maj 27. 2022
Telefon został zatrzymany przez urząd celny. Czy jeśli nie prześlę im żadnych dokumentów i paczka wróci do nadawcy, to otrzymam pełen zwrot, lub potrącą mi za wysyłkę? Sprzedawca wysłał mi dziwną wiadomość:

Hello friend, please go to customs clearance as soon as possible, otherwise you may lose your belongings and money
Q

Tak jakbym miał nie odzyskać pieniędzy.
Aktualizacje społecznościowe
Zagraniczne zakupy

20 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika PanIrys
  stark299127/05/2022 08:36

  Nie zarzucaj mi kłamstwa, bo nikogo celowo w błąd nie chciałem wprowadzić. …Nie zarzucaj mi kłamstwa, bo nikogo celowo w błąd nie chciałem wprowadzić. A pomyłkę biorę na klatę.


  To jak wolisz: zarzucam twierdzenie niezgodne z rzeczywistością, które wprowadza w błąd. Lepiej?
 2. Awatar użytkownika PanIrys
  stark299127/05/2022 11:11

  Dobrze. Skoro tak dobrze się znasz, to wyjaśnij debilowi (mnie) dlaczego A …Dobrze. Skoro tak dobrze się znasz, to wyjaśnij debilowi (mnie) dlaczego Ali nalicza VAT dla tego zamówienia:[Obrazek] I do tego też nalicza:[Obrazek]

  A jak dalej klikniesz KUP, to będziesz miał "price adjustment"...
  Szczegóły lipcowej ustawy o VAT masz na stronie PP jak i pomocy ali, przeczytaj od deski do deski ze zrozumieniem, szczególnie wyłączenia itp, bo widzę że teraz cię to zaciekawiło.
  Wtedy zapraszam do dalszej dyskusji

  I poprawka: formalności celne sam wykonujesz powyżej 150 euro. (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika stark2991
  Ali przecież nalicza VAT od razu przy zamówieniu, a cła na elektronikę nie ma. To jak do tego doszło?
 4. Awatar użytkownika stark2991
  PanIrys27/05/2022 08:24

  Jedno krótkie zdanie i aż 2 kłamstwa VAT do 300 euro nalicza …Jedno krótkie zdanie i aż 2 kłamstwa VAT do 300 euro nalicza ali, powyżej rozliczasz sam (są też inne wyjątki).Oczywiście że jest vat, a nawet cło na niektóre rzeczy z elektroniki, których spis masz w ISZTAR Proponowałbym poszukać i poczytać przepisów nt podstaw zakupów z zagranicy A wracając do tematu Jeżeli nie odbierzesz przesyłki, to zostanie ona zwrócona i dostaniesz lub nie zwrot kasy przez dispute, zależnie na kogo trafiasz z obsługi ali A ci ostatnio robią problem ze wszystkim


  Nie zarzucaj mi kłamstwa, bo nikogo celowo w błąd nie chciałem wprowadzić. A pomyłkę biorę na klatę.
 5. Awatar użytkownika stark2991
  PanIrys27/05/2022 08:55

  To jak wolisz: zarzucam twierdzenie niezgodne z rzeczywistością, które wp …To jak wolisz: zarzucam twierdzenie niezgodne z rzeczywistością, które wprowadza w błąd. Lepiej?


  Dobrze. Skoro tak dobrze się znasz, to wyjaśnij debilowi (mnie) dlaczego Ali nalicza VAT dla tego zamówienia:
  9928337-93RFJ.jpgI do tego też nalicza:
  9928337-iBcx7.jpg
 6. Awatar użytkownika PanIrys
  stark299127/05/2022 07:55

  Ali przecież nalicza VAT od razu przy zamówieniu, a cła na elektronikę nie …Ali przecież nalicza VAT od razu przy zamówieniu, a cła na elektronikę nie ma. To jak do tego doszło?


  Jedno krótkie zdanie i aż 2 kłamstwa
  VAT do 150 euro nalicza ali, powyżej rozliczasz sam (są też inne wyjątki).
  Oczywiście że jest vat, a nawet cło na niektóre rzeczy z elektroniki, których spis masz w ISZTAR
  Proponowałbym poszukać i poczytać przepisów nt podstaw zakupów z zagranicy

  A wracając do tematu
  Jeżeli nie odbierzesz przesyłki, to zostanie ona zwrócona i dostaniesz lub nie zwrot kasy przez dispute, zależnie na kogo trafiasz z obsługi ali
  A ci ostatnio robią problem ze wszystkim (Edytowano)
 7. Awatar użytkownika motocyklista
  Jeżeli telefon został zatrzymany przez urząd celny i naliczyli VAT bądź Cło a paczka wroci do nadawcy to nie odzyskasz kasy, gdyz to z twojej winy nie odebrałeś a w regulaminach maja swoje kruczki. Sama obsługa paczki o koszta wysyłki powrotnej to tez koszta wiec jak by nawet mieli zwróci to mogą potrącić ale pewnie tak ze nic nie dostaniesz z doświadczenia. Chociaż jak koledzy mówią Alie samo nalicza VAT, cła chyba nie. Napisz najlepiej do AliExpress konsultanta, opisz dobrze i będziesz miał pewność co w takiej sytuacji, bo jeżeli w regulaminie jest, ze musisz uiścić te opłaty to nie ciekawie. Chociaż jak wroci to warto założyć dispute i opisać jakoś dobrze to jest szansa zwrotu. (Edytowano)
 8. Awatar użytkownika Cebularis_incredibili
  Autor
  motocyklista28/05/2022 02:56

  Jeżeli telefon został zatrzymany przez urząd celny i naliczyli VAT bądź Cło …Jeżeli telefon został zatrzymany przez urząd celny i naliczyli VAT bądź Cło a paczka wroci do nadawcy to nie odzyskasz kasy, gdyz to z twojej winy nie odebrałeś a w regulaminach maja swoje kruczki. Sama obsługa paczki o koszta wysyłki powrotnej to tez koszta wiec jak by nawet mieli zwróci to mogą potrącić ale pewnie tak ze nic nie dostaniesz z doświadczenia. Chociaż jak koledzy mówią Alie samo nalicza VAT, cła chyba nie. Napisz najlepiej do AliExpress konsultanta, opisz dobrze i będziesz miał pewność co w takiej sytuacji, bo jeżeli w regulaminie jest, ze musisz uiścić te opłaty to nie ciekawie. Chociaż jak wroci to warto założyć dispute i opisać jakoś dobrze to jest szansa zwrotu.


  Dzięki. Nie wysyłałem urzędowi żadnych danych, więc nie powinni niczego jeszcze naliczyć. Sprzedawca napisał:

  Based on our past experience, we have never received the returned package, that is, the package will be lost on the way back. Please click this link to do the clear customs asap, it's very important
 9. Awatar użytkownika MatixYo
  Cebularis_incredibili28/05/2022 12:24

  Dzięki. Nie wysyłałem urzędowi żadnych danych, więc nie powinni niczego jes …Dzięki. Nie wysyłałem urzędowi żadnych danych, więc nie powinni niczego jeszcze naliczyć. Sprzedawca napisał:Based on our past experience, we have never received the returned package, that is, the package will be lost on the way back. Please click this link to do the clear customs asap, it's very important


  Podaj nr śledzenia na priv
 10. Awatar użytkownika Cebularis_incredibili
  Autor
  Wg listu polecanego z urzędu celnego paczka powinna normalnie wrócić do sprzedawcy. Napisałem jeszcze dla upewnienia się na czacie Aliexpress (trochę mi zajęło dostanie się do żywego człowieka i po drodze jeszcze głupi bot otworzył spór na ten przedmiot, bez poinformowania mnie o tym xD ) i tam niby pisali, że wszystko w porządku, że mi pomogą odzyskać pieniądze od sprzedawcy i że dostanę wiadomość na e-mail. Zakończyłem czat i jakoś czas później widzę, że konsultant też otworzył cholerny spór bez informowania mnie o tym xD ale może to taka forma komunikacji, żeby sprawa nie zniknęła z radaru. Spór dostał status "invalid", ale ma odliczanie 7 dni do następnego sprawdzenia statusu przesyłki.
  Awatar użytkownika piotr_pomaski
  I jak zwrócili kasę? Pytam, bo jestem w podobnej sytuacji i myślę czy odbierać z urzędu celnego i opłacić i zrobić zwrot czy po prostu powiedzieć urzędowi celnemu, żeby odesłali do nadawcy.
 11. Awatar użytkownika voodoo69
  Normalnie paczka wraca do nadawcy. Kasa z Ali cała wraca. Jedynie z refundem Ali czeka czasami aż paczka finalnie w Chinach wyląduje (Edytowano)
  Awatar użytkownika Szymon_Miszczak
  Mogą powiedzieć że moja wina bo nie odebrałem a z drugiej strony jak trzeba zapłacić za cło i VAT i do tego przesyłka to lepiej nie zwracać wtedy bo samo to koło 600 zł
Awatar użytkownika