Cinkciarz, Revolut, Zen, czy może jeszcze coś lepszego, prostszego, tańszego, szybszego??

lip 22. 2022 (22 g, 0 min)
Ogólnie co jest z tych wymienionych bez opłat lub najtańsze, najlepsze kursy, proste zasady i błyskawiczne działanie? A może konto walutowe w banku?
Chciałam kupić iPada z Amazona włoskiego, ale chyba to mnie przerasta Niby mam Cinkciarza, ale jeszcze nic tam nie wpłacałam, a teraz coś widzę, że jakieś prowizje są. Poza tym na kod aktywacyjny musiałam czekać ponad godzinę i obawiam, się że jak wpłacę pieniądze to też trzeba będzie czekać. To może być już po promocji i później wycofywać te pieniądze to pewnie znowu prowizja.
Dużo kiedyś robiłam zakupów w walucie ale płaciłam zawsze paypalem. Z czego korzystacie przy takich okazjach i dlaczego to nie Cinkciarz a Revolut ? Ktoś mi kiedyś tego Cinkciarza polecił, i nim założyłam konto to się promocja skończyła.
Aktualizacje społecznościowe
Zagraniczne zakupy
Skomentuj

21 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  @Pozor niestety, ale... w curve teraz w darmowym planie można będzie dodać aż... 2 karty. Także jedna karta curve, zamiast 2 różnych. Oszczędność miejsca na jedną kartę... jedna z głównych funkcji obcięta do poziomu marginalnego w podstawowym planie..

  @Poziomka1 bzdury pleciesz... założyłaś sobie konto i nie masz żadnego o nim pojęcia... trochę to straszne.
  Nr konta masz pewnie już polski. Revolut ma litewską licencję.
  Szybko zasilić możesz każdą kartą płatniczą- to normalna transakcja kartą. Niczym nie straszą, tylko informują. A jak widać niezbyt masz pojęcie co robisz i już nawet bym bardzo się nie zdziwił jakbyś próbowała zrobić przelew złotówkowy na euro..
  Nie. Każdy tutaj doładowuje natychmiastowo kartą w złotówkach i płaci revolutem kiedy chce i/lub kiedy potrzebuje. Jedynie złotą zasadą jest wymiana waluty na tygodniu, jeśli planuje się jej użyć w weekend
  Avatar

  Odpowiedź do

  Bo rynki w weekend są zamknięte. Kurs jest zamrożony i doliczany jest bufor w formie prowizji żeby zminimalizować straty po ich stronie. Prościej- w weekend rynek zamknięty i nie wiadomo jaki kurs będzie w poniedziałek, kiedy znowu go otworzą. Dlatego sprzedaż weekendowa jest pewną niewiadomą i ryzykiem. Żeby minimalizować straty doliczają opłaty i lekko obniżają kurs na weekend.
  Dlatego z zasady jeśli planujesz coś kupić w weekend w innej walucie niż złotówki, lepiej najpóźniej w piątek wymienić pieniądze na tę obcą walutę. Chociaż trzeba to też powiedzieć, że może się też okazać, że w weekend był wyższy kurs niż po otwarciu w poniedziałek.
  Jeśli zakupy robisz w dni powszednie, możesz mieć złotówki jedynie- jeśli płatność będzie w innej walucie, automatycznie przeliczy po bieżącym kursie.

  I żeby sprawdzić czy są jakieś opłaty, ile finalnie kosztuje przewalutowanie, przelew itd nie trzeba robić "na próbę". Jest podsumowanie w którym wszystko jest uwzględnione tuż przed potwierdzeniem operacji
 2. Avatar
  Autor
  Niestety numer rachunku zaczyna się od LT Mówisz kartą zasilić ... mam złotówkową PKO bp i Milenium. Nie doliczą jakiś opłat? W sumie tą kartą z Milenium płaciłam za chmurę w dolarach i bank sam przeliczał na złotówki. Tylko, że to były małe kwoty, więc mogłam nawet jakiś prowizji nie zauważyć. Dzięki za pomoc
  Avatar
  Wybierz walutę PLN i kliknij w kropeczkach dane konta lub dodaj konto i będziesz miała polskie złotówkowe. Tak samo możesz zrobić też z funtem brytyjskim. Ja też mam PKO bp i zasilam bezproblemowo. P.S. nie wymieniaj w weekend waluty, bo słabe przewalutowanie. (Edytowano)
 3. Avatar
  revolut / zen/ curve / twisto

  revolut najprostszy i najdłużej w biznesie
 4. Avatar
  Wystarczy ci cinkciarz i ich karta wirtualna. Lub zwykle konto walutowe w banku. Nir musisz nic z żadnym revolutem kombinować. Cinkciarz jrst prosty, w razie pytan odezwij się to pomogę.
  Avatar

  Odpowiedź do

  W weekend każda instytucja dolicza spread weekendowy więc cinkciarz na 99% też tak robi. Ale jest pewien myk - transakcje społecznościowe. Tam tego nie ma. Tylko musiałbyś mieć złotówki na cinkciarz Bo w weekend banki nie pracują i wpłaty nie zrobisz.
 5. Avatar
  Autor
  No i otworzyłam jakiś następny badziew Revolut. To jest konto jakieś na Litwie :/ Szybko można zasilić tylko z mbanku i ING banku. Jak z innego banku to nie dość że środki będą za 3-5 dni to jeszcze straszą że mogą być prowizje za przelewy międzynarodowe Pozostaje jeszcze ten Zen , ale nie wiem czy mam na to jeszcze siły. Pewnie będzie znowu pod górkę i i tak dzisiaj nie będę mogła zapłacić w euro. Nie wiem jak Wy tym opłacacie zakupy. Pewnie każdy już tutaj ma wcześniej pozakładane te konta i zasilone kasą i tylko czekacie na jakieś fajne oferty.
 6. Avatar
  Jeszcze jest curve, ale działa w sumie podobnie z tym, że możesz swoje wszystkie karty podpiąć pod curve i płacisz tylko 1 zmieniając sobie w aplikacji na którą chcesz aktualnie płacić.
 7. Avatar
  Ja chyba będę zakładam z revolut ba dają dodatkowo 66 zł za założenie konta
  Avatar
  Autor
  Teraz to mówisz... A jak to 66 zł. można dostać ?
Avatar