Opublikowano 3 dni temu

Czy Mediatek taki straszny w 2024? Procesory w Smartfonach

Witam. Chce kupić sobie jakiś telefon. Prawie 5 lat temu kupiłem budżetowca (redmi note 6) za coś koło 700PLN i jestem w sumie z niego zadowolony ale no już staruszek zipieje i bateria nie domaga.
Myślę by znów kupić sobie coś tak do 1000pln i przeglądając telefony widzę jak dużo wyglądających na naprawdę dobre telefony ale z mediatekiem są na promocjach.
Kiedyś mediatek wyraźnie odstawał wydajnością od snapdragona. Brak chyba otwartego kodu źródłowego sprawiał, że nie posiadał prawie w ogóle custom romów a najwyżej jak były to głównie reskiny.
Ale to było wiele lat temu. Nadal mediateki są tańsze od snapów i w teorii to mają bardzo dobrą wydajność. Ale gdzieś tam przeczytałem, że niby nadal aplikacje wyraźnie lepiej działają na snap dragonach.
Czy ogólnie w 2024 roku coś się zmieniło i mediateki są już na tyle dobre, że w sumie i tak dobrze działają więc jak jest w promce to warto kupić. Czy może nadal mediateki maja swoje problemy i lepiej unikać by po prostu się nie denerwować w przyszłości?
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

12 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Jaybeast
  Dziś to się unika samsungowych exynosów Mediateki sa na tyle dobre ze jakbys sie nie interesowal specyfikacją to bys pewnie nawet nie poczul roznicy.
  Awatar użytkownika SzymenL0K0
  Autor
  Właśnie stary telefon z AnTuTu ma 100k a teraz te mediateki to mają po 400k więc jak sztuczny test daje 4krotnie lepsze wyniki to zapewne w normalnym użytkowaniu i tak będę miał poprawę
  Ze obojętnie na co wymienię to będę zadowolony. Chyba, że masz jakiś mniej polecanych producentów.
 2. Awatar użytkownika kotlecior
  Z tymi custom romami to jest tak chyba do dzisiaj. Tylko kto dziś używa custom romów? Jeśli chodzi o wydajność to Qualcomm dalej rządzi jeśli chodzi o flagowy procesor, ale ty nie kupujesz flagowca. Zależy na jakim Mediateku chcesz kupić ten telefon ale generalnie seria Dimensity jest udana.
  Awatar użytkownika el_marinar
  Customów używają ludzie którym żal wyrzucić telefon bez wsparcia po 2-3 latach.
 3. Awatar użytkownika 5MBD
  Mediateki od lat nie mają problemów. Mam Dimensity 1200 w Nordzie 2 i pięknie działa od prawie juz 3 lat.
  Wydajność na poziomie Exynosa z S21 czy Tensora G3 z Pixela 8a.

  Mediateka możesz śmiało kupować, bo robią naprawdę porządne procki.
  Awatar użytkownika SzymenL0K0
  Autor
  Helios g99 też jeszcze przejdzie? Bo słyszę, że właśnie te dimensity dobre ale czy jeszcze ostatnie z serii helio też dobre. Wygląda jakby to samo ale dodali wsparcie 5g w nowszych.
Awatar użytkownika