Opublikowano dzień temu

Czy bezpiecznie jest sprzedać dysk twardy?

Witam, postanowilem rozmontować stary komputer i sprzedać co tam jeszcze działa. Mam między innymi dwa dyski i tutaj właśnie pytanie czy bezpiecznie jest sprzedać dysk twardy? Jeśli sformatuje go normalnie z poziomu windowsa to nic nie da sie z niego odzyskać czy jest na to inny poprawny sposób?
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

20 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika jackowy
  A co takiego tam trzymasz? na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć. Najlepiej zrobić pełny nadpis przynajmniej raz całego dysku. W HDD w porównaniu do SSD bardzo łatwo przywrócić dane po formacie.
 2. Awatar użytkownika Xorro
  Po zwykłym formatowaniu wszystko da się z niego odzyskać.

  Tego spróbuj: sourceforge.net/pro…an/ (Edytowano)
  Awatar użytkownika PeRsEcUtOr
  Nie po takim czymś my z Andrzejem odzyskiwali dane

  Dobra sprawa jak dysk nie trafia do ogarniętej osoby i w zasadzie nie trafia do kogoś kto lubi się bawić w odzyski danych, a znam parę takich osób co hobbistycznie lubią wygrzebywać "stare śmieci" i nie jednokrotnie jak mi pokazywali widziałem serio porypane akcje od bdsm po jakieś urwane fragmenty filmików z ssania wymiona krów

  Tak więc no ten teges - od samego zabezpieczenia przed odzyskiem najlepsza metoda jest wiedza co się na tym dysku trzymało i faktycznie czasem lepiej po prostu się pozbyć fizycznie go niż zastanawiać się czy ktos może coś z niego odzyskać, bo tak - z każdego w pełni działającego dysku idzie coś odzyskać 🙃
 3. Awatar użytkownika k0mp0t
  Sformatuj, a potem wyzeruj i możesz sprzedawać.
 4. Awatar użytkownika tayjkt
  Ja używam Shredos domyślnie 3 przeloty robi i zajmuje to jakieś 2-3 godziny na dysk 250GB SSD. Później innymi programami do przywracania danych nie udało mi się nic znaleźć na dysku.
  Ja dla pewności robiłem czyszczenie metodą 7 krotną bo nie interesowało mnie czy dysk będzie działać później czy nie to takie czyszczenie zajmowało od 7-9 godzin.
 5. Awatar użytkownika LucaS_82
  Czy to dysk HDD czy ssd?
  W ccleaner jest funkcja kasowania dysku. Kasuje i nadpisuje dane losowymi bitami żeby utrudnić odzyskanie b
  Awatar użytkownika Bomb1tSKY_1337
  Autor
  Jeden hdd i jeden ssd
 6. Awatar użytkownika _Cebulka_
  DBAN. Do tego kilkanaście cykli. Używamy tego w firmie do gruntownego czyszczenia. Jasne, jak ktoś będzie chciał odzyskać dane to odzyska, ale będzie to bardzo kosztowne i wątpię by komukolwiek się to opłaciło (chyba że jesteś prezesem banku albo międzynarodowego korpo które ma przychód miesięczny w wysokości co najmniej kilkadziesiąt milionów).
  Jedyny sposób na to by usunąć dane z dysku tak by nie dało się go odczytać to fizyczne zniszczenie. W przypadku SSD wystarczy połamać płytkę/kości pamięci, a w przypadku HDD przewiercić i połamać talerze. W ten sposób 99,9% ludzi na świecie nie będzie w stanie odzyskać danych (może tylko FBI, CIA, NSA i inne takie dałby radę).
 7. Awatar użytkownika AndItsGone
  Musi pan wykonać pełen format, czyli trzeba odznaczyć "Szybkie formatowanie". Taki format potrwa bardzo długo ( być może kilka godzin ). Wtedy dysk będzie bezpiecznie wymazany.
  Awatar użytkownika PeRsEcUtOr
  Yyyy no problem w tym, że nie będzie
 8. Awatar użytkownika Rrr_Kkk
  Na pewno ktoś będzie płacił niemałe pieniądze za usługę odzyskania danych żeby dostac się do twoich zdjęć z komuni... Paranoja
Awatar użytkownika