lut 27. 2022
Cześć!
Z racji nieprzyjemnej sytuacji, jaka dzieje się za naszą wschodnią granicą, zdecydowałem się na dość śmiały krok, zaangażowania naszej społeczności w chwalebny czyn.
Zupełnie za darmo!

O co chodzi? Pozwolę sobie wrzucić info bezpośredni z jednej z takich stron:

Oficjalne media Federacji Rosyjskiej przekazują propagandę. Wspólnymi siłami możemy je "zawiesić" i wymusić na Rosjanach szukanie informacji w serwisach niezależnych.

Po prostu bądź na tej stronie i pozwól, aby była otwarta. Generowany ruch zalewa rosyjskie serwisy propagandowe i obciąża ich infrastrukturę.

Jak to działa (tłumaczenie dla laika)?
Otwarta karta w Twojej przeglądarce wysyła zapytania do rosyjskich stron. Czym więcej zapytań, tym ichniejsze serwery mają więcej roboty, aż "zapychają się" i strona siada. Pewnie niektórzy z Was kojarzą ten mechanizm przy dużych promocjach, kiedy strony sklepów padają.
W ten sam sposób uwalane są strony siejące rosyjską propagandę. Z tą różnicą, że nie musicie nic klikać, po prostu mieć otwarte podlinkowane przeze mnie strony, a Wasza przeglądarka "pod maską" zrobi resztę.

Linki do sprawdzonych, bezpiecznych stron:

norussian.tk/
stop-russian-fake.news/
russianwarshipgofuckyourself.club/

Możecie zupełnie za darmo, nie robiąc nic dołożyć swoją malutką cegiełkę do walki o pokój.

Ahoj!

Edit: Jedna z osób zgłosiła, że strony te powodują zwiększenie zużycia procesora. Niestety kolega nie napisał na jakim sprzęcie i przeglądarce je uruchamiał.
U mnie spadku wydajności nie zaobserwowałem, więc w razie czego miejcie to na uwadze.
Aktualizacje społecznościowe
MarkSt
Odpalać najlepiej na Operze z VPN bo ruskie zaczęli blokować polskie IP. Albo inna przeglądarka ale z IP poza Polską.
Różne
Dyskusje
11 Komentarzy
Prześlij Komentarz