Curve refund Ali Getin

7
sie 18. 2020
Witam. Mam kartę debetową w Getninie (Mastercard). Jest podpięta pod Curve.
Zakupiłem na ali kamerę, ale niestety chyba nawet nie została wysłana. Ali dało refund na 52,14 USD. Załączam zdjęcia. W aplikacji Curve tego nie ma, na karcie debetowej też nie mam pieniędzy.
Czy w takiej sytuacji reklamację składać do Curve? Czy może napisać do Ali?
I co to jest ten nr ARN? Jak z tego kozystać?


290623-6mxMu.jpg
290623-8SEJz.jpg
Aktualizacje społecznościowe
Różne
7 Komentarzy
Arn to indywidualny nr transakcji, dzięki któremu można śledzić jej przebieg.
Trochę czasu już minęło. Jesteś pewien że te ~$44 nie wróciły? Może z pierwotną datą płatności?
Pieniądze powinny wrócić na konto w getin. Chyba że był jakiś problem. W takiej sytuacji wróciłyby na saldo curve cash.
szady18/08/2020 11:06

Arn to indywidualny nr transakcji, dzięki któremu można śledzić jej prze …Arn to indywidualny nr transakcji, dzięki któremu można śledzić jej przebieg. Trochę czasu już minęło. Jesteś pewien że te ~$44 nie wróciły? Może z pierwotną datą płatności?Pieniądze powinny wrócić na konto w getin. Chyba że był jakiś problem. W takiej sytuacji wróciłyby na saldo curve cash.


Dzięki za odpowiedź. Czy ARN sam mogę śledzić, czy tylko bank może to robić?
Pieniędzy nie mam na koncie Getin.
Przeryłam kolejne zrzuty.
9 kwietnia coś jest, ale nie wiem jak to powiązać (99,31zł i 47,33 USD)

4925129-6c9mi.jpg

4925129-PgzpA.jpg
Chyba tylko Twój bank może w to zerknąć. Faktycznie na curve niby tego nie widać. Może pieniądze się odbiły i wróciły do ali z jakiegoś powodu. Ale do ali nie ma co pisać bez odpowiedzi z banku, bo ali po prostu będzie przerzucało winę.
To z 9 kwietnia to nie jest inny zakup? Zwrot raczej byłby z plusem jak te 2 kolejne pozycje
Nie mogę dojść ładu. W kwietniu nic z ali nie kupowałem. Mówi o tym konto na ali i wyciąg z Getin.
A ten zwrot 86 PLN (24 USD) zł to chyba za laser. Dziwne, że nie ma tego w aplikacji Curve. Po prostu misz-masz.
No i 99,31 PLN to nie może być 47,33 USD. Jakieś głupoty.
W sprawie zwrotu pieniędzy za kamerę (52,14 USD) pisać do Curve, czy Getni, czy obu?
Jak teraz wygląda przewalutowanie? Może nie warto bawić się w Curve, tylko bezpośrednio płacić kartą Getin?


4925767-GFLfJ.jpg
4925767-k4Rn2.jpg
4925767-DDtSU.jpg
Pisz do Curve, bo jeśli u nich nie odnotowano zwrotu, to w Getin nie ma co szukać. jak będziesz miał odpowiedź od nich ( ze nie było obciążenia zwrotnego), to uderzaj z tym do Ali.
Trochę zbyt długo z tym zwlekałeś. Normalnie przysługuje ci jeszcze Chargeback, czyli reklamacja płatności kartą składana u wystawcy karty. I to byłaby kolejna droga do odzyskania kasy, gdyby się na ciebie ali wypięło. Tylko pytanie czy nie jest już za późno na to?
Nawet nie zwróciłem uwagi że w pozycji w curve 99zł to $47.. w ogóle to nie tylko w tym miejscu przelicznik jest od czapy. Totalny misz masz. Ale zastanawiające jest to, że w curve te 99zł jest z tą samą datą co zwrot 86zł w getin. To też było kartą curve płacone, czy inaczej? I jaką masz walutę domyślną w curve ustawioną do karty getin?
Chyba najpierw do curve bym się zwrócił. To trochę jak z p24. Curve najpierw dostaje zwrot i przekazuje go dalej. Jeśli u nich go nie widać, to może coś wiedzą. Choć w sumie nie zaszkodzi równolegle odezwać się do getin.
szady18/08/2020 18:00

Nawet nie zwróciłem uwagi że w pozycji w curve 99zł to $47.. w ogóle to nie …Nawet nie zwróciłem uwagi że w pozycji w curve 99zł to $47.. w ogóle to nie tylko w tym miejscu przelicznik jest od czapy. Totalny misz masz. Ale zastanawiające jest to, że w curve te 99zł jest z tą samą datą co zwrot 86zł w getin. To też było kartą curve płacone, czy inaczej? I jaką masz walutę domyślną w curve ustawioną do karty getin?Chyba najpierw do curve bym się zwrócił. To trochę jak z p24. Curve najpierw dostaje zwrot i przekazuje go dalej. Jeśli u nich go nie widać, to może coś wiedzą. Choć w sumie nie zaszkodzi równolegle odezwać się do getin.


Będę analizował transakcje po transakcji odnośnie Ali, bo chyba więcej rzeczy mi się nie zgadza. A teraz, gdy mam chwilę bank coś robi...
Wszystko płacone Curve. Domyślna waluta PLN i tak chyba powinno być?
Ma ktoś może doświadczenia z reklamacją od Curve?
Tak sobie przypomniałem, że jakiś czas temu chyba Curve pisało @ o jakichś problemach i zmianach? I to mogło być w tamtym okresie. Potwierdzi ktoś? Później Curve nie chciał się zaktualizować na telefonie chyba ze względu na starego Androida (ver 5). Na tablecie (Android v7) działa.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst