cze 10. 2022 (12 g, 42 min)
Czy jest jakaś korzyść ze ludzie wrzucają posty z promkami na peppera?
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Skomentuj
Najlepsze komentarze
Avatar
Dajesz zarobić pepperowi na własnej pracy Ty wyszukujesz a pepper podstawia reflink i zarabia
Avatar
Tak, administracja zarabia na reflinkach, a niektórzy pierwsi widzą okazje ;p potem wchodzi sobie pepperowicz i w komentarzach wylewa żale, bo produkt już nie jest dostępny.
12 Komentarzy
 1. Avatar
  Nie ... no chyba, że o czymś nie wiem
  Edytowane przez: "Duriel" 12 g, 24 min
 2. Avatar
  Tak, administracja zarabia na reflinkach, a niektórzy pierwsi widzą okazje ;p potem wchodzi sobie pepperowicz i w komentarzach wylewa żale, bo produkt już nie jest dostępny.
 3. Avatar
  Niektórzy jeszcze reklamują swoje sklepy, albo azjaci im placą za wstawianie shitu z aliexpress
 4. Avatar
  Nic materialnego, jeśli to masz na myśli. W teorii po prostu chodzi o dzielenie się fajnymi promocjami, które gdzieś tam się znalazło
 5. Avatar
  1. zarabianie pepper za reflinki
  2. poinformowanie innych o okazji.
 6. Avatar
  Korzyść mają ludzie z takich wstawek.
 7. Avatar
  Dajesz zarobić pepperowi na własnej pracy Ty wyszukujesz a pepper podstawia reflink i zarabia
 8. Avatar
  kilka razy udało mi się (szybkie palce) zdobyć nagrodę/kupon dzięki temu, że ktoś wstawił okazję

  w podziękowaniu - ja też wstawiam: może ktoś skorzysta
 9. Avatar
  Nic.
  Pepper bezlitośnie wykorzystuje życzliwość i bezinteresowność użytkowników, którzy chcą się podzielić ze społecznością swoimi cennymi informacjami. Biznesowa eksploatacja ludzi dobrej woli według nowoczesnych trendów internetowych.

  Ja jakiś czas temu nawet dodawałem informacje o ciekawych promocjach, ale wyleczyłem się z tego. A raczej wyleczyła mnie z tego tutejsza moderacja. Moderacja akceptująca bezkarne obrażanie mojej osoby. Moderacja łamiąca własny regulamin i kasująca moje wpisy, w których wskazywałem na aroganckie oraz agresywne zachowania innego użytkownika.

  Taka smutna prawda.

  10023597-uLCCy.jpg

  @Mateusz2304
  Hubnester10/06/2022 11:39

  Dajesz zarobić pepperowi na własnej pracy Ty wyszukujesz a pepper p …Dajesz zarobić pepperowi na własnej pracy Ty wyszukujesz a pepper podstawia reflink i zarabia

 10. Avatar
  Co do obrażania jednych pepperowiczów przez innych to się zgodzę, jest to niedopuszczalne. Ktoś zarządzający stroną, powinien usuwać obraźliwe komentarze, a w przypadku nagminnych wulgarnych komentarzy przez tą samą osobę, po prostu blokować ją.. Czytając niektóre konwersacje, uświadamiam sobie, że ludzie w ogóle nie potrafią ze sobą rozmawiać. Wystarczy, że ktoś ma inne zdanie, to zamiast udzielić jakieś konstruktywnej uwagi, łatwiej jest ta osobę obrazić - bo to nie wymaga myślenia. A przecież wystarczy rozmawiać argumentami, faktami... I obrażają się dwaj tacy jak dzieci w przedszkolu, a z rozmowy nic nie wynika.
  Uważam jednak, że nikt z nas nie jest wykorzystywany, okazje każdy wstawia z własnej woli, a wszyscy, którzy tu piszą podejrzewam, że sami korzystają z wstawek innych pepperowiczów, Nie oszukujmy się, każdy z nas obecny na pepperze nie ma na celu wstawianie tylko okazji, ale szukamy czegoś w atrakcyjnej cenie dla siebie i nierzadko korzystamy z jakieś atrakcyjnej oferty. W zakresie sprzętu załóżmy laptopa często możemy skorzystać z wiedzy i doświadczenie tych - nazwę to tak - "normalnych" pepperowiczów. Można przejść na prywatną rozmowę i dowiedzieć się to i owo Więc nie jest to takie zero-jedynkowe, że jesteśmy wykorzystywani.
 11. Avatar
  Majowa_Ewa10/06/2022 14:10

  Uważam jednak, że nikt z nas nie jest wykorzystywany, okazje każdy wstawia …Uważam jednak, że nikt z nas nie jest wykorzystywany, okazje każdy wstawia z własnej woli, a wszyscy, którzy tu piszą podejrzewam, że sami korzystają z wstawek innych pepperowiczów,


  Tak, ale moderacja obrosła w piórka. Jeszcze parę lat temu (kiedy Pepper był nieznanym serwisem w Polsce) bardziej dbano o użytkowników. Później (szczególnie podczas pandemii covid) przyrost użytkowników był pokaźny i przestano dbać o poziom merytoryczny, a skupiono się tylko na komercjalizacji. I teraz mamy tego skutki, wiele tematów jest zalanych totalnie bezwartościowymi komentarzami i personalnym wyzywaniem innych. Jest tak, jak piszesz: ludzie mają alergię na osoby o odmiennych opiniach. Nie potrafią krytycznie dyskutować, zamiast tego licytują się na to, kto złośliwej dopiecze innym.
  Świetnym przykładem powyższego zjawiska są dyskusje na temat sprzętu komputerowego: kiedy trafiają się okazje dla mniej wymagających użytkowników w niższym segmencie cenowym, to rozpoczyna się festiwal obrażania i operowania ściekowym słownikiem. Totalnie niektórym brakuje zrozumienia, że np. nie każdy potrzebuje najnowocześniejszej komputerowej karty graficznej za 4000 zł i wystarczy mu słabszy model za 900 zł. Tymczasem próby argumentowania, że ta tańsza karta ma swoją wartość, napotykają niekiedy na agresję, ja sam niejeden raz zostałem personalnie zaatakowany w takich sytuacjach.
  Majowa_Ewa10/06/2022 14:10

  Nie oszukujmy się, każdy z nas obecny na pepperze nie ma na celu w …Nie oszukujmy się, każdy z nas obecny na pepperze nie ma na celu wstawianie tylko okazji, ale szukamy czegoś w atrakcyjnej cenie dla siebie i nierzadko korzystamy z jakieś atrakcyjnej oferty.


  I tylko publikowane tutaj korzystne oferty mnie trzymają w tym serwisie. Plus możliwość indywidualnych rozmów z ludźmi na poziomie (których jest tutaj mniejszość niestety).
  Majowa_Ewa10/06/2022 14:10

  Więc nie jest to takie zero-jedynkowe, że jesteśmy wykorzystywani.


  Faktem jest jednak, że Pepper monetyzuje aktywność i owoce działalności użytkowników zaniedbując standardy, które kiedyś ustanowiono za obowiązujące. Taka praca tych użytkowników (za którą ci użytkownicy nie otrzymują żadnego wynagrodzenia) zasługuje na większe docenienie, tymczasem tym, kto najbardziej zaniża poziom tego serwisu, jest właśnie tutejsza moderacja.
 12. Avatar
  Na przestrzeni ostatnich 4 lat najlepsze okazje wyrwałem z "nowych" zanim zostały usunięte. To mówi samo za siebie. Niemniej jednak są perełki nawet w gorących od czasu do czasu. Na pewno jest grupa, która skupia niezadowolonych użytkowników peppera. Poproszę o zapro.
  Edytowane przez: "MDRTRZ_WPRDLC" 1 s
Prześlij Komentarz
Avatar