Niestety, ta dyskusja już wygasła
Zakończono

“Coupon Pals” Aliexpress - ZASADY

cze 12. 2020
Kupujący w chińskim Aliexpress zapewne znają grę “Coupon Pals” - czy jak się to na nasze tłumaczy "Kumple od Kuponów". Generalnie trzeba w niej strzelać... ale nie do celu. Można też zwiększyć wygraną (tj. kupon) przez dodanie owego "Znajomego" vel "Kumpla".

No i właśnie. Walczę z tym już drugi dzień, bo jak się okazuje dodanie Kumpla wcale nie jest łatwe.

Doszło do tego!! że przeczytałam regulamin tej gry - i tym chciałam się z wami tu podzielić. Nie do końca wszystko rozumiem i nadal nie wiem dlaczego w większości przypadków "to nie działa". Ale po kolei....

Zasady gry:

1. Gra polega na tapaniu, czy strzelaniu. Jest też pasek który przesuwa się w miarę szybkości tapania. Ale jak się okazuje, wcale nie chodzi o to, żeby dobić do fioletowego koloru i końca tego "termometru"...
W grze zlicza się liczbę wszystkich tapnięć w ciągu 10 sek. Regulamin dzieli nagrodę na rezultat powyżej 80 tapnięć i poniżej 80. I tak:
max możesz wygrać kupon: 0,98$ / 5,88*
min możesz wygrać: 0,32 $ / 1,92*

gdzie * oznacza wartość zakupów (MWZ), dla której można użyć dany kupon. Wartość ta nie wynika z regulaminu - to moje obserwacje własne. Regulamin mówi, że MWZ określona jest na kuponie i tyle... To znaczy, że MWZ pewnie zależy od widzimisię Ali.

Wróćmy do wartości kuponu. Z regulaminu wynikają dwie kwoty - dla tapnięć powyżej i poniżej 80. Ale to nie jest tak, że dostaniemy albo taki, albo taki kupon.
Nie.
Ja mam obecnie kupon $0,43 / 2,58. Czyli pośrodku.

2. Jeśli z "jakiś powodów" masz ustawione w apce, że jesteś z Rosji - to cię to wyklucza z gry.

3. "Nowy User" (który jeszcze niczego nie kupił) nie może zapraszać Kumpli. Ale chyba jego zapraszać wolno... [nie jestem tego pewna]

4. Można zaprosić Starego-Użytkownika na Kumpla, ale tego samego Kumpla nie można dołączyć częściej niż 3 razy w miesiącu. Jeśli coś takiego by się zdarzyło, to obaj Użytkownicy zostaną pozbawieni możliwości dodawania Kumpli. Mówi o tym pkt. 6/b/i. Nie jest doprecyzowane, czy restrykcje będą do końca życia... czy może po miesiącu się zakończą. W każdym razie - trzeba samemu tego pilnować, bo regulamin wyraźnie pisze o sankcjach, a nie że system sam nie pozwoli dodać takiego znajomego czwarty raz...

5. Jeśli zaprosisz Kumpla, to wzrośnie zarówno wartość kuponu (kupon wynikowy = wartość mojego kuponu + wartość kuponu Kumpla), jak i MWZ.

6. Nagrodą jest kupon tzw. czerwony (= na wszystko), ale:
- trzeba go samemu odebrać nim skończy się czas,
- kupon ma czas przydatności do użycia równy 72 godziny

7. Organizator nie odpowiada za nic. Ma możliwość zmienienia zasad bez wcześniejszego powiadomienia oraz wcześniejszego zakończenia zabawy (teoretycznie napisali, że gra będzie dostępna do lutego 2021). A jeśli ci się nie podoba, to możesz ich pozwać do sądu, ale tylko w Hong-Kongu


Tyle regulamin. Dalej nie wiem, dlaczego nie mogę dodać Kumpla od Kuponów. Czyżby już wszyscy byli poblokowani ?
Macie jakieś obserwacje własne w temacie Coupon Pals ? Koniecznie dajcie znać.
Aktualizacje społecznościowe
Zagraniczne zakupy
Skomentuj

22 Komentarze

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Dobre czasy już minęły. Szkoda palców.
 2. Avatar
  Witold_Kardys12/06/2020 21:27

  Regulamin regulaminem a rzeczywistość to inna sprawa. Przy próbie zagrania …Regulamin regulaminem a rzeczywistość to inna sprawa. Przy próbie zagrania więcej niż 3 razy z tym samym kontem wyskakiwał komunikat, że nie można. To było po zmianach w okolicach kwietnia. Na początku kręciło się te same konta w kółko i działało.O dziwo błąd wywala na nieużywanych od dawna kontach.


