Czy warto nowego Samsunga 49cali za 1999zl ?

10
lip 19. 2019
Czy warto kupić nowego Samsunga 49cali za 1999zl ?

Samsung LCD 4K UE49MU6402 rok produkcji 2017.

Dlaczego ten? Bo od 2018r. Samsung nie wypuszcza juz zadnych tv które obsługują 3 podstawowe formaty czyli Divx, Xvid oraz DTS z pendriva.
Aktualizacje społecznościowe
Różne
10 Komentarzy
W 2019 roku Divx i Xvid to żadne podstawowe formaty, tylko jakieś zabytki, daj Pan spokój... Przerzuć się na H.264 w kontenerze MKV, najwyższa pora A jeśli nie ogranicza cię przestrzeń to także warto wziąć coś większego niż 49 cali.
zanskarix19/07/2019 09:38

W 2019 roku Divx i Xvid to żadne podstawowe formaty, tylko jakieś zabytki, …W 2019 roku Divx i Xvid to żadne podstawowe formaty, tylko jakieś zabytki, daj Pan spokój... Przerzuć się na H.264 w kontenerze MKV, najwyższa pora A jeśli nie ogranicza cię przestrzeń to także warto wziąć coś większego niż 49 cali.


1. Ogranicza mnie przestrzeń.
2. Starsze filmy trudno dostępne w sieci są właśnie tak kodowane. Lubie sobie oberzeć nie tylko najnowsze filmy ale te stare też.
1. Szkoda, chyba że oglądasz z bardzo bliska. Coraz więcej będzie treści w 4K i warto mieć ekran, który da faktycznie odczuć tę wyższą rozdzielczość.
2. Hmm, z tym nie jest chyba tak źle, bo pojawiają się wydania nawet starych filmów na BluRay i w serwisach streamingowych, które są potem dostępne z różnych "źródeł" w sieci, już we współczesnych kodekach. No chyba że jakieś bardzo niszowe produkcje oglądasz, niedostępne na razie w inny sposób. Nie uzależniałbym jednak absolutnie wyboru TV od tej jednej funkcji, która może się okazać za chwilę nieprzydatna. Wg mnie lepiej już dokupić jakiegoś tv-boxa, nawet starszego, który ci da obsługę tego co potrzebujesz czyli te Divx/Xvid z pendrive'a, a TV wybierać patrząc na inne cechy.
Czemu akurat Samsung? Coś od LG, Sony?
zanskarix19/07/2019 13:36

1. Szkoda, chyba że oglądasz z bardzo bliska. Coraz więcej będzie treści w …1. Szkoda, chyba że oglądasz z bardzo bliska. Coraz więcej będzie treści w 4K i warto mieć ekran, który da faktycznie odczuć tę wyższą rozdzielczość.2. Hmm, z tym nie jest chyba tak źle, bo pojawiają się wydania nawet starych filmów na BluRay i w serwisach streamingowych, które są potem dostępne z różnych "źródeł" w sieci, już we współczesnych kodekach. No chyba że jakieś bardzo niszowe produkcje oglądasz, niedostępne na razie w inny sposób. Nie uzależniałbym jednak absolutnie wyboru TV od tej jednej funkcji, która może się okazać za chwilę nieprzydatna. Wg mnie lepiej już dokupić jakiegoś tv-boxa, nawet starszego, który ci da obsługę tego co potrzebujesz czyli te Divx/Xvid z pendrive'a, a TV wybierać patrząc na inne cechy.


Widzisz, nikt nie potrafił mi odpowiedzieć czy Tv Box będzie do tego również służyć. Raczej się skupiano na tym że będę miał niepotrzebny mi smart tv. Poza ty czytałem w komentarzach sklepów że najlepszy jest Mi Box 2 S czy jakoś tak i że ma on problemy z przegrzewaniem lub zacinaniem.
Ja potrzebuję właśnie TV, który odczyta wszystko z penka bo ogladam mało znane filmy w minimum 3 wersjach audio i najlepszej możliwej jakości. Te 3 warunki dyskwalifikują Netflixa czy HBO Go. Pozostaje mi tylko Torrent. A jeśli przyjdzie za rok nawet kres Torrentów to bede ogladal na netflixie, ktory obsługuje ten Tv jak i inne platformy do oglądania.
Niestety nie mam miejsca na większy telewizor. Te 49 cali i tak jest trochę za duże.
Usunięty399220/07/2019 00:08

Czemu akurat Samsung? Coś od LG, Sony?


Bo w ceneo one wypadły w opiniach gorzej niz Samsungi, a szczególnie ten model wypadł super w komentarzach.
Narciarz20/07/2019 08:41

Bo w ceneo one wypadły w opiniach gorzej niz Samsungi, a szczególnie ten m …Bo w ceneo one wypadły w opiniach gorzej niz Samsungi, a szczególnie ten model wypadł super w komentarzach.


Bierz zatem tego Samsunga. Na swoje czasy był bardzo fajny. Ciężko mi uwierzyć, że gdzieś się jeszcze ostały NOWE sztuki.
Zdaje się, że nowszy NU74xx i RU74xx głównie jasność mają wyższą kosztem braku DTSa. No ale z drugiej strony i tak żaden HDRu nie pokaże..
Usunięty399220/07/2019 12:15

Bierz zatem tego Samsunga. Na swoje czasy był bardzo fajny. Ciężko mi uw …Bierz zatem tego Samsunga. Na swoje czasy był bardzo fajny. Ciężko mi uwierzyć, że gdzieś się jeszcze ostały NOWE sztuki. Zdaje się, że nowszy NU74xx i RU74xx głównie jasność mają wyższą kosztem braku DTSa. No ale z drugiej strony i tak żaden HDRu nie pokaże..


DZIĘKI za poradę!

Wydaje mi się że następcą mojego modelu UE49MU6402 z 2017 r. jest UE55NU7462 lub UE55NU7102 w 2018 r. Natomiast w 2019 r. jest nim UE55RU7472 lub UE55RU8002.

Czy to że mój jak piszesz nie będzie miał HDR, a w sieci czytam że matryca jest VA 50Hz nie dyskwalifikuje go?

Pamietam jak kiedyś unikano 50 Hz jak ognia i musiało być co najmniej 100 Hz.

Czy w związku z tym mam sobie dać spokój z danym TV?
TV mają obecnie tylko dwie opcje 50 lub 100 Hz. Najtańszą propozycją z matrycą 100Hz w tej wielkości Philips PUS8303 to cena o 1000 wyższa.
Narciarz20/07/2019 08:39

Widzisz, nikt nie potrafił mi odpowiedzieć czy Tv Box będzie do tego ró …Widzisz, nikt nie potrafił mi odpowiedzieć czy Tv Box będzie do tego również służyć. Raczej się skupiano na tym że będę miał niepotrzebny mi smart tv. Poza ty czytałem w komentarzach sklepów że najlepszy jest Mi Box 2 S czy jakoś tak i że ma on problemy z przegrzewaniem lub zacinaniem.Ja potrzebuję właśnie TV, który odczyta wszystko z penka bo ogladam mało znane filmy w minimum 3 wersjach audio i najlepszej możliwej jakości. Te 3 warunki dyskwalifikują Netflixa czy HBO Go. Pozostaje mi tylko Torrent. A jeśli przyjdzie za rok nawet kres Torrentów to bede ogladal na netflixie, ktory obsługuje ten Tv jak i inne platformy do oglądania.Niestety nie mam miejsca na większy telewizor. Te 49 cali i tak jest trochę za duże.


TV box to znacznie lepsze rozwiązanie niż poleganie tylko na jakiejś funkcji telewizora, bo możesz go zawsze tanio zmienić na inny, a zmiana telewizora jest znacznie bardziej kosztowna. Komentarze w sklepach nie kłamały, Xiaomi Mi Box to jeden z najlepszych boxów, a sporadycznie pojawiające się doniesienia o problemach z nim to wyjątki. Od niedawna jest jego najnowsza wersja Mi Box S, tej akurat nie miałem w rękach, testowałem przez jakiś czas poprzednią wersję i naprawdę za 200-300zł dostajemy świetne urządzenie. Poza tym zawsze możesz kupić za parę groszy jakiś starszy tv box czy inny player, który ci obsłuży te Divxy i nie jesteś wtedy związany tą jedną funkcją przy wyborze telewizora. Kolejna sprawa jest taka - to, że dziś telewizor obsługuje w swoim smarcie np. Netflixa wcale nie znaczy, że tak będzie za rok czy dwa. Znane są przypadki jak to producent nie zapłacił za licencję na dostęp do danego serwisu w starszych modelach telewizorów i potem ludziom nagle zniknęła np. aplikacja YT czy inna, choć chwilę wcześniej działała. W przypadku boxa strata niewielka, najwyżej się pozbędziesz go i kupisz nowy, z telewizorem gorsza sprawa, a producent ma cię gdzieś.

Podsumowując - moje zdanie jest takie, żeby się nie kierować absolutnie jakąś jedną funkcją, bo z własnego doświadczenia to odradzam i wiem, że za jakiś czas priorytety mogą się zmienić, a dobry ekran jest zawsze najważniejszy.

Narciarz20/07/2019 15:20

DZIĘKI za poradę!Wydaje mi się że następcą mojego modelu UE49MU6402 z 2017 …DZIĘKI za poradę!Wydaje mi się że następcą mojego modelu UE49MU6402 z 2017 r. jest UE55NU7462 lub UE55NU7102 w 2018 r. Natomiast w 2019 r. jest nim UE55RU7472 lub UE55RU8002.Czy to że mój jak piszesz nie będzie miał HDR, a w sieci czytam że matryca jest VA 50Hz nie dyskwalifikuje go?Pamietam jak kiedyś unikano 50 Hz jak ognia i musiało być co najmniej 100 Hz.Czy w związku z tym mam sobie dać spokój z danym TV?Matryce 50Hz vs 100Hz mają znaczenie przy oglądaniu dynamicznych scen, np. sport, szybkie gry wideo i działaniu dodatkowych upłynniaczy software'owych. Ja bym osobiście nie brał niczego co nie ma 100Hz. HDR nie ma związku z szybkością odświeżania, tylko z jasnością i kontrastem matrycy. Jest to fajna sprawa, ale aby go odczuć to jasność i kontrast matrycy muszą być wysokie, no i trzeba oglądać materiały, które są zapisane z HDRem. Przy zwykłej telewizji i filmach w słabej jakości można sobie darować HDR, choć jest to oczywiście dobra opcja na przyszłość, jeśli się planuje TV na dłuższy czas.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst