Dlaczego akurat iPhone - krótka rozprawka dlaczego ludzie je kupują za tyle

Usunięty643890
wrz 19. 2022
Witam irytuje mnie niewiedza komentujących KAŻDĄ wstawkę z jakimś iPhone i teksty typu „Xiaomi za 800zł ma to samo” lub „kto normalny kupi za 3300zł 2 letni iPhone 12”

Dlatego jako osoba blisko związana z firmą Apple mogę to łatwo wyjaśnić w kilku podpunktach dlaczego urządzenia Apple nawet kilkuletnie kosztują tak dużo.

O jakości wykonania i podzespołów nie ma co nawet pisać, bo wszystkie flagowe smartfony każdej firmy mają prawie to samo co tylko jest możliwe.

1. System - system nie jest darmowy jak Android (AOSP) i jest to jeden z czynników dlaczego cena jest wysoka
Akurat uważam system ze najlepszy vs Samsung z masą preinstalowanych zbędnych aplikacji, których nie są się usunąć tylko uśpić oraz Xiaomi z reklamami w systemie to już naprawdę coś strasznego.

2. Aktualizacje przez minimum 5 lat

3. Praktycznie każdy nowy model ma najnowszy i najmocniejszy procesor. Co przekłada się na bezstresowe działanie urządzenia przez wiele lat.

4. Dbałość o szczegóły w iPhone nic nie dzieje się bez powodu

5. Cały ekosystem kilku urządzeń. Wystarczy się zalogować pod te samo Apple ID i tyle. Hotspot sam udostępni internet innym urządzeniom, słuchawki same przełącza się tam gdzie będzie odtwarzany dźwięk. Automatyzacja jest na najwyższym poziomie.

6. I tu nadchodzi moja ulubiona kwestia bezpieczeństwo. Nie mam na telefonie kodów nuklearnych, ale po prostu nie lubię być profilowany przez obce firmy.
Dlatego Apple przychodzi z pomocą oto kilka fajnych opcji:
- ukrywanie adresu IP w aplikacji mail i safari
- iCloud+ ukrywanie lokalizacji oraz historii przeglądania przed dostawcą internetu
- blokowanie wszystkich trackerów zwłaszcza Google i Facebook bo to plaga
- całkowite blokowanie prywatności w aplikacjach o co była spora wojna Apple vs Facebook
- hasła, odciski palców i skan twarzy są zaszyfrowane na urządzeniu a nie gdzieś w chmurze jak to jest na Androidzie.

7. Brak wirusów na iOS to akurat oczywiste bo Apple wszystko przepuszcza przez swoje serwery. I to akurat dobre, że zwykły użytkownik nie może sam pobierać czegoś z podejrzanych źródeł.
Aktualizacje społecznościowe
Dyskusje

12 Komentarzy