Czym będą kierować się Polacy przy wyborze nowego komputera?

8
wrz 26. 2019
Cytat z art. p.Kamil Świtalski
2019-09-25

źródło: antyweb.pl/zak…ge/


Kluczowymi parametrami są dla nich, kolejno: czas pracy baterii, pamięć operacyjna, system operacyjny, specyfikacja procesora. Nie ukrywam, że ten czas pracy na baterii jest dla mnie sporą niespodzianką, tym bardziej, że wciąż działa stereotyp dotyczący laptopów-stacjonarnych. Polacy mieliby wybierać takie komputery ze względu na kompaktowy rozmiar i brak konieczności podłączania dodatkowych akcesoriów. Ale takowe najczęściej stale korzystają z ładowarki, czas pracy na baterii raczej nie byłby kluczowym kryterium, prawda?
Aktualizacje społecznościowe

Grupy

8 Komentarzy
jak zwykle wygląd
Cena.
wysokością przeceny
@zimny zamień "komputera" na laptopa
Jak dla mnie to najpierw by trzeba zapytać czy ma to być zastępstwo stacjonarnego (a więc nie będzie za często wynoszony) czy ma być "for gamer" czy taki do weekendowego pogrania w mniej wymagające, czy właśnie ma być mobilny i lekki. Dopiero odpowiedź na to pozwoli na właściwe pytania do "grupy docelowej".
Choć z drugiej strony jak przysłowiowy "Janusz z Grażynom" będą szukać prezentu komunijnego to kupią jakiś "złom" ze sklepu "nie dla idiotów" ze starym celeronem, 4g ramu i dyskiem 320 bo w przecenie z 1999 na 1119.
Branżowa strona
Podzespoły, wydajność, jakość/cena
Na początku patrzeć trzeba na firmę. To już dużo mówi. Np. Lenovo i HP. Sprzęt pozornie tani, ale bardzo awaryjny fizycznie i problemowy ze względu na dedykowane programy i systemy. Jeśli ma się kupić laptop na 2-3 lata, to można zaryzykować.

Dalej matryca jest istotna, jakość wykonania. Szczególnie warto zwrócić uwagę na łatwy dostęp do komponentów w obudowie, m.in ilość miejsca w środku, a także na układ chłodzenia (rozmieszczenie rurek cieplnych).
Wg mojej wiedzy dziewczyny sa zainteresowane przenośnymi dotykowymi i podświetlanymi w pełni wyposażonymi 13-stkami biometrycznymi ważącymi 1.5kg

Jak mają mniej zapłacić za większą wydajność to wola jak jest podświetlana klawiatura od nieco większej wydajności bez podświetlanej klawiatury.

A więc w tym konkretnym przypadku tak to właśnie wygląda.

Na końcu fachowcy muszą już zweryfikować czy opakowanie tego sprzętu jest warte tego co kryje w swoim wnętrzu
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje