Czy wszystkie zakupy z aliexpress są oclane?

wrz 1. 2022
Witam
Jak w temacie. Czy zakupy na aliexpress są jeszcze opłacalne? A dokładniej, chciałem dowiedzieć się jak to jest z tym sprawdzaniem przez celników - koszą wszystko jak leci czy nie do końca? Mam zamiar kupić kilka dupereli (po około 20-30zł za przedmiot) których nie można dostać nigdzie indziej niż na ali.
Z góry dzięki za pomoc.
Aktualizacje społecznościowe

13 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika asimply
  Ewentualne opłaty celne jeśli są i VAT płacisz u źródła. Jeśli odprawa będzie na PP to nie doliczą nic oprócz samej opłaty 8,50 za sam jej fakt. Żeby jej nie było trzeba zamawiać z wysyłką, gdzie odprawa będzie w innym kraju w Europie. Czyli AliExpress Standard Shipping, Saver Shipping itd. Ryzykowne są zamówienia, gdzie sprzedawca sam organizuje logistykę czyli zazwyczaj idzie chińską pocztą omijającą logistykę Ali. Tutaj bywa różnie. (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika minko
  Zawsze jak zamawiasz przez PP to doliczają 8,50 - ot opłata manipulacyjna. Ale czasem na aliexpress możesz znaleźć oferty, że wysyłają z Europy, działa to tak, że z Chin paczka leci np do Hiszpanii, a tam rozdzielają zamówienie i leci do PL np. kurierem czy pocztą i nie płacisz wtedy cła/vatu.
  Awatar użytkownika entako
  Ja zamawiam i na ostatniej mili idzie przez pocztę polską i ani razu żadnej opłaty nie dostałem a 30 razy już około zamawiałem
 3. Awatar użytkownika Sunshine_
  Z tego co się orientuję, VAT płaci się już od zeszłego roku i jest doliczany przy zakupach Ali. Najbezpieczniej wybierać przesyłki ASS (sprzedawca ma w magazynie AliExpress te produkty, więc to automatycznie idzie stamtąd i jest dosyć szybko wysyłane), uważaj na Saller's metod, bo może wcale nie przyjść, jeżeli to nieuczciwy sprzedawca; jeżeli sprzedawca nie odpowiada, zmienia metodę dostawy albo wydłuża bez konsultacji ochronę może być nieuczciwy (jeżeli nie jesteś pewny sprzedawcy wrzuć link z jego aukcji na aplikację AliHelper). Btw ASS ma kontrolę celną w Belgii bądź Czechach i nic nie płacisz, kiedy trafiają do Polski nadawany jest Polski przewoźnik, u mnie często nadawany przez Komorniki (ostatnio nadano mi paczkę Pocztexem i następnego dnia miałam paczkę, ale to loteria). Paczki ASS przychodzą całkiem sprawnie w 2 tyg, zależy od ruchu i wielu czynników logistycznych, ale w te dwa tygodnie często się mieszczą :).
 4. Awatar użytkownika Maly_Lou
  Vat przy takich kwotach płacisz już na etapie zamawiania na aliexpress.
  Cła przy takich kwotach nie ma.
 5. Awatar użytkownika PeRsEcUtOr
  Ostatnio mocno kontrolują i chyba jakiś prykas dostali odgórny, bo nawet cło nakładają na pierdoły za 5 zł ... Robi się z tego coraz mniej opłacalny interes, bo te barany chcą ludzi już kompletnie pozbawić tańszego kupowania i życia ...

  Zaczyna robić się z tego nie Unia Europejska, a Obóz Europejski pod rzadami Niemiec faszystowskich ... (Edytowano)
  Awatar użytkownika mmxv
  polexit albo śmierć
Awatar użytkownika