Opublikowano 16 stycznia 2022

Chromecast 4.0 problem z przyciskami na pilocie

Hej wszystkim, czy u Was też przestała działać regulacja głośności z przycisków na pilocie oraz przycisk zasilania? Wiem, że ostatnio przestała działać regulacja z poziomu telefonów w związku z przegraną Google z Sonos ale czy to samo tyczy się pilota? Sprawdzałem już kilka tv na różnych sokach, ustawieniach dźwięku itd. a jedyne czego jeszcze nie robiłem to przywrócenie ustawień fabrycznych, ale czy warto?
Aktualizacje społecznościowe

17 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Darth_Marco
  Jeśli nie działają przyciski głośności i wycisz, ustawienia, piloty i akcesoria, na dole ,,skonfiguruj przyciski pilota,, na prawej belce, regulacja głośności, wybierz ,, Chromecast,,
 2. Awatar użytkownika raffaello
  A próbowałeś na nowo nauczyć pilota obsługi tv? Nie wiem, jak to się robi, ale skoro raz się w moim przypadku chciało uczyć, to myślę, że drugi raz też powinno się dać to zrobić.
  Ja chromecasta mam od niedawna, więc nie wiem, gdzie. Ale pewnie jest jakaś instrukcja.
 3. Awatar użytkownika spiooochu
  Autor
  Jedyne co udało mi się zrobić to usunąć pilota i dodać go na nowo
 4. Awatar użytkownika Usunięty274158
  Dziwne, w amazon tv firestick 4k nie ma takich problemów
  Awatar użytkownika yenfnbqee
  Hahah, działa zawsze i od razu z każdym nowym telewizorem? już to widzę... :P
 5. Awatar użytkownika spiooochu
  Autor
  raffaello16/01/2022 20:29

  A próbowałeś na nowo nauczyć pilota obsługi tv? Nie wiem, jak to się robi, …A próbowałeś na nowo nauczyć pilota obsługi tv? Nie wiem, jak to się robi, ale skoro raz się w moim przypadku chciało uczyć, to myślę, że drugi raz też powinno się dać to zrobić.Ja chromecasta mam od niedawna, więc nie wiem, gdzie. Ale pewnie jest jakaś instrukcja.


  Dziękuję bardzo za sugestię, nie gdzie nie znalazłem instrukcji ale znalazłem to o co ci chodziło i rzeczywiście miałem tam włączone ustawienia tv na którym konfigurowałem Chromecast. Ustawiłem wszystko na automat i działa znów wszytko 😜
  Awatar użytkownika karola.ldz
  Hejka. Proszę czy mógłbyś mi napisać jak znalazłeś te ustawienia i gdzie?? Mój pilot też przestał reagować na przyciski volume up i down. I już mnie nerwica bierze. 😫😫😫
 6. Awatar użytkownika raffaello
  spiooochu19/01/2022 20:46

  Dziękuję bardzo za sugestię, nie gdzie nie znalazłem instrukcji ale zna …Dziękuję bardzo za sugestię, nie gdzie nie znalazłem instrukcji ale znalazłem to o co ci chodziło i rzeczywiście miałem tam włączone ustawienia tv na którym konfigurowałem Chromecast. Ustawiłem wszystko na automat i działa znów wszytko ?


  Super, cieszę się, że się udało rozwiązać problem
 7. Awatar użytkownika jarek.franczuk
  U mnie od początku nie działają przyciski regulacji głośności i nwm jak to zrobić, bo wszystko inne działa. Może to być przyczyną tego że jak konfigurowalne pilot i nie było tam nazwy mojego telewizora (sencor) to kliknąłem Sharp, może to być powodem problemu ze przyciski regulacji głosu nie działają?
  Awatar użytkownika spiooochu
  Autor
  Zostaw to ustawienie w pozycji standard. Wtedy przyciski działają niezależnie od ustawień HDMI CEC. A poziom głośności masz wtedy oddzielnie na tv i na Chromecast (Edytowano)
 8. Awatar użytkownika Albatross
  Hej. Mam podobny problem. Na starym samsungu jest chromecast 4.0 i samo się ustawiło na Samsung (IR) i master volume działa i o to mi chodzi. A identyczny model tv tylko mniejszy, chromecast 4K i nie chce działać głośność tv. Wiem, że mogę przełączyć na sterowanie głośnością chromecast ale nie o to chodzi zeby dwóch pilotów używać. Jeszcze na innym samsungu próbowałem i też nie działa, A ten HD działa to przez IR. Pomocy 😔
  Awatar użytkownika spiooochu
  Autor
  Sprawdź ustawienia HDMI ARC w ustawieniach TV. Możliwe że masz wyłączoną tą funkcję i dlatego nie można sterować głośnością
 9. Awatar użytkownika Albatross
  Mam automatycznie CEC. W TV też włączone CEC. Jak pisałem wcześniej, identyczny tv ma w tym miejscu do wyboru opcje "samsung IR " i to się tam po prostu pojawiło bez dodawania tv, grzebania w ustawieniach, itp. No nic, dzięki za pomoc. Ja się póki co poddaję. Jutro wieczorem sprawdzę to na jakimś randomowym tv, bo będę w hotelu.
  Podejrzewam, że to kwestia tego, że konfiguracja szła pierwsza na takim tv samsung co ma opcję przez BT, a i tak nie dał się dodać jako tv, albo ten 4K jest jakiś gorszy w tej kwestii niż HD. (Edytowano)
Awatar użytkownika