaczysz. Przy jakimkolwiek SATA wymiana talerzowca na SSD daje kolosalne efekty ! Robiłeś to kiedyś czy tylko czytasz dane z ulotki ?Tak. Robiłem "specu". 3Gbps vs 6Gbps to przepaść i SATAII to wąskie gardło dla SSD. Przy starcie systemu zauważysz różnicę i przy uruchamianiu kobylastych programów, ale jeśli miałeś jakiś szybki dysk talerzowy to ochów nie będzie. W sieci mnóstwo tematów SSD i SATAII. Żeby SSD rozwinął skrzydła musisz mieć "pełne" SATAIII.
Edytowane przez: "asimply" mar 8.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst