lis 16. 2022
Witam, chciałbym się poradzić w kwestii wyboru czytnika do książek naukowych lub artykułów. Z oczywistych względów chodzi o pliki pdf, jeśli to ma znaczenie. Najbardziej zastanawia mnie jak wyświetlane mogą być wzory, wykresy i inne rysunki. Zdaje sobie sprawę, że kolorów nie uświadczę, ale nie jest to dla mnie większym problemem. Zakładam, że rozmiar czytnika będzie miał tu duże znaczenie.
Czy ktoś ma doświadczenie w tej materii?
W kindlu tłumaczenie też by działało w plikach pdf?
Niektóre książki są super stare i na komputerze plik pdf jest jakby na podstawie zdjęcia, tak że tekstu nie da się zaznaczyć, jak to wtedy wygląda na czytniku?
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie

6 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Moja żo a w tym celu kupiła poprostu tablet bo w e-bookach medycznych jest dużo kolorowych zdjęć preparatów itp.
  Avatar
  Autor
  Za dużo pracuje przy zwykłym ekranie, chciałbym dla odmiany móc siąść przy ,,książce'', ale te które mnie interesują są bardzo trudno dostępne w fizycznym wydaniu.
 2. Avatar
  Pytanie ile chcesz wydać? Było tu już kilka dyskusji na temat czytników do pracy z pdf'ami.
  Najlepiej im większy tym lepszy a minimum wg mnie to 7.8'' a najlepiej to od 10 w górę lub chyba największe z możliwych 13.3'' np ONYX Boox Mira 13.3" tyle, że to okolice 4kPLN za czytnik. Około 10 calowy i tani (okolice 1,2kPLN) POCKETBOOK InkPad Lite. Sam musisz wziąć sobie w ręce taki czytnik i zobaczyć jak Ci pasuje konwersja na pdf.
  Są też dostępne czytniki kolorowe (np Onyx Boox Nova Air Color) tyle, że nie kojarzę większego niż 7,8'' ale może to się zmieniło już.
  Avatar
  Autor
  Myślałem coś w cenie do 1k, kolor nie ma dla mnie większego znaczenia. Ale faktycznie, najlepiej byłoby taki wziąć do ręki i wypróbować. Czy większa przekątna zawsze wiąże się z większą rozdzielczością? Chyba, że to akurat w czytnikach nie ma aż takiego dużego wpływu na odczyt, np. 10% większa przekątna przy takim samym dpi.
 3. Avatar
  Ja kupiłem kindla. Jednak do PDF-ów nadaj się tak sobie. Niektóre wyglądają super, niektóre nie skalują się do rozmiaru ekranu i masz całą stronę na pełnym ekranie. No jak trafisz. Dzieci z kolei mają iPady. Byłem przeciwny ale jednak jednej kupiłem na uczelnię i powiem szczerze, że komfort pracy jest fenomenalny, porównywaliśmy to z tabletami Samsunga itp. to jednak jest przepaść. Mówię to mimo, że sam byłem sceptyczny i raczej iPada traktowałem jak drogą zabawkę. Jednak się sprawdza.
Avatar