Czy ukrycie IP jest legalne?

2
lut 5. 2018
Znalazłem info, że gra Assasin Creed II może być za free, le tylko dla userów z Chin.
Sposób opisany na stronie:
techno360.in/ass…ay/
Aktualizacje społecznościowe
2 Komentarze
Ukrycie jest legalne, ale to co zrobisz po ukryciu już nie.

Np w tym konkretnym przypadku łamiesz licencje. Ale problem jest mocno zawiły, ponieważ inne jest prawo Polskie a inne Chińskie, a do tego wiadomo, że nie będziesz ścigany przez tamtejszy rząd.

Łamiesz ich prawo, ale obecnie niekoniecznie nasze, jednak sugerowałbym się tym, że jak coś nie jest dla nas, to tak właśnie jest, a obchodzenie nigdy nie jest zgodne z prawem.

Nie ma też pewności jakiego Państwa prawo powinno być ostatecznie respektowane, czy tego do którego skierowana jest ta oferta, czy tego w którym jesteś, lub nawet tego z którego pochodzi firma, bo np gdyby było to USA, to łamałbyś TOS, a to już podlega pod przestępstwo.

W Europie właściwie geobloking nie jest legalny, tylko, że przez stare prawo (stworzone w latach 80-90) jest bardzo ciężko dostosować je do dzisiejszych realiów, więc nikogo prywatnego się nie ściga, ale pewnie się to zmieni w najbliższym czasie za sprawą nowego "ACTA" (oczywiście pod inna nazwą) już w 2017 roku nowy projekt UE planował znaczne zaostrzenie geoblocking’u, do tego stopnia, że europejczycy mają nie widzieć nawet w google i na youtubie, treści skierowanych do innych części świata. Brzmi strasznie, ale o dziwo mimo protestów po cichu wdrażają.
Edytowane przez: "Mi." lut 6. 2018
Kody na necie za 5 złoty a tobie chce się jeszcze bawić
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Najlepsze dyskusje

    Najlepsi sprzedawcy