Opublikowano 3 dni temu

Ceny drukarek / urządzeń wielofunkcyjnych.

Wiecie czym spowodowane są wzrosty cen drukarek/ urządzeń wielofunkcyjnych?
Poszukuje drukarki, a najlepiej urządzenie wielofunkcyjnego laserowego do domu, żeby czasem coś wydrukować. Przeglądam historie cen na Ceneo i w dużej ilości przypadków ceny takich urządzeń są wyższe nawet o 25% w stosunku do cen z przełomu 2023/2024.

Zastanawia mnie czy jest to spowodowane, rozumiem inflację i drożyznę, ale taki skok w krótkim czasie jest zastanawiający.
Dla przykładu:

834443-1aZd0.jpg
Przy okazji:
Polecacie jakieś urzadzenie wielofunkcyjne laserowe z wifi i najlepiej z duplexem (duplex to takie nice to have)? Oczywiście jak to na pepperze, coś taniego i dobrego. W sumie to może być i używka.
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

8 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika PeRsEcUtOr
  Teraz do domu to się kupuje kompaktowe, małe urządzenia, a nie wielofunkcyjne krowy 😁

  Ja też przez lata używałem wielofunkcyjnych ale odkąd mam TAKI SPRZĘT to nie chcę już mieć w domu nic co jest choć odrobinę większe 😁 Skaner dokumentów mam w telefonie, duplex zbędny bo i po co do domu teraz jak wiele spraw już załatwia się online/zdalnie, no i ostatecznie rozmiar - wieczny problem gdzie to ma stać żeby nie przeszkadzało, a jednak było na tyle dostępne by bez problemu korzystać

  A jak już chcesz się decydować na 150 in 1 w laserze to tylko Brother
  Awatar użytkownika MarcinOdPioruna
  Ja taki sprzęt jak Twój kupowałem w 2016 w takiej cenie. Zakładam, że między tymi modelami nie ma żadnej znaczącej różnicy. Drukarka właściwie bezproblemowa, koszty eksploatacji symboliczne. Również uważam, że wzrost cen drukarek to jest jakiś absurd.

  18529120_1.jpg (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika EzioAuditore_da_Firenze
  To kup z Niemczech...
  Awatar użytkownika Sqrviel
  Autor
  W sumie tam nie sprawdzałem
 3. Awatar użytkownika tayjkt
  Wcześniej można było w dobrej cenie kupić poleasingowe drukarki z Niemiec. Można było odkupić dwuletnią drukarkę z przebiegiem 1000 wydruków za cenę około tysiąca złotych gdzie sprzęt jest na 500 000 wydruków i po za wymianą tonerów nic nie trzeba robić. Niestety przy okazji ostatniego kryzysu zamawia się mniej drukarek w Niemczech i już takie okazje poznikały. U nas też odchodzi się od zakupu drukarek do każdego pokoju na rzecz jednej dużej na całe piętro
  Awatar użytkownika Sqrviel
  Autor
  Przejrzałem wczoraj niemiecki Amazon i dla przykładu Brother, który spełniał moje wymagania był tam za ok. 700 zł, natomiast u nas ten sam model to aktualnie ok. 1200zł. (Edytowano)
Awatar użytkownika