  Wyczyść cache aplikacji. Kilja razy taki zabieg pomagał i błędy przestawały wyskakiwać.
  Przy błędach z realizacją kuponów pomagała jeszcze zmiana formy płatności.
  Teraz wartości tych kuponów nie powalają, ale jak nie ma się żadnych kodów, czy innych kuponów, to zawsze parę groszy utargane
  Swoją drogą - gracie teraz w tę nową grę? Laboratorium mocy czy jakoś tak się nazywa...?
 3. Avatar
  summer13/06/2020 20:16

  Nie, czasem dodaje znajomego w porządku. Ale zazwyczaj nie dodaje... i nie …Nie, czasem dodaje znajomego w porządku. Ale zazwyczaj nie dodaje... i nie wiem jaka jest przyczyna. Najbliższa wyprzedaż rusza w poniedziałek i potrwa tydzień, więc na kilka dni odpuszczam , ale dobrze by wiedzieć o co chodzi.


  A może po prostu znajomi, do których wysyłasz zaproszenie, zwyczajnie nie klikają twojego linku i nie grają? Wtedy nic u ciebie się nie pojawi...
 4. Avatar
  Autor
  A może nie pomyślałam, że kierunek zaproszenia ma znaczenie...

  No ale dobrze że się dopytałam (Edytowano)
 5. Avatar
  summer13/06/2020 22:01

  To ciekawe co powiesz na Fantastyczną Farmę


  Jest naprawdę fantastyczna
  Dawno nie nabiłem tak szybko coinsów (Edytowano)
 6. Avatar
  Dałbym + ale nie gram na ali
 7. Avatar
  Ilość kliknięć się liczy? Nie sądzę. Może coś zmienili ostatnio (ciągle coś majstrują) ale wcześniej ilość kliknięć czy postęp tego paseczka nie miała żadnego znaczenia. Nowe konta (te które jeszcze nie grały) nabijały zawsze 3.99$, kolejne gry 0.98$ a po iluś kuponach przeskakiwało na 0.32$.
  Na początku (w lutym, marcu) mwz były niskie i dało się nabijać kupony 3.92/4.92$ jeden po drugim co 12h. Z nowymi kontami było nawet 13$ (teoretycznie, przy pierwszej grze legendarne 15.96$) a mwz bodajże 20$.
  W pewnym momencie zaczęły rosnąć mwz i teraz są już niekorzystne - kupon 3.92 jest na 24$ chyba. Niecały miesiąc temu wbijałem jeszcze kupony 7/14$. Wpadł też 10/40 a dało się zrobić 13/64.
  Dzisiaj po zagraniu wyskakuje komunikat "błąd komunikacji z serwerem".
 8. Avatar
  Autor
  Witold_Kardys12/06/2020 21:15

  Ilość kliknięć się liczy? Nie sądzę.


  to zajrzyj do regulaminu (link powyżej)

  wartości MWZ mam archiwalne z marca 2020, one niestety są pewnie ustalane każdego dnia

  Piszesz o kuponach powyżej limitu na 1 os. - czyli korzystałeś z Kumpli. Nie dodałeś jednego więcej niż 3 razy ? (stąd ten "błąd" ??)
 9. Avatar
  summer12/06/2020 21:23

  to zajrzyj do regulaminu (link powyżej)wartości MWZ mam archiwalne z marca …to zajrzyj do regulaminu (link powyżej)wartości MWZ mam archiwalne z marca 2020, one niestety są pewnie ustalane każdego dniaPiszesz o kuponach powyżej limitu na 1 os. - czyli korzystałeś z Kumpli. Nie dodałeś jednego więcej niż 3 razy ? (stąd ten "błąd" ??)


  Regulamin regulaminem a rzeczywistość to inna sprawa. Przy próbie zagrania więcej niż 3 razy z tym samym kontem wyskakiwał komunikat, że nie można. To było po zmianach w okolicach kwietnia. Na początku kręciło się te same konta w kółko i działało.
  O dziwo błąd wywala na nieużywanych od dawna kontach.
 10. Avatar
  @summer żaden ze znajomych, których zaprosisz do gry, nie może jej uruchomić?
 11. Avatar
  Autor
  Santa13/06/2020 20:07

  @summer żaden ze znajomych, których zaprosisz do gry, nie może jej ur …@summer żaden ze znajomych, których zaprosisz do gry, nie może jej uruchomić?


  Nie, czasem dodaje znajomego w porządku. Ale zazwyczaj nie dodaje... i nie wiem jaka jest przyczyna.
  Najbliższa wyprzedaż rusza w poniedziałek i potrwa tydzień, więc na kilka dni odpuszczam , ale dobrze by wiedzieć o co chodzi.
 12. Avatar
  Santa13/06/2020 20:05

  Wyczyść cache aplikacji. Kilja razy taki zabieg pomagał i błędy prze …Wyczyść cache aplikacji. Kilja razy taki zabieg pomagał i błędy przestawały wyskakiwać. Przy błędach z realizacją kuponów pomagała jeszcze zmiana formy płatności. Teraz wartości tych kuponów nie powalają, ale jak nie ma się żadnych kodów, czy innych kuponów, to zawsze parę groszy utargane :)Swoją drogą - gracie teraz w tę nową grę? Laboratorium mocy czy jakoś tak się nazywa...?


  Tryb incognito a nie aplikacja.
  Ta gra laboratorium to ma już śmieszne kupony typu 1/10$. Szkoda zachodu.
 13. Avatar
  Autor
  To ciekawe co powiesz na Fantastyczną Farmę
 14. Avatar
  Witold_Kardys13/06/2020 21:55

  Tryb incognito a nie aplikacja.Ta gra laboratorium to ma już śmieszne k …Tryb incognito a nie aplikacja.Ta gra laboratorium to ma już śmieszne kupony typu 1/10$. Szkoda zachodu.


  Te 1/10$ to dla leniwych jak się postarasz to ugrasz lepsze...

  4565125-AL3QQ.jpg
 15. Avatar
  damian.dee13/06/2020 22:44

  Te 1/10$ to dla leniwych jak się postarasz to ugrasz lepsze... Te 1/10$ to dla leniwych jak się postarasz to ugrasz lepsze... [Obrazek]


  Na konkretną nagrodę za "punkty mocy" czy na wszystko?
 16. Avatar
  Santa13/06/2020 23:04

  Na konkretną nagrodę za "punkty mocy" czy na wszystko?


  Dobre pytanie! Niby za power bank (30k punktow) ale jest "czerwony" jak kazdy inny "na wszystko". Jakis pomysl jak to zweryfikowac?
 17. Avatar
  damian.dee14/06/2020 04:05

  Dobre pytanie! Niby za power bank (30k punktow) ale jest "czerwony" jak …Dobre pytanie! Niby za power bank (30k punktow) ale jest "czerwony" jak kazdy inny "na wszystko". Jakis pomysl jak to zweryfikowac?


  Kliknij w niego, w ten napis, że jeszcze nieaktywny. Jak zobaczysz power bank to wszystko będzie jasne.
 18. Avatar
  może mi ktoś wytłumaczyć jak to działa, na jednym telefonie dostaje fajne kupony, w granicach 5/5, nieważne czy cały pasek zapełnie czy tylko 2/3, a na drugim telefonie, mimo że zapełniam cały pasek to dostaje kupony w granicach 10-30 centów, z mwz w granicach 2 dolarów
 19. Avatar
  Wszystko zależy od tego na którym więcej kupujesz
Avatar