Czy w Styczniu/Lutym 2023 wejdą wyprzedaże na telewizory 4k i 8k? z wiązku z ustawą z UE?!

gru 15. 2022 (6 g, 49 min)
Z tego co mi wiadomo od 1Marca 2023 ma obowiązywać ustawa zakazująca sprzedaży aktualnych modeli 8k i około 60-70% telewizorów 4k na terenach UE. Powód: za duże zużycie energii/prądu. Czy związku z tym nie powinno być dużych wyprzedaży Styczeń/Luty? (rozwiązaniem producentów i sprzedawców będzie chyba albo duże wyprzedaże albo przetransportowanie tych towarów na pozostałe rynki poza UE.)

Jak uważacie?
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Skomentuj

5 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  O kurka nie wiedziałem że te barany z UE na taki pomysł wpadli...
  Avatar
  Myślą dobrze. Ale jak zwykle wykonanie złe. Z drugiej strony nie wydaje mi się, aby to miało dotyczyć produktów już wprowadzonych do obrotu. (Edytowano)
 2. Avatar
  Prędzej będą podwyżki z powodu powrotu VATu na niektóre rzeczy. (Edytowano)
 3. Avatar
  Wiadomo, że bardzo daleka droga do zawitania na półki zwykłych użytkowników TV z micro LED, ale dopiero te to są potwory energetyczne nawet porównując je bardzo dużych tafli OLED. I wątpię, że nawet za optymistycznie 5 lat lub zdejmując różowe okulary za 10 lat kiedy by miały być powszechnie dostępne, aby udało się zejść do rozsądnych wartości zapotrzebowania na energię. A to oznacza ban na starcie ;).
 4. Avatar
  Już chyba można trafić na jakieś wyprzedaże, bo na bank TCL media expert ostatnio promowało, że jakieś super ceny mają. A jak nie teraz to pewnie 27 po świętach zaczną wchodzić różne wyprzedaże, jak to zawsze po świętach
Avatar