Curve karta, wypłaty bankomaty

36
gru 27. 2019
Proszę o informację jakie bankomaty i do jakiej kwoty jest darmowe.
Jak masz sprawdzone to zostaw informację a każdy odwdzięczy się polubieniem
Aktualizacje społecznościowe
Curve OkazjeZadaj pytanie
36 Komentarzy
Wyciągając z debetowki, za darmo masz 10 wypłat w miesiącu (maks. równowartość 208 funtów dziennie). W moim przypadku wypłaty z maszyn ING, Santander, PKO BP, Planet Cash były darmowe. Tylko trzeba pamiętać żeby wybrać na bankomacie walutę PLN bez przewalutowania.
Dziękuję za informacje jak ktoś ma jeszcze jakieś rady to bardzo proszę o wiadomość
Majakas27/12/2019 23:36

Wyciągając z debetowki, za darmo masz 10 wypłat w miesiącu (maks. rów …Wyciągając z debetowki, za darmo masz 10 wypłat w miesiącu (maks. równowartość 208 funtów dziennie). W moim przypadku wypłaty z maszyn ING, Santander, PKO BP, Planet Cash były darmowe. Tylko trzeba pamiętać żeby wybrać na bankomacie walutę PLN bez przewalutowania.


208 £ dziennie cztey miesięcznie, ja mam podpięty revolut tylko
Card Curve Potwierdzam w Santander wypłata 900 zł za zero prowizji
Nie widziałem aby było ograniczenie darmowych wypłat do jakiś sieci bankomatów. Przy wypłacie patrz tylko co pojawia się na ekranie bo niektóre sieci lubią doliczać swoje własne prowizje. Np. Euronet w Czechach dolicza do każdej wypłaty 99 CZK, w polsce chyba tez coś bierze.
Danf08/01/2020 21:28

Nie widziałem aby było ograniczenie darmowych wypłat do jakiś sieci ban …Nie widziałem aby było ograniczenie darmowych wypłat do jakiś sieci bankomatów. Przy wypłacie patrz tylko co pojawia się na ekranie bo niektóre sieci lubią doliczać swoje własne prowizje. Np. Euronet w Czechach dolicza do każdej wypłaty 99 CZK, w polsce chyba tez coś bierze.


Proszę o informację jak byś się coś dowiedział, mile widziane sprawdzone informacje
Can I use Curve at ATMs?
You can use your Curve Mastercard® to withdraw cash from ATMs. We do not charge a fee if your payment card is set to the same currency that you are withdrawing (i.e. your card is set to EUR currency and you are withdrawing EUR). However, please note that we do have a fair use policy in place: Fair Use Policy.
(…)
Please note that we pass through merchant category code (MCC) information to your card issuer, so they can also see whether or not you have withdrawn cash. Please be aware of cash withdrawal or cash advance fees applicable to your payment card. We recommend checking your card issuer's terms and conditions for whether any fees apply.
support.imaginecurve.com/hc/…Ms-


Is there a fee to withdraw cash abroad?

For Curve Blue (free) customers, you can withdraw up to £200 per month with no currency conversion fees. For any withdrawal over £200 per month, you will be charged 2% of the amount of the transaction or £2 (whichever is higher).
support.imaginecurve.com/hc/…ad-


ATM credit card withdrawal fair use
Curve strongly discourages using an underlying credit card in order to withdraw cash. Please note that your underlying credit card issuer may charge you fees for making such transactions with your Curve card.
(…)
ATM domestic frequency fair usage
ATM usage is free for up to 10 domestic (withdrawals in the same currency as your Funding Source) withdrawals per calendar month after which time you may be charged £0.50 (or currency equivalent) per usage for each additional ATM withdrawal.
curve.app/en-…se/

Co do surcharge to bankomat jeśli pobiera opłatę to musi wyświetlić informację o opłacie i masz możliwość jej zaakceptowania lub rezygnacji z wypłaty więc tu nie bedzie niespodzianek.
Pozdrawiam card Curve wypłata w PKO Bank Polski 900 zł brak prowizji
Potwierdzam card Curve wypłata 900 zł bank ING zero prowizji
Edytowane przez: "oliver_rondel" sty 18.
oliver_rondel12/01/2020 21:24

Pozdrawiam card Curve wypłata 900 zł brak ING zero prowizjiPewnie z kredytówki Citi byłoby 8% plus odsetki.
Final_Cylon17/01/2020 17:47

Pewnie z kredytówki Citi byłoby 8% plus odsetki.


To było Curve i podpięty revolut
Final_Cylon17/01/2020 17:47

Pewnie z kredytówki Citi byłoby 8% plus odsetki.


Kolego jak gdzieś zapłaciłes prowizję to proszę opisz, by inni wiedzieli
oliver_rondel18/01/2020 09:47

Kolego jak gdzieś zapłaciłes prowizję to proszę opisz, by inni wiedzieli


Używam Curve, nigdy nie wypłacałem tą kartą z bankomatu. Co do Cit i ich polityki, doładowując kredytówką Citi Revolta od marca 2019r pobierają 8%, traktują to jako transakcje specjalne. W marcu 2019r Citi skasował mnie na 300zł za przelewy do Revoluta. Do grudnia z Citi używałęm DiPocket i wypłacałem z bankomatów bez żadnej prowizji, ale też od grudnia 2019r jest już pobierana opłata specjalna i też kasują 8%. Jeszcze w grudniu używałem Curve z Citi kredytową, ale gdy na początku grudnia skasowali mnie na 16zł za DiPocket, przestałem używać i wyrobiłem sobie kredytówkę w innym banku. Po akcji z Revolutem i strzyżeniem przez Citi, zostałem z ich kredytówką tylko dlatego, że dostałem cash back 200zł za rezygnacje z wypowiedzenia umowy na kartę kredytową, ale dłużnej nie będę się męczył z nimi. Citi traktuję nawet płatność kartą na poczcie jako transakcje specjalną i dowala za nią 8%, dokładnie płaciłem kartą za nadanie paczki i od tego Citi walnął mi 8%. Z tego co wiem to płacąc również np. za kupon Lotto mogą pobrać prowizje 8% bo według nich jest to transakcja specjalna. W marcu rezygnuję z karty kredytowej w Citi, jeśli zaproponują mi ponownie cash back nie mniejszy niż 200zł to pomęczę się jeszcze kilka miesięcy do wypłacenia i likwiduję.
Majakas27/12/2019 23:36

Wyciągając z debetowki, za darmo masz 10 wypłat w miesiącu (maks. rów …Wyciągając z debetowki, za darmo masz 10 wypłat w miesiącu (maks. równowartość 208 funtów dziennie). W moim przypadku wypłaty z maszyn ING, Santander, PKO BP, Planet Cash były darmowe. Tylko trzeba pamiętać żeby wybrać na bankomacie walutę PLN bez przewalutowania.Jak to zmienic? ostatnio za 100 zabrało mi 12 zł :/
Po za tym jak nacisnąłem GBP jako zmianę waluty to poszła tranzakcja i wypłaciło.
foggy_baca22/05/2020 12:31

Jak to zmienic? ostatnio za 100 zabrało mi 12 zł :/Po za tym jak n …Jak to zmienic? ostatnio za 100 zabrało mi 12 zł :/Po za tym jak nacisnąłem GBP jako zmianę waluty to poszła tranzakcja i wypłaciło.Nie wyplacac z bankomatu firmy Planet Cash. Widze to po kwocie prowizji i tricku z wyplata dopiero po zmianie waluty na GBP (czesto wypluwa karte jesli wybierzesz PLN).
aaaa22/05/2020 15:12

Nie wyplacac z bankomatu firmy Planet Cash. Widze to po kwocie prowizji i …Nie wyplacac z bankomatu firmy Planet Cash. Widze to po kwocie prowizji i tricku z wyplata dopiero po zmianie waluty na GBP (czesto wypluwa karte jesli wybierzesz PLN).


Właśnie tak miałem w banku spółdzielczym. Nie dało się zmienić na PLN, jak nacislem zmianę waluty wykonało transakcję.
foggy_baca23/05/2020 09:32

Właśnie tak miałem w banku spółdzielczym. Nie dało się zmienić na PLN, jak …Właśnie tak miałem w banku spółdzielczym. Nie dało się zmienić na PLN, jak nacislem zmianę waluty wykonało transakcję.


To trzeba taki bankomat odpuścić sobie w Santander pyta w jakiej walucie ma być, zaznacz PLN
08.06.2020 Potwierdzam card Curve wypłata w PKO Bank Polski 900 zł brak prowizji
Dziś karta Curve przestała działać nie wiem na jak długo, jak ktoś by miał info to proszę o informację
oliver_rondel26/06/2020 16:50

Dziś karta Curve przestała działać nie wiem na jak długo, jak ktoś by miał …Dziś karta Curve przestała działać nie wiem na jak długo, jak ktoś by miał info to proszę o informację


Pewnie dlatego... Maile dziś wysłali z ostrzeżeniem.

WIRECARD LICENCE SUSPENDED – PLEASE CARRY A BACK-UP CARD.
Dear Curve Customers,

Your Curve card and all associated Curve transaction and money transfer services will be temporarily suspended with immediate effect. Please be assured, we expect to be up and running again shortly but it may take a few days. Your money and card details held at Curve are safe and secure.

This has happened because the Financial Conduct Authority1 has this morning suspended its permission for Wirecard Card Solutions Limited (the company who currently issues Curve Cards) to operate, without prior notice. This action is not related to Curve – but Curve currently depends on Wirecard for operation of the Curve card.

We are already well on the way to migrating away from Wirecard but have not fully completed this process. We are now working round the clock to achieve the migration as quickly as possible and therefore expect this disruption to last for only a limited period of time.

We will continue to communicate the details of what this means for you during this interim period.

For now, please carry a backup card.

We’ll be back,
Team Curve

1- Curve currently relies on Wirecard Card Solutions Limited for all its financial transactions. Until we fully migrate, we are impacted by this suspension (as are all Wirecard’s other clients to whom they provide financial transaction services).”
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst