sty 21. 2023 (16 min)
Dzień dobry, mam mocno techniczne pytanie, a jestem w tym temacie na poziomie naszych rządzących - nie radę sobie kompletnie.
Mam 2 laptopy, które chcę podłączyć do monitora 34cale (GB3467WQSU-B1).

Jeden to MacBook Air z (2017więc ma thunderbolt 2)
Drugi to Lenovo Ideapad 3

Teraz łącząc się z monitorem:
- w przypadku Lenovo poprzez sam HDMI nie wykorzystuje całego potencjału ekranu (jest rozciągnięty, 3440 nie da się ustawić), mam teraz max 60Hz.

- w przypadku MacBooka mam adapter z thunderbolta 2na hdmi ale nie mogę wykorzystać potencjału monitora, bo mam czarne paski obok (w innym przypadku mam rozciągnięty obraz a pracując jak pracuję, muszę mieć obraz żyleta - dlatego chciałem mieć większą powierzchnię pracy na monitorze.:)


Czy znajdzie się dobra duszyczka, która mi dobierze sprzęt jaki muszę kupić, żeby mieć wszystko co najlepsze.
Dowiedziałem się już, że w przypadku Lenovo muszę mieć adapter --> Z HDMI do DisplayPorta, w przypadku MacBooka chyba podobnie - ale przy takich ilościach dostępnych sprzętów nie każdy widzę się nadaje.

Sam kabel displayport oczywiście kupię (nawet i 1.4 który podobno jest najlepszy). Mile poczytam jak ktoś ma coś ciekawego do przekazania.

Dzięki
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Skomentuj

1 Komentarz

Avatar
  1. Avatar
    Z tym lenovo to specyfikacja podaje HDMI 1,4b dla którego max to 3840 × 2160p24/25/30, przy 3440x1440 monitora który masz powinno działać z max 75hz odświeżania, spróbuj pokombinować z rozdzielczością w ustawieniach grafiki, może być potrzebna aktualizacja sterowników.
    Z macbookiem nie pomogę